Bursa Kebapçısı

  • Bursa
  • Belediye Cad. Orhan Camii Yanı Tarihi Büyükşehir Belediye Binası Altı

Bursa Kebapçısı

Geleneksel bir yemek olan pideli döner kebap (Bursa Kebabı) son yıllarda Türk mutfağının en popüler yemeği duruma gelmiştir.

Kebap; et, pide, salça, tereyağı ve istenirse yoğurdu da bir arada bulunduran, sağlıklı ve dengeli bir tertip olup protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller bakımından da zengin bir yemektir.

Dönerde kullandığımız etler erkek koyun ve erkek dana olup usulünce hazırlanarak kömür ateşinde pişirilmektedir. Amacımız, günümüzde çoğu unutulmuş tat ve çeşnilerin hiç olmazsa geri kalan kısmını sahiplenmek ve gelenekleri geleceğe taşımaktır.

Bugüne kadar pek çok taklidi çıksa da, Bursa Kebapçısı 1960 yılından günümüze hiç düşmeyen bir hız ile kalite çizgisini yukarılara taşımıştır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Tadı çok güzel
10

-

Çok mükemmel bir yer. Tavsiye ediyorum gitmenizi. 19 senedir Bursa'da yaşıyorum. İskender yiyeceğim zaman hep buraya gelirim. Başka bir yere asla gitmem. Müşterilerle çok güzel ilgileniyorlar. Ayriyeten sunumu, tadı çok güzel ve titizlik ön planda. Aldıkları parayı sonuna kadar hak ediyorlar, tebrik ediyorum.