Falez Cafe

  • Bursa / Mudanya / Kumyaka
  • Kumyaka Köyü Girişi

Falez Cafe

Falez Cafe, Mudanya'dan Tirilye yönünde giderken Kumyaka Köyü'nün hemen girişinde sağa doğru girişte falezlerin üzerinde yer alan mekandır. Manzarası gerçekten muhteşem tüm Kumyaka ve bir o kadar güzel mendirek manzarasına ve Gemlik Körfezi'nin hemen tamamına hakim bir tepe üzerinde yer alıyor. Yol tarifi için için Mudanyadan Tirilyeye Nasıl Gidilir sayfasına bakılabilir.

Haftasonları kahvaltı için ziyadesiyle tavsiye olabilecek olan Falez Cafe aynı zamanda öğle ve akşam yemekleri için de tercih edilebilir. İlk senesinde tamamen yazlık bir mekan olarak hizmet veren mekan artık kışlık mekanını da açmış bulunuyor.

Mekanda alkollü içecek de servis ediliyor. Bu sebeple bir akşam üzeri gün batımı için gidililebilir.

20 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
20
Kötü bir yaklaşım
1

-

30 Temmuz 2016 tarihinde öğle vakti bir şeyler içelim (çay ve kahve gibi) diye Falez Cafe mekanına gittik ama burası kahvaltı mekanıdır, çay veremeyiz diye bir yanıtla karşılaştık, oldukça kötü bir yaklaşımdı. Siz mekanınıza gelen insanlara bu şekilde yaklaşım gösteremezsiniz. Henüz misafire nasıl davranacaklarını öğrenememişler. Yazık diyor ve dostlarımla bunu paylaşmak istedim...

20
Çok pahalı
2

-

Çok pahalı. Sadece manzarası var. Bir şişe suyun 6 TL olduğu başka bir mekan yok. Benim için son oldu. 3 şişe su, iki neskafe ve iki Türk kahvesine 60 TL'den fazla verdik. Kahvaltısının da bir özelliği yok ve diğer yerelden fazla alıyorlar.

20
Gereksiz pahalı
2

-

Gereksiz pahalı. Bir daha gitmem. Avrupa'da sayısız butik mekana gittik. Bunlara tabii ki Türkiye'den Ege, Akdeniz ve İstanbul'dakiler de dahil. Gittiğimiz mekanların manzarasını ve özelliklerini saymama gerek yok sanırım. Ama bu denli bulunduğu konumu sömürmeye çalışan bir işletme ve fiyat anlayışı görmedim. Öncelik.. Devamını Göster

20
Yetkilinin yaklaşımı
6

-

Manzarası güzel diye o kadar yol gittik. Bir tek manzarası güzel. Sahipleri insanlarla tartışan, haksız olduğunu söylediğimizde "mekan benim kuralları ben koyarım istemeyen gelmesin" diyebilen birisi Tartışma yaşadıkları kişiler bizim grup ve diğer oturan kişiler de mekanı terk etti. Fiyatları mı? Abartılı kalite mi? O da iyi sayılmaz. Gitmek için hiçbir arkadaşıma öneremeyeceğim.

20
Yanlış işletmecilik anlayışı
2

-

Bu tarz bir işletmecilik görmedik. Masa değiştirmeye kalktı diye müşterilerine sert tepki gösteren bir anlayış. Biz ve bütün mekan sahibinin sözlerine istinaden protesto etmek için kalktık. Manzarası dışında ikramlar da dahil memnun kalmadık.

20
Çok pahalı
4

-

Çok güzel manzarası olabilir ama çok pahalı. Sakın kek yemeyin; 6,50 TL. Yanlış anlamayın, özelliği olmayan, evde yaptığımız kek. Denemiş olduk ama paramızdan olduk. Benim tavsiyem Falez Cafe yerine, alt tarafta kalan İskolya'ya gidin, fiyatlar uygun...

20
Muhteşem bir manzara
10

-

Muhteşem bir manzara ve çok lezzetli kahvaltı! Bahçelerinde yetiştirdikleri portakal ve narların suyu inanılmaz ferahlatıcıydı. Kahvaltıda her şeyin sınırsız olma fikrini çok seviyorum, ne kadar reçel ve bal kaymak yediğimizi saymıyorlar. :) Biraz uzak ve bazen mutfak yoğun, ama gitmeye ve beklemeye değer!

20
Gerçekten çok pahalı
2

-

Gerçekten çok pahalı, bir de bu kadar terbiyeden yoksun bir işletmecisi olan bir yer Kongo'da bile görmedim. Ben bu kadar güzel mekanın böyle rezil edilmesine üzüldüm. Kahvaltı zaten gıdım gıdım ve 40 TL. Dikkatinizi çekerim İstanbul Mangerie Bebek'de sosyetenin olduğu ve gerçek şeflerin servis yaptığı boğaz ma.. Devamını Göster

20
Yüz üzerinden sıfır puan
2

-

Muğla'ya gidin bunların verdiklerinin 10 kat fazlasını verirler 15-20 TL arası bir ücrete. 02 Ağustos 2014 günü 3 kişilik kahvaltı yaptık bu yerde. 130 TL aldılar. Hiçbir özelliği olmayan, sıradan bir kahvaltı verdiler. İstediğim yumurtayı dahi pişiremediler. Karşımızda bacak bacak üstüne atan garson için 15 TL hizmet bedeli aldılar. Buranın nesi mükemmel Allah aşkına. Benim gibi bir gurmeden her şeyi için yüz üzeri.. Devamını Göster

20
Muhteşem misafirperverlik
10

-

Benan Hanım'ın muhteşem misafirperverliği, elinin lezzeti ve sunumu Falez Cafe'nin eşsiz manzarası ile birleşince sonuç mükemmel! Sipariş verirken sigara böreği ve yumurtalı ekmeği unutmayın!!

20
Kahvaltı zayıf
4

-

Serpme kahvaltı çok zayıf, verilecek paraya değmez. Sadece manzara iyi, o da bir kahve ile iyi gider. Hepsi bu.

20
Gereksiz pahalı
2

-

Hafta sonu 6 kişi kahvaltıya gittik. Daha önce 2 kişilik kahvaltı tecrübem vardı beğenmiştim arkadaşlarıma da tavsiye ettim pişman oldum. Peynir tabağı hariç 2 kişi için gelen her şey, 6 kişi için de aynı miktarda geldi, yetmedi tabii ek istedik. Ek hesap geldi. Toplam 6 kişi kahvaltı için 253 TL ödendi. Yer güzel ama kişi başı 42 TL çok pahalı gereksiz pahalı. Ayrıca çifte standart var. Kişiye göre muamele.

20
Orta alt
4

-

Kışlık mekanında çok güzel bir kahvaltı yaptık. Yiyecekler çok kaliteliydi, manzara da süperdi fakat iki kişi kahvaltıya 68 TL aldılar. Bana biraz fazla geldi açıkçası. Fiyat harici her şey çok güzeldi ama bence bu paraya değmez.

20
Garsonun hakkının kasaya gitmesi üzdü
10

-

Bahşişlerin kasaya konulması beni çok rahatsız etti. Bir tip kutusu dahi yok. Kahvaltısı çok güzel, doyana kadar getiriyorlar. Serpme kahvaltı ama aynı açık büfe statüsünde. Gitmenizi öneririm. Menü de oldukça hoş, saçaklı köftesi hala tadı damağımda. Bir de orada bir hanımefendi var, onun kurabiyeleri ve tatlıları da çok güzel.

20
Keşke tek başına manzara yetebilse...
4

-

26.04.2012 tairihinde Bursa, Mudanya ilçesi, Tirilye köyüne günübirlik bir gezi planladık. Tirilye yolu üzerinde bulunan Falez Cafe gerek konumu ve dekorasyonu ile son derece keyifli bir mekan. Kayalığın üzerinde bulunan bu mekanda insan kendisini denizin üzerindeymiş gibi hissediyor. Manzarası, konumu ve leziz kahvaltılarına diyecek kesinlikle pek bir şey yok. Ancak kahvaltı sonrası gelen hesap ve yapılan muamele i.. Devamını Göster

20
Harika bir kahvaltı
10

-

Anneler gününü annelerimizle Falez Cafe'de kahvaltı yaparak kutladık. Her şey mükemmeldi. Rezervasyon yaptırdığımız için çok güzel bir yerde oturduk ve gençlerin yaptığı servis de çok iyiydi. Tek kusur vardı o da hava kapalıydı. Daha güzel bir günde yine gidecegiz.

20
Yani nereye oturalım biz?
2

-

İnternette dolaşırken bu sayfadaki bilgilerden yola çıkarak kahvaltı için eşimle Yalova'dan kalktık gittik. Mekana girdik bir kişi ilgilenmedi. Ne hoş geldiniz, ne buyurun diyen yok. Bir masaya yöneldik garson orası rezerve dedi. Yani nereye oturalım biz? Cevap yok. Neyse Allah'tan buraya muadil çok yer var. 1 dakkika bile beklemeden mekandan ayrıldım.

20
Kumyaka'da eşsiz bir kahvaltı
10

-

Bu sabah Falez Cafe'de harika bir kahvaltı yaptım. Serpme kahvaltısı oldukça zengindi ve servisi de süper. Şu sıcak Bursa günlerinde sürekli esintili oluşu insanı rahatlatıyor. En güzel özelliği ise harika manzarası. Kumyaka limanı ve masmavi bir deniz size kahvaltınız boyunca eşlik ediyor. Ben öğlene doğru gittim, kalabalıktı ama yer bulabildim, saat 10.00 civarında gideceksiniz yerinizi rezerve ettirmenizde fayda .. Devamını Göster

20
Manzarası süper
6

-

Falez Cafe'nin görüntüsü ve manzarası süper, yemekleri ve kahvaltısı orta sınıf alabilir.

20
Muhteşem Kumyaka Manzarası
10

-

Mudanya'dan Tirilye yönünde giderken aşağı yukarı güzergahın tam orta yerinde denk gelen harika bir sahil köyü var; Kumyaka. Falez Cafe de işte tam bu köyün girişinde sağ tarafta, yani deniz yönünde konumlanmış. Girişi gözden kaçabilecek bir yer o sebeple köy girişinde biraz yavaş gitmekte fayda var girişi kaçırmamak için. Manzarası gerçekten harika, Kumyaka Köyü tüm güzelliği ve mendirek tüm şirinliği ile karşını.. Devamını Göster