Otelleri Göster

Mihrimah Sultan Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1144 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Mihrimah Sultan Camii Yakınındaki Oteller

Koca Sinan'ın deneme eserlerinden olan Mihrimah Sultan Camisi, Üsküdar'da bulunur. Kanuni Sultan Süleyman'ın kızı Mihrimah Sultan'a aşık olan Mimar Sinan, karşılıksız aşkını iki cami arasına gizledi. Mihrimah'ın isteği üzerine yaptığı cami, medrese, imaret, tabhane, sıbyan mektebi, çeşme ve kervansaraydan oluşur ve şimdiki gençlerin buluşma noktasıdır. Karşılıksız aşkını en iyi şekilde anlatma fırsatı yakalayan Koca Sinan, bir de Edirnekapı'da aşkı için yine aynı isimde cami yapmıştır.

İki cami arasında akıllara zarar bir hesaplamayla çalışan Sinan, Mihrimah'ın doğum günü olan 21 Mart'ta Edirnekapı'daki caminin tek minaresi ardından güneş batarken Üsküdar'daki caminin ardından ay doğar. Mihrimah güneş ve ay demektir; aşkının adına yakışır bir şekilde yaptığı eseri özellikle 21 Mart tarihinde mutlak görülmesi gerekir.

Büyüleyici, imkansız ve özel mesajlarla ele alınan Mihrimah Sultan Camisi, platonik bir aşığın düşünceleridir. Caminin Üsküdar'da oluşu ulaşımı kolaylaştırır ve konaklayabileceğiniz otel bulmakta zorluk çekmezsiniz. Vapurla, otobüsle ve taksiyle gidip rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz bu büyük aşkın eserini. Daha sonrasında yine aynı mimarın düşüncelerinden, elinden çıkan Süleymaniye Camisi'ni ziyaret edip ´İstanbul´ turunuza devam edebilirsiniz.