Nusaybin Otelleri

En iyi 3 otel, en uygun fiyatlar

Nusaybin Hakkında

Kuzey Mezopotamya'da yer alan Nusaybin, antik çağlardan günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ilçedir.

Nusaybin, Türkiye Cumhuriyeti'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Mardin'e bağlı Suriye sınırında Kamışlı'ya komşu ovada kurulmuş bir ilçedir. Antik çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasından dolayı Nusaybin'de bu uygarlıklara ait eserlere rastlamak mümkündür. Tarihi ticaret yollarından bir olan İpek yolunun Suriye ile sıfır noktasında bulunan Nusaybin, Dicle Nehri ile Fırat Nehri arasındaki havzanın yani Mezopotamya'nın kuzey kısmında bulunmaktadır.

Mezopotamya'nın en büyük şehri olarak anılan Nusaybin'in M.Ö. 4500 yıllarında Subarular tarafından kurulduğu ve M.Ö. 3000 yıllarında Sümer kralı Lugazakis tarafından şehre 'Nırbo' adı verildiğine dair kaynaklara rastlamıştır araştırmacılar.

Asırlar içerisinde çok sayıda farklı devletin ve uygarlığın yönetimi altına girmesiyle beraber Nusaybin birçok kültürel ve toplumsal değişikliğe maruz kalmıştır. İslamiyet öncesi/Roma zamanında bu bölgelerde çoğunlukla Süryanilerin kaldığı bilinmektedir. Günümüzde ise şehir değişik bir sosyo - kültürel yapıya sahiptir. Eski yerli nüfusun çoğunluğunu göç ederek kenti terk etmiştir. Nusaybin'in Suriye ile sınır kapısı olması, son yıllardaki işsizlikle birlikte mahalleden kente göçlerin olmasından dolayı kentin sosyal yapısı tamamen değişmiştir.

Nusaybin'de bu farklı uygarlıklardan günümüze kadar gelmeyi başaran eserlerden bazıları ise; Dara Harabeleri, Mor Evgin Manastırı, Anzavur Kalesi, Marin Merdis Kalesi, Mor Yakup Kilisesi'dir.

Nusaybin'e iş ya da bölgeyi keşfetmek için gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde Nusaybin otelleri hizmet vermektedir.

Nusaybin Gezilecek Yerler

Nusaybin Otel Fiyatları

Suriye ile sıfır noktasında yer alan Nusaybin, Tarihi İpek Yolu üzerine, Dicle Nehri ile Fırat Nehri arasındaki havzanın ortasında bulunuyor. Yani Mezopotamya'nın kuzey kısmında yer alan yerleşim bölgesi Nusaybin'in ta kendisi oluyor. Geçmişi M.Ö 4500 yıllarına uzanan Nusaybin, tarih boyunca Yukarı Mezopotamya'nın en büyük şehirlerinden biri olmuş. Bu nedenle de ilçe de gezip görerek bitiremeyeceğiniz kadar çok tarihi yapı bulunuyor.

Avesis Hotel Nusaybin

Nusaybin - Kent Oteli - 1 Misafir Yorumu

Otelimiz 2015 yılında Proje çalışmaları başlamış olup Haziran 2017 yılında tamamlanmıştır. Temmuz 2017 ise tüm her şey eksiksiz düşünülüp siz değerli misafirlerimizi ağırlamak için kapılarını açmıştır. Hizmet sektörünün profesyonel tedarik firmaları ve yöneticileri ile büyüleyen tasarım ve teknoloji ile donatılmıştır. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak her detay düşünülerek tasarlanmış otelimiz yüksek teknoloji ve güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. Bunlardan bazıları tüm otelimizde ücretsiz kablosuz internet hızlı bağlantı yapabileceğiniz gibi internet güvenliğinizi ayrıca sağlamaktayız. İstenmeyen tüm sorunlar için otel içi ve tüm çevresi 7/24 güvenlik kameralarınca izlenmektedir. Otelimiz yine sizler için tatsız sürprizler karşısında 24 saat kesintisiz enerji...

Mardin'e turistik amaçlı olarak gelenler Nusaybin'de konaklamayı pek tercih etmiyorlar. Daha çok iş seyahati amacıyla şehre gelenleri ağırlıyor Nusaybin otelleri. Bu nedenle de bölgede çok sayıda konaklama seçeneği bulunmuyor ancak yine de kendinize uygun bir otel bulabilirsiniz Nusaybin'de. Nusaybin otelleri daha çok 2 yıldızlı otellerden oluşuyor. Nusaybin otellerinin konaklama birimlerinde, standart olarak sunulan tüm donanımlar mevcut. Ayrıca Nusaybin otelleri daha çok iş amaçlı konaklamalarda tercih edildiğinden, seminer ve konferanslar için de oldukça uygun ortamlara sahipler.

Kasr-ı Serçehan Hotel Nusaybin

Nusaybin - Butik Otel - 2 Misafir Yorumu

Kasr-ı Serçehan Hotel, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Mardin'e bağlı Nusaybin ilçesinde misafirlerine kapılarını açmaktadır. Nusaybin merkezde modern ve avangart bir tasarıma sahip olan tesis; iş, turizm, eğlence amaçlı konaklamalarınız ve toplantılarınız için benzersiz kalite anlayışıyla hizmet vermektedir. Tesisin tüm konaklama birimlerinden ve ortak kullanılan alanlarından Wi – Fi bağlantılı kablosuz internet ağına erişim ücretsizdir. Tesisin resepsiyon personeli haftanın her günü 24 saat konuklarına hizmet vermektedir. Konfor, şıklık, güvenlik ve modern teknolojik alt yapıyı bir arada sunan tesisin SPA merkezi rahatlamak ve deşarj olmak için idealdir. Misafirlerin konfor ve rahatı ön planda tutularak dekore edilen konaklama birimlerinde 3 süit ve 1 geçişli,...

Eğer iş seyahati amacıyla Mardin'e gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Nusaybin'i tercih edebilir ve Nusaybin otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Tarihi İpek Yolu üzerinde, Dicle Nehri ile Fırat Nehri arasındaki havzanın, yani Mezopotamya'nın kuzey kısmında bulunuyor Nusaybin. Zaten tarih boyunca Yukarı Mezopotamya'nın en büyük şehri olmuş. Geçmişi ise M.Ö. 4500 yıllarına dek uzanıyor. Suriye ile sıfır noktasında yer alan Nusaybin, pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmasına rağmen, nedense daha çok iş seyahati amacıyla şehre gelenleri ağırlıyor.

Nusaybin otelleri, iş amaçlı konaklamalar için tercih edilmesinin yanı sıra, uygun fiyatlarıyla da ekonomik bir konaklama alternatifi olarak çıkıyor karşımıza. Bölgede çok otelin yer almaması ve otellerin standart hizmetler sunuyor olması dolayısıyla, Nusaybin otel fiyatlarının bir hayli uygun olduğunu söyleyebiliriz. Zaten Nusaybin otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan biri de otelin hizmet kalitesi. Otelin bulunduğu konum da Nusaybin otel fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Genel olarak 2020 Nusaybin otel fiyatları ortalama 100 TL civarında.

Nusaybin otellerinde konakladığınız süre boyunca; Dara Harabeleri başta olmak üzere, Mor Yakup Kilisesi, Mor Evgin Manastırı, Anzavur Kalesi ve Marin Merdis Kalesi'ni görmeyi sakın ihmal etmeyin.

Siz de yakın bir zaman içerisinde, özellikle iş amaçlı olarak Mardin'e gelmeyi planlıyorsanız eğer, konaklamak için Nusaybin'i tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Nusaybin otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Nusaybin otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Nusaybin Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Nusaybin Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Nusaybin Otelleri için en ucuz fiyat 90 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Nusaybin için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Nusaybin için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Nusaybin yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Nusaybin ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Nusaybin hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Nusaybin hava durumu için hemen tıklayın.

Nusaybin Otel Yorumları

10

Avesis Hotel

Ulku totur - 15 Ekim 2019, Salı 15:16

Yemekler nefisti

Jolly Tur ile otelde bir gece kaldık. Müşteri gibi değil ev sahibi gibi misafir ettiler bizi. Otel çok temiz ve yemekler nefisti.

10

Kasr-ı Serçehan Hotel

Emrullah Günen - 29 Temmuz 2019, Pazartesi 21:40

Tavsiye ederim

Arkadaşımla gittim ve hizmetlerinden dolayı güler yüzlü elemanlarına teşekkür ederim. Mardin'e bir daha gidersem tercih edeceğim ilk otellerden biridir. Tekrardan teşekkürler. Tüm tatilci arkadaşlara tavsiye ederim.