Savur Otelleri

Hititlere kadar uzanan tarihi ile Savur, Mardin'in en çok turist çeken ilçelerinden sadece biridir. Savur otelleri de tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.Savur Otelleri ve Savur Otel Fiyatları

Hititlere kadar uzanan tarihi ile Savur, Mardin'in en çok turist çeken ilçelerinden sadece biridir. Savur otelleri de tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.

Dağ yamacında kuruna Savur, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Mardin'in tarihi ve turistlik bir ilçesidir. Kayıtlı yerleşimin Hitit Uygarlığına kadar ulaşan Savur ilçesinin merkezi, kalesi, kaya evleri, eski Ulu Cami, Romaniye ve Mor Yuhanın (Dereiçi Köyü) kiliseleri, türbeler ve Başkavak Köprüsü ile tarihi bir görünüme sahiptir. Savur, Mardin Merkez'e yaklaşık 47 km. mesafededir.

Yıl içerisinde Mardin'i keşfetmeye giden gezginler Savur'a da uğramadan bu topraklardan ayrılmıyor. Mardin Savur; misafirperver halkı, tarihi ve gezilip görülecek yerleri ile özellikle yaz ve sonbahar ile ilkbahar aylarında ziyaret edilmektedir. İlçeye gelen ziyaretçiler ise konaklamada Savur otelleri kategorisinde yer alan tesisleri gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

Savur otelleri bu sayfada Savur otel fiyatları, otellerin fotoğrafları ve ayrıntılı bilgileri ile listelenmektedir. Bu listeden tüm Savur'da hizmet veren tüm otelleri inceleyebileceğiniz gibi listede yer alan iletişim numaraları ile ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Ayrıca Savur otelleri bölgenin mistik mimarisine sahip binalardan oluşmaktadır. Bu eski yöresel mimariye sahip binalar aslına sadık kalarak restore edilmiş olup odaları da konaklama yapan misafirlerin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği bir şekilde dizayn edilmiştir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın