search icondelete term icon
Giriş
05 Ekim Sal.
Çıkış
06 Ekim Çar.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Mardin Pansiyonları

Mardin için 10 otel listelendi.

Mardius Tarihi Konak

Taş Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.8/5
(25 değerlendirme)
Mardin merkezine 0.2 km uzaklıkta
2.791 TL2.938 TL
%5 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:2.791 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Maridin Otel

Butik Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.1/5
Mardin merkezine 0.6 km uzaklıkta
570 TL570 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:570 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
570 TL
Etstur
Jolly Tur
585 TL
570 TL'den başlayan fiyatlarla

Reyhani Kasrı Hotel

Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.6/5
(88 değerlendirme)
Mardin merkezine 0.7 km uzaklıkta
500 TL500 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:500 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Maristan Tarihi Konak

Taş Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.6/5
Mardin merkezine 0.4 km uzaklıkta
426 TL439 TL
%3 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:426 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Merdin Butik Hotel

Butik Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
5/5
Mardin merkezine 0.6 km uzaklıkta
333 TL350 TL
%5 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:333 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Mardia Hotel

Otel
Genç Dostu
Mardin merkezine 0.7 km uzaklıkta
250 TL250 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:250 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Hilton Garden Inn Mardin

Otel
Tüm Yıl Açık
Neredekal.com
3.8/5
(567 değerlendirme)
Mardin merkezine 1.5 km uzaklıkta
486 TL486 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:486 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Ramada Plaza by Wyndham Mardin

Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.4/5
Mardin merkezine 2.3 km uzaklıkta
600 TL600 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:600 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
475 TL
Etstur
Tatil.com
600 TL
475 TL'den başlayan fiyatlarla

Ipekyolu Guesthouse

Konukevi
İki gezgin için harika
Neredekal.com
5/5
Mardin merkezine 0.2 km uzaklıkta
421 TL421 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:421 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Tuğhan Hotel

Otel
Hayvan Dostu
Neredekal.com
3.1/5
Mardin merkezine 0.2 km uzaklıkta
404 TL425 TL
%5 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:404 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Mardin Pansiyonları

Mardin Pansiyonları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en özel ve kendine has şehirlerinden biri olan Mardin pek çok tatil severin tercih ettiği bir yer. Medeniyetlerin ve kültürlerin buluşma noktası olması dolayısıyla rengarenk ve çeşitli zenginlikleriyle misafirlerini karşılayan Mardin unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrayacağı adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kendine özgü mimari dokusu ve tarihi yapılarıyla tek başına bir tarihe ev sahipliği yapan bu şehir, kiliseleri, camileri, türbeleri ve manastırları ile farklı dinlerin kültürlerin çakışma noktası olarak tüm zenginliklerini misafirlerine sunuyor. Yüzyıllar ötesinden taşıdığı mirasıyla tarihin derinliklerine yolculuk yapabileceğiniz mimari ve kültürel yapısı ile birlikte yerel halkı, lezzetleri ve dokusuyla da size benzersiz bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz. Benzersiz oluşumlara sahip bölge bu özelliği nedeniyle Türkiye ve dünyadan pek çok ziyaretçiyi kendine çekiyor. Kendine has dokusu, tarihi mirası ve adeta bir resim gibi görünen renkleriyle Mardin daha önce gittiğiniz yerlerden hiçbirine benzemiyor denebilir. Gezip görebileceğiniz çok sayıda turistik mekanın yanı sıra oldukça cazip ve eşsiz konaklama imkanları sunan Mardin pansiyonları ve Mardin otelleri ile de tatilinizi taçlandırmanızı sağlayacak imkanlara sahip.

Mardin'de Gezilecek Yerler

Mardin'de Gezilecek Yerler

Eğer tatilinizi geçirmek için Mardin'e geldiyseniz veya başka bir sebepten bu benzersiz şehirde bulunuyorsanız deneyimleyebileceğiniz birden çok etkinlik ve görebileceğiniz eşsiz mekanlar var. Mardin'de gidip görebileceğiniz yerler i, yapılabilecek etkinlikleri, yeme içme imkanlarını ve daha birçok şeyi sizler için derledik.

 • Diğer ismi Kartal Yuvası olan ve şehrin tepesinde bulunan Mardin Kalesi tarihteki birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir mekan. Sümerlilerden başlayarak Pers İmparatorluğu'na, Roma'ya, Abbasi Devleti'ne, Emevi Devletine, Selçuklu ve Osmanlı'ya ev sahipliği yapan kale tarihin yaşayan bir şahidi adeta. Bu kaleyi ziyaret edip şehrin muhteşem dokusunu tepeden izleyebilirsiniz.
 • Kültür hazinesi Mardin'de hala Süryaniler'in kullanmakta olduğu Deyrulzafaran Manastırı'nı ziyaret edip tarihi dokusunu inceleyebilirsiniz.
 • Antik dönemde Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan ve Doğu Roma İmparatorluğu'nun sınır bölgesinde bulunan Dara Antik Kenti'ni ziyaret edebilir, kentin içinde halen kalıntıları bulunan saray, çarşı, kilise ve zindan kalıntılarını görebilirsiniz.
 • Mardin'in tarihine dair her şeyi öğrenebileceğiniz Mardin Müzesi'ni ve Sabancı Mardin Kent Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Artuklu mirası Zinciriye Medresesi'ni taksiyle veya özel aracınızla ziyaret edebilirsiniz.
 • Tarihi altıncı yüzyıla dayanan Bor Behnam Kilisesi'ni görebilirsiniz.
 • Şehrin en büyük mimari yapılarından ve yapımı 15. yüzyılda tamamlanan Kasımiye Medresesi'ni gezebilirsiniz.
 • Mardin'in en çok bilinen yapılarından olan Ulu Camii'yi görebilirsiniz.
 • İçerisinde hediyelik eşya dükkanlarının da olduğu Surur Hanı'nı gezebilirsiniz.

Mardin Pansiyon Fiyatları

Mardin Pansiyon Fiyatları

Mardin geleneksel dokusu gereği mimari yapıları da bu yapılara uygun biçimde tasarlanmış. Konaklama yerleri de şehrin yapısına uyum sağlıyor. Bu sebeple oldukça özgün ve geleneksel bir mekanda konaklamanız mümkün. Mardin sahip olduğu tarihi yerleşimler nedeniyle taş bina ve evlerin çok olduğu bir bölge. Bu yapılardan bazıları da otel ve pansiyon olarak hizmet veriyor. Nostaljik yapıları gereği çok tercih edilen pansiyonlar konsept olarak da genellikle tarihi dokuyla uyum sağlayan tasarımlardan oluşuyor. Kültür tatilini seviyorsanız bu pansiyon ve oteller sizin için iyi bir tercih olabilir. Mardin pansiyon fiyatları değişkenlik gösteren bir yelpazede sıralanıyor. Her ne kadar tasarımlar tarihi dokulara uygun olsa da, modern ihtiyaçları karşılayacak imkanlar da pek çok pansiyon otelde sunuluyor. Odaların genişliği, bulundukları konum, bölgenin manzarasına göre konumlandıkları yer, havuz, yemek ve diğer ekstra hizmetler de fiyatları etkileyen faktörlerden. Oda sayısı görece daha küçük, odaları daha nostaljik ve geleneksel olarak tasarlanmış otellerin yanı sıra büyük yapılar içine kurulmuş geniş bahçeli ve manzaralı oteller aynı anda bulunuyor.

 • Dilerseniz geleneksel mimariye benzer bir konaklama yeri tercih edebilir, dilerseniz de standart otel ve pansiyon binalarında konaklama imkanı bulabilirsiniz.
 • Zengin oda hizmetleri, yemek imkanları, otel içine konumlanmış sauna, hamam, kuaför, masaj salonu gibi hizmetlerin olduğu oteller bulmak mümkün.
 • Hem otelde kalmak hem de bazı hizmetlerden ödün vermek istemiyorsanız bu oteller sizin için uygun olabilir.
 • Mardin ucuz pansiyonlar ise geleneksel veya standart mimarisiyle daha uygun bir tatil tercih eden misafirler için hizmet sunuyor.
 • Kısa süreli konaklamalar için uygun fiyata bulunabilecek Mardin gecelik pansiyon seçenekleri de mevcut.

Mardin Tatili

Mardin Tatili

Mardin uzun uzun tatil yapmak isteyen ziyaretçiler için uygun bir seçenek ancak çok fazla vaktiniz yoksa da birkaç gün içerisinde şehri gezip güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Tarihi dokusunu kaybetmemiş yerleşim yerlerinden tarihi mimarı yapılarına kadar pek çok görülecek yeri ile Mardin kısa süreli tatiller için de tarih meraklılarına ve nostalji severlere unutulmayacak bir deneyim yaşatmak için misafirlerini bekliyor. Bu açıdan Mardin günlük pansiyon imkanı iyi bir seçenek olabilir. Zamanın derinliklerine uzanan tarihi dokusu ve kendine has kültürüyle size benzersiz bir tatil ve dinlenme fırsatı sunan Mardin'de eşsiz bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Kendine özgü şehir yapısıyla da Mardin yerel kültürü ve lezzetleri ile de tatilinizi taçlandıracak. Gezilecek pek çok yerinin yanı sıra konaklama imkanları da geniş olan bölge otelleriyle gezileriniz sonrasında yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak. Konaklama söz konusu olduğunda en çok merak edilen ve tercih edilen konaklama yerlerinden biri Mardin'in taştan yapılmış pansiyonları. Doğal ve nostaljik yapısıyla daha önce konakladığınız her yerden farklı bir atmosfer sunan bu Mardin apart pansiyon seçenekleri tercih edilebilecekler arasında yerini alıyor.

Mardin Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mardin Pansiyonları için gecelik ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
Mardin Pansiyonları - En Uygun Mardin Pansiyon Fiyatları için 1 gecelik ortalama fiyat 250 TL - 859 TL
Mardin bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Mardin bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Mardin Pansiyonları - En Uygun Mardin Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Mardin Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Mardin Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Mardin Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Mardin Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.