Antik Sur Cafe & Restaurant

  • Mardin / Artuklu
  • 1. Cadde Kuyumcular Çarşısı Kervansaray Surur Hanı

Antik Sur Cafe & Restaurant

Doğu ve Güneydoğu mutfağının yöresel lezzetleri ve kahvaltı kültürünü tarihi ve otantik mimarisiyle birleştiren Antik Sur Cafe & Restaurant, Dünya Kültür mirasına aday şehir Mardin'de dillerin, dinlerin, medeniyetlerin ittifakı için Dünya insanlarına kapılarını açtı.

Dış siluetindeki asaleti, iç dekorasyonuyla bütünleştiren Antik Sur Cafe & Restaurant; yöresel motiflerle döşenmiş eyvan şark sofrası, yöresel serpme kahvaltı sofrasıyla, evrensel müzik dinletileriyle mahzen türkü evi, gökyüzündeki yıldızların seyrinde dam tahtları, türkülerin söylendiği, halayların çekildiği sofistik meydanı, köy kahvesinde içilen nargile sefasıyla sizleri buram buram tarih kokan bir atmosferde en güzel anları yaşatıyor.

19 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
19
Sadece müzik çok güzeldi
1

-

berbat ve rezalet bir geceydi. sade ve sadece müzik çok güzeldi . onun dışında seni asla takmayan sorun gideremeyen garsonlar. hele yemekler mardin kebabı içinde bir yemek kaşığı pilav vardı onunda içinden taş çıktı zaten . pepsi kola 10 tl . 70lik rakı söylendi ama asla bir tane bile meze tabağı yok. fix dedikleri menü 150 lira kebap-ortaya salata tabağı-içli köfte (alkollü alkolsüz içecek menüye dahil değil ücretl.. Devamını Göster

19
Mutlaka görün
10

-

Bu yorumlara baktığımda ürktüm ancak mekânı gördükten sonra sıra gecesiyle, yemekleriyle, güler yüzlü personeliyle hayran kaldım. Sakın kötü yorumlara aldanmayın. Mutlaka görün. Teşekkürler Antik Sur. Harikasınız.

19
Mardin’den soğuttu
1

-

Gerçekten ilk defa bir mekana yorum yapıyorum. Sadece şunu söyleyebilirim ki çok sevdiğimiz Mardin'den soğuttu bu mekan. Aşırı kazıkçı bir yer. Yemek yemeseniz bile 6 kişiye 900-1000 lira alan bir mekan, hatta masamızda ne olduğunu yazayım; 2 tabak meyve, 2 tabak çiğköfte, 1 tabak çerez ve 70'lik rakı=900-1000. Tuzağa düşmeyin.

19
İşletmecilikle alakası yok
3

-

Yemeklerini anlatmak istiyorum; lezzetsiz. Nedeni şu kaburga dolması diye pilav üstü haşlanmış et geliyor. Mardin kebabı, eh, idare eder. İşletme sahibi ortalıkta dolanıyor, işletmecilikle alakası yok kesinlikle, garsonları müşterilerle çok ilgileniyorlar, tebrik ediyorum.

19
Yemekleri kötü
1

-

Kötü mekan. Sakın gitmeyin. Yemekleri kötü, çerezi bayat, kaburga yemeyin, pilav üstü haşlanmış et. İşletme sahibi bekçi adeta, işletmeciliği öğrenmesi gerekir.

19
Mardin’e yakışmayan bir mekan
2

-

Hayatımda bu kadar kötü bir hizmet şekli görmedim. Bu kadar kötü hizmet şeklinin bu kadar pahalıya satılması da cabası. Hele de Mardin dışından geldiğinizi hissedelerse nasılsa bir daha gelmeyecek düşüncesiyle fiyatları yükseltiyorlar. Müzik desen iyi değil, adı sıra gecesi, her şeye benziyor. Mardin'e yakışmayan bir mekan. Yazıklar olsun.

19
Hizmet eksilerde
2

-

Masamıza kuruyemiş ve meyve tabağı geldi, meyve tabağı diyorsam da aldanmayın, karpuz ve kavundan ibaret, kuruyemişler bayat, hizmet eksilerde, garsonlar bizi kovmaktan beter etti ama hesaba gelince de pahalı fiyat çıkarmayı biliyorlar. Bu masaya 190 TL hesap ödedik, her şeyinizle eksilerinde aşağısındasınız. Kesinlikle sizi hiçbir yere tavsiye etmeyeceğim. Mardin'in kötü anılmasına neden olan yerlerden bir tanesisi.. Devamını Göster

19
Pahalı olduğu menüde yazıyor
10

-

Yorumlara şaşırıyorum, menüde fiyatlar yazılı size pahalı geldiyse kalkar gidersiniz neden hesap öderken pahalı diyerek o mekandan ayrıldıktan sonra kötü yorum yaparsınız bunu anlamakta zorlanıyorum. Çok ayıp bence.

19
Yemekler iyi
4

-

Yemekler iyi ama servis çok kötü. Çok fazla bekliyorsun.

19
Çok pahalı
2

-

Hiç tavsiye etmem. Sinek avlıyor ve çok pahalı. Garsonları nezaketsiz.

19
Her şeyin fiyatını sormaktan çekinmeyin
4

-

Buraya girdik, ne var dedik, menü sorduk, yok dediler, ne var dedik, Süryani Şarabı var dediler. Ne kadar dedim, bir şişe 75 lira, bir kadeh 20 lira dediler, şişe söyledik. Ortaya kuru yemiş, azcık meyve bir de çiğ köfte koydular, çiğ köfte istemiyorum dedim, ‘servisimiz' dediler. Ağzımıza bile sürmedik. Hesap geldi, 175 lira. Yani şarap 75 lira ama kuru yemiş ve meyve için 100 lira vermiş olduk. Ayıp bence.

19
Özensiz
2

-

Kahvaltı için gittiğimiz, kahvaltı var denilip sonra yok denilen, garsonların laubali ve özensiz olduğu, kesinlikle tavsiye edemeyeceğim bir yer...

19
Garsonları birbirinden bihaber
2

-

Övgüyle bahsedilince kahvaltı için uğradığımız, garsonların birbirinden bihaber olduğu ve üste kahvaltı var deyip sonra servis bitti denilip, bizden sonra gelenlere servis açan mekan. Kesinlikle gitmeyiniz.

19
Fevkalade
6

-

Mardin'de eğlenebilecek en iyi mekan, aile ortamı.

19
Pahalı bir yer
2

-

Kesinlikle yemek yemenizi tavsiye etmem, İstanbul'daki en lüks restorandan daha pahalı bir yer. Çeşit olmamasına rağmen yediğiniz ve içtiğinizin kat ve kat fazlasını ödüyorsunuz.

19
Mekan çok sıcak
10

-

Mardinli değilim ama Mardin'de gidilebilecek 3 yer söyle derseniz: Antik Sur Cafe & Restaurant diyebilirim. Müzisyenler de, mekan da çok sıcak. Sadece park biraz sorun olabilir.

19
Enteresan bir yer
4

-

Geçenlerde çocuklarla bu mekana yemek için gittim. Pahalı değil, ucaz da değil. Ancak garsonları o kadar laubali ve laçkalaşmış ki. Müşteri adamın umurunda değil. Bir bardak cay yarım saatte gelemediği gibi gelmedi de. Enteresan bir yer. Ama gitmeyin de demem.

19
Yusuf söylesin, Sadullah oynasın
10

-

Ortam çok güzel, insanları çok samimi, müzik harika. Hele bir de Yusuf söylesin, Sadullah oynasın, işte o zaman bitiyorsunuz.

19
Hoş
8

-

Ortam çok doğal ve samimi. İçkili de olabilir içkisiz de.. Hafta sonu için Mardin'e gittiğimizde önerildi ve gittik. Kendimi hiç yabancı hissetmedim. :) Sıcak ana yemekli menüleri 30 TL'ydi.:)