Mardin Merkez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Mardin Merkez Gezilecek Yerler

Mardin Merkez, tarihi yapıları, büyülü atmosferi ve geleneksel mekanları ile kentte mutlaka görmeniz gereken yerlerin en başında geliyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Mardin Merkez Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Mardin Merkez Tarihi Mekanlar

Mardin Merkez, tarihi yapıları, büyülü atmosferi ve geleneksel mekanları ile kentte mutlaka görmeniz gereken yerlerin en başında geliyor.
Mardin Merkez, Mardin gezisi sırasında turistlerin geniş zaman ayırdıkları bir yerdir. Kentin en canlı olduğu bölge olması nedeniyle Mardin Merkez'de her daim hareket vardır. Çarşılar, dükkanlar, tarihi mekanlar ve yapılar, tarihi manastırlar, kiliseler, camiler, oteller, özgün Mardin mimarisine sahip taş evler gibi yapıların pek çoğu Mardin Merkez'de bulunmaktadır.

Mardin geziniz sırasında merkez ilçede görmenizi önerdiğimiz yerler şöyle:

Şehrin en önemli simgesi olan Mardin Kalesi, Mardin Merkez'de görmeniz gereken yapıların başında geliyor. Şehre hakim bir tepeye kurulu olan Mardin Kalesi'ne çıkıp muhteşem manzarayı mutlaka görün.

Mardin Merkez'de görebilecekleriniz arasında geleneksel Mardin mimarisine sahip taş evler bulunuyor. Şehrin tamamına yayılmış olan Mardin Evleri sizi büyüleyecek.

Binlerce yıllık bir kültürün temsilcisi olan camiler, kiliseler, sinagoglar, manastırlar ise Mardin Merkez'de görebileceğiniz diğer tarihi yapılardır.

Merkezde pek çok dükkan, restoran ve tarihi çarşılar yer almaktadır. Mardin'in kültürünü yakından deneyimleyebileceğiniz bu yerleri de mutlaka keşfedin.

Dilerseniz Mardin Merkez'e 30 km uzaklıkta yer alan Dara Harabeleri'ni ve Midyat ilçesini de görebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın