Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Mardin Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Mardin Pansiyonları

Mardin için {{ (filteredHotels).length}} / 59 pansiyonda gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Mardin Pansiyonları

Mardin Pansiyonları

Mardin Pansiyonları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en özel ve kendine has şehirlerinden biri olan Mardin pek çok tatil severin tercih ettiği bir yer. Medeniyetlerin ve kültürlerin buluşma noktası olması dolayısıyla rengarenk ve çeşitli zenginlikleriyle misafirlerini karşılayan Mardin unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrayacağı adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kendine özgü mimari dokusu ve tarihi yapılarıyla tek başına bir tarihe ev sahipliği yapan bu şehir, kiliseleri, camileri, türbeleri ve manastırları ile farklı dinlerin kültürlerin çakışma noktası olarak tüm zenginliklerini misafirlerine sunuyor. Yüzyıllar ötesinden taşıdığı mirasıyla tarihin derinliklerine yolculuk yapabileceğiniz mimari ve kültürel yapısı ile birlikte yerel halkı, lezzetleri ve dokusuyla da size benzersiz bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz. Benzersiz oluşumlara sahip bölge bu özelliği nedeniyle Türkiye ve dünyadan pek çok ziyaretçiyi kendine çekiyor. Kendine has dokusu, tarihi mirası ve adeta bir resim gibi görünen renkleriyle Mardin daha önce gittiğiniz yerlerden hiçbirine benzemiyor denebilir. Gezip görebileceğiniz çok sayıda turistik mekanın yanı sıra oldukça cazip ve eşsiz konaklama imkanları sunan Mardin pansiyonları ve Mardin otelleri ile de tatilinizi taçlandırmanızı sağlayacak imkanlara sahip.

Mardin'de Gezilecek Yerler

Mardin'de Gezilecek Yerler

Eğer tatilinizi geçirmek için Mardin'e geldiyseniz veya başka bir sebepten bu benzersiz şehirde bulunuyorsanız deneyimleyebileceğiniz birden çok etkinlik ve görebileceğiniz eşsiz mekanlar var. Mardin'de gidip görebileceğiniz yerler i, yapılabilecek etkinlikleri, yeme içme imkanlarını ve daha birçok şeyi sizler için derledik.

 • Diğer ismi Kartal Yuvası olan ve şehrin tepesinde bulunan Mardin Kalesi tarihteki birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir mekan. Sümerlilerden başlayarak Pers İmparatorluğu'na, Roma'ya, Abbasi Devleti'ne, Emevi Devletine, Selçuklu ve Osmanlı'ya ev sahipliği yapan kale tarihin yaşayan bir şahidi adeta. Bu kaleyi ziyaret edip şehrin muhteşem dokusunu tepeden izleyebilirsiniz.
 • Kültür hazinesi Mardin'de hala Süryaniler'in kullanmakta olduğu Deyrulzafaran Manastırı'nı ziyaret edip tarihi dokusunu inceleyebilirsiniz.
 • Antik dönemde Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan ve Doğu Roma İmparatorluğu'nun sınır bölgesinde bulunan Dara Antik Kenti'ni ziyaret edebilir, kentin içinde halen kalıntıları bulunan saray, çarşı, kilise ve zindan kalıntılarını görebilirsiniz.
 • Mardin'in tarihine dair her şeyi öğrenebileceğiniz Mardin Müzesi'ni ve Sabancı Mardin Kent Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Artuklu mirası Zinciriye Medresesi'ni taksiyle veya özel aracınızla ziyaret edebilirsiniz.
 • Tarihi altıncı yüzyıla dayanan Bor Behnam Kilisesi'ni görebilirsiniz.
 • Şehrin en büyük mimari yapılarından ve yapımı 15. yüzyılda tamamlanan Kasımiye Medresesi'ni gezebilirsiniz.
 • Mardin'in en çok bilinen yapılarından olan Ulu Camii'yi görebilirsiniz.
 • İçerisinde hediyelik eşya dükkanlarının da olduğu Surur Hanı'nı gezebilirsiniz.

Mardin Pansiyon Fiyatları

Mardin Pansiyon Fiyatları

Mardin geleneksel dokusu gereği mimari yapıları da bu yapılara uygun biçimde tasarlanmış. Konaklama yerleri de şehrin yapısına uyum sağlıyor. Bu sebeple oldukça özgün ve geleneksel bir mekanda konaklamanız mümkün. Mardin sahip olduğu tarihi yerleşimler nedeniyle taş bina ve evlerin çok olduğu bir bölge. Bu yapılardan bazıları da otel ve pansiyon olarak hizmet veriyor. Nostaljik yapıları gereği çok tercih edilen pansiyonlar konsept olarak da genellikle tarihi dokuyla uyum sağlayan tasarımlardan oluşuyor. Kültür tatilini seviyorsanız bu pansiyon ve oteller sizin için iyi bir tercih olabilir. Mardin pansiyon fiyatları değişkenlik gösteren bir yelpazede sıralanıyor. Her ne kadar tasarımlar tarihi dokulara uygun olsa da, modern ihtiyaçları karşılayacak imkanlar da pek çok pansiyon otelde sunuluyor. Odaların genişliği, bulundukları konum, bölgenin manzarasına göre konumlandıkları yer, havuz, yemek ve diğer ekstra hizmetler de fiyatları etkileyen faktörlerden. Oda sayısı görece daha küçük, odaları daha nostaljik ve geleneksel olarak tasarlanmış otellerin yanı sıra büyük yapılar içine kurulmuş geniş bahçeli ve manzaralı oteller aynı anda bulunuyor.

 • Dilerseniz geleneksel mimariye benzer bir konaklama yeri tercih edebilir, dilerseniz de standart otel ve pansiyon binalarında konaklama imkanı bulabilirsiniz.
 • Zengin oda hizmetleri, yemek imkanları, otel içine konumlanmış sauna, hamam, kuaför, masaj salonu gibi hizmetlerin olduğu oteller bulmak mümkün.
 • Hem otelde kalmak hem de bazı hizmetlerden ödün vermek istemiyorsanız bu oteller sizin için uygun olabilir.
 • Mardin ucuz pansiyonlar ise geleneksel veya standart mimarisiyle daha uygun bir tatil tercih eden misafirler için hizmet sunuyor.
 • Kısa süreli konaklamalar için uygun fiyata bulunabilecek Mardin gecelik pansiyon seçenekleri de mevcut.

Mardin Tatili

Mardin Tatili

Mardin uzun uzun tatil yapmak isteyen ziyaretçiler için uygun bir seçenek ancak çok fazla vaktiniz yoksa da birkaç gün içerisinde şehri gezip güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Tarihi dokusunu kaybetmemiş yerleşim yerlerinden tarihi mimarı yapılarına kadar pek çok görülecek yeri ile Mardin kısa süreli tatiller için de tarih meraklılarına ve nostalji severlere unutulmayacak bir deneyim yaşatmak için misafirlerini bekliyor. Bu açıdan Mardin günlük pansiyon imkanı iyi bir seçenek olabilir. Zamanın derinliklerine uzanan tarihi dokusu ve kendine has kültürüyle size benzersiz bir tatil ve dinlenme fırsatı sunan Mardin'de eşsiz bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Kendine özgü şehir yapısıyla da Mardin yerel kültürü ve lezzetleri ile de tatilinizi taçlandıracak. Gezilecek pek çok yerinin yanı sıra konaklama imkanları da geniş olan bölge otelleriyle gezileriniz sonrasında yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak. Konaklama söz konusu olduğunda en çok merak edilen ve tercih edilen konaklama yerlerinden biri Mardin'in taştan yapılmış pansiyonları. Doğal ve nostaljik yapısıyla daha önce konakladığınız her yerden farklı bir atmosfer sunan bu Mardin apart pansiyon seçenekleri tercih edilebilecekler arasında yerini alıyor.

Mardin Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Mardin için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Mardin otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Mardin otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Savur, Nusaybin, Midyat, Kızıltepe, Artuklu semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.