Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Nusaybin Otelleri

Nusaybin için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Nusaybin Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Mardin'in tarihi ilçelerinden biri olan Nusaybin'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor…

Mardin'in ilçelerinden biri Nusaybin. Suriye sınırında, Kamışlı ilçesine komşu olan Nusaybin, ova üzerine kurulmuş bir ilçe olması dolayısıyla oldukça otantik bir atmosfere sahip.

Suriye ile sıfır noktasında yer alan Nusaybin, Tarihi İpek Yolu üzerine, Dicle Nehri ile Fırat Nehri arasındaki havzanın ortasında bulunuyor. Yani Mezopotamya'nın kuzey kısmında yer alan yerleşim bölgesi Nusaybin'in ta kendisi oluyor. Geçmişi M.Ö 4500 yıllarına uzanan Nusaybin, tarih boyunca Yukarı Mezopotamya'nın en büyük şehirlerinden biri olmuş. Bu nedenle de ilçe de gezip görerek bitiremeyeceğiniz kadar çok tarihi yapı bulunuyor.

Mardin'e turistik amaçlı olarak gelenler Nusaybin'de konaklamayı pek tercih etmiyorlar. Daha çok iş seyahati amacıyla şehre gelenleri ağırlıyor Nusaybin otelleri. Bu nedenle de bölgede çok sayıda konaklama seçeneği bulunmuyor ancak yine de kendinize uygun bir otel bulabilirsiniz Nusaybin'de. Nusaybin otelleri daha çok 2 yıldızlı otellerden oluşuyor. Nusaybin otellerinin konaklama birimlerinde, standart olarak sunulan tüm donanımlar mevcut. Ayrıca Nusaybin otelleri daha çok iş amaçlı konaklamalarda tercih edildiğinden, seminer ve konferanslar için de oldukça uygun ortamlara sahipler.

Eğer iş seyahati amacıyla Mardin'e gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Nusaybin'i tercih edebilir ve Nusaybin otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Geçmişte Mezopotamya'nın en büyük şehri olan Nusaybin'de, her gelir düzeyine uygun bir konaklama alternatifi mevcut…

Nusaybin Mardin'in tarihi ilçelerinden biri. Ova üzerine kurulmuş bir ilçe olan Nusaybin, Kamışlı ilçesine komşu olup, Suriye sınırında yer alıyor.

Tarihi İpek Yolu üzerinde, Dicle Nehri ile Fırat Nehri arasındaki havzanın, yani Mezopotamya'nın kuzey kısmında bulunuyor Nusaybin. Zaten tarih boyunca Yukarı Mezopotamya'nın en büyük şehri olmuş. Geçmişi ise M.Ö. 4500 yıllarına dek uzanıyor. Suriye ile sıfır noktasında yer alan Nusaybin, pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmasına rağmen, nedense daha çok iş seyahati amacıyla şehre gelenleri ağırlıyor.

Nusaybin otelleri, iş amaçlı konaklamalar için tercih edilmesinin yanı sıra, uygun fiyatlarıyla da ekonomik bir konaklama alternatifi olarak çıkıyor karşımıza. Bölgede çok otelin yer almaması ve otellerin standart hizmetler sunuyor olması dolayısıyla, Nusaybin otel fiyatlarının bir hayli uygun olduğunu söyleyebiliriz. Zaten Nusaybin otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan biri de otelin hizmet kalitesi. Otelin bulunduğu konum da Nusaybin otel fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Genel olarak 2017 Nusaybin otel fiyatları ortalama 100 TL civarında.

Nusaybin otellerinde konakladığınız süre boyunca; Dara Harabeleri başta olmak üzere, Mor Yakup Kilisesi, Mor Evgin Manastırı, Anzavur Kalesi ve Marin Merdis Kalesi'ni görmeyi sakın ihmal etmeyin.

Siz de yakın bir zaman içerisinde, özellikle iş amaçlı olarak Mardin'e gelmeyi planlıyorsanız eğer, konaklamak için Nusaybin'i tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Nusaybin otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Nusaybin otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Nusaybin Hakkında

Kuzey Mezopotamya'da yer alan Nusaybin, antik çağlardan günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ilçedir.

Nusaybin, Türkiye Cumhuriyeti'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Mardin'e bağlı Suriye sınırında Kamışlı'ya komşu ovada kurulmuş bir ilçedir. Antik çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasından dolayı Nusaybin'de bu uygarlıklara ait eserlere rastlamak mümkündür. Tarihi ticaret yollarından bir olan İpek yolunun Suriye ile sıfır noktasında bulunan Nusaybin, Dicle Nehri ile Fırat Nehri arasındaki havzanın yani Mezopotamya'nın kuzey kısmında bulunmaktadır.

Mezopotamya'nın en büyük şehri olarak anılan Nusaybin'in M.Ö. 4500 yıllarında Subarular tarafından kurulduğu ve M.Ö. 3000 yıllarında Sümer kralı Lugazakis tarafından şehre 'Nırbo' adı verildiğine dair kaynaklara rastlamıştır araştırmacılar.

Asırlar içerisinde çok sayıda farklı devletin ve uygarlığın yönetimi altına girmesiyle beraber Nusaybin birçok kültürel ve toplumsal değişikliğe maruz kalmıştır. İslamiyet öncesi/Roma zamanında bu bölgelerde çoğunlukla Süryanilerin kaldığı bilinmektedir. Günümüzde ise şehir değişik bir sosyo - kültürel yapıya sahiptir. Eski yerli nüfusun çoğunluğunu göç ederek kenti terk etmiştir. Nusaybin'in Suriye ile sınır kapısı olması, son yıllardaki işsizlikle birlikte mahalleden kente göçlerin olmasından dolayı kentin sosyal yapısı tamamen değişmiştir.

Nusaybin'de bu farklı uygarlıklardan günümüze kadar gelmeyi başaran eserlerden bazıları ise; Dara Harabeleri, Mor Evgin Manastırı, Anzavur Kalesi, Marin Merdis Kalesi, Mor Yakup Kilisesi'dir.

Nusaybin'e iş ya da bölgeyi keşfetmek için gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde Nusaybin otelleri hizmet vermektedir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın