Kızıltepe Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Kızıltepe Hakkında

Kültürel zenginliği, köklü tarihi ve mistik atmosferi ile Kızıltepe, Mardin'de görülmeye değer yerlerdendir.

Kızıltepe, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, Mardin'de yer alan bir ilçedir. Mardin şehir merkezine 21 km uzaklıkta yer alan Kızıltepe, Nusaybin, Ceylanpınar, Derik ilçeleri ile komşudur. Kızıltepe'nin güneyinde ise Suriye bulunur. Kızıltepe, 1931 yılında ilçe statüsü kazanmıştır.

Güneydoğu Anadolu'daki pek çok yer gibi Kızıltepe de çok eski bir yerleşim yeridir. İlçenin kuruluşu milattan önceki tarihlere dayanmaktadır. Mardin Kızıltepe tarih boyunca önemli bir yerleşim merkezi olmuştur; çünkü hem Tarihi İpek Yolu üzerinde yer almaktadır hem de Mezopotamya'nın verimli toprakları üzerindedir. Kızıltepe'de Selçuklu, İlhanlı, Memlük, Karakoyun, Akkoyun, Artuklular, İran devletleri hüküm sürmüş, daha sonra bu topraklar Osmanlı Devleti'nin yönetimine geçmiştir.

Mardin Kızıltepe, gün geçtikçe gelişen bir ilçedir. Özellikle ilçe merkezinde modern yapılaşma son yıllarda oldukça hız kazanmıştır. Çevre köyler de bu gelişime ayak uydurmaktadır.

Kızıltepe'de yer alan tarihi yapıların pek çoğu Artuklular döneminden kalmıştır. İlçe tarih boyunca pek çok yağma ve savaş gördüğü için tarihi yapıların birçoğu günümüze ulaşamamıştır. Kızıltepe'de günümüzde görülebilecek tarihi yapılar arasında camiler, mescitler, türbeler, değirmenler, köprüler ve höyükler yer almaktadır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ve Mardin'in turizm potansiyelinden Kızıltepe de faydalanmaktadır. Ülkemizdeki önemli turizm merkezlerine olan yakınlığının yanı sıra sahip olduğu tarihsel ve kültürel varlıklar da bu turizm potansiyelini arttırmaktadır.

Özellikle son yıllarda Mardin Kızıltepe'de pek çok otel hizmete girmiştir. Genellikle ilçe merkezinde yer alan Kızıltepe otelleri şehri ziyarete gelenlerin rahatlıkla konaklayabileceği tesislerdir.

Güneydoğu Anadolu'nun zengin kültürü ve köklü tarihi ile iç içe, mistik bir atmosferde yapacağınız bir tatil ve konaklama için Kızıltepe, Mardin'de sizleri bekliyor…

Kızıltepe Gezilecek Yerler

Kızıltepe Otel Fiyatları

Kızıltepe'de yer alan oteller genellikle ilçe merkezinde bulunmaktadır. Kent oteli tarzında olan Mardin Kızıltepe otelleri konum olarak Mardin il merkezine de yakındır. Mardin ve çevre ilçelerden Kızıltepe otellerine ulaşım oldukça kolaydır.

Mardin'in; eski adı Koçhisar yeni adı Kızıltepe olan ilçesidir.

Kızıltepe otelleri Mardin'in mistik atmosferine uyumlu yapılardır. Mardin'de yer alan konak tarzı otellere Kızıltepe'de de rastlamak mümkündür.

Kızıltepe otelleri fiyat olarak da her bütçeye hitap etmektedir. Ekonomik ve uygun fiyatları ile Kızıltepe otellerinde hem rahat hem de ekonomik bir konaklama yapma imkanınız vardır.

Kızıltepe geziniz esnasında dilerseniz yakın çevredeki otelleri de tercih edebilirsiniz. Mardin otelleri de Kızıltepe ve Mardin seyahatinizde ideal konaklama tesisleridir.

Mezopotamya'nın uçsuz bucaksız topraklarının seyredildiği bu tarihi ve turistlik bölgeye yıl içerisinde yüz binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Kış aylarında ve yaz aylarında ziyaretçilerini ağırlayan Kızıltepe'de konaklamada kalınabilecek farklı kategorilerde oteller hizmet vermektedir.

Kızıltepe otel fiyatları ise yaz aylarında ve kış aylarında farklıdır. Yaz aylarında özellikle haziran, temmuz ve ağustosta Kızıltepe otel fiyatları diğer ayları oranla bir nebze de olsa artmaktadır. Bunda yaz aylarında tatilinde başlamasının büyük etkisi vardır.

Mardin Kızıltepe otel fiyatları hizmet veren otellerin bulunduğu kategoriye göre de değişmektedir. Her kategorideki otel misafirlerine farklı konaklama fiyatları sunmaktadır. Kızıltepe otel fiyatları sadece otellerin bulunduğu kategoriye göre farklılaşmamaktadır. Otellerin konaklayan misafirlerine sunmuş olduğu imkanlar ve olanaklarda Kızıltepe otel fiyatları üzerinde etkilidir.

Mardin Kızıltepe otelleri, Kızıltepe otel fiyatları, otel fotoğrafları, otellerin özellikleri ve iletişim bilgileri bu yazının hemen üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Mardin Kızıltepe otelleri ve Mardin Kızıltepe otel fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilir ve beğendiğiniz otele ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kızıltepe Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Kızıltepe Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Kızıltepe Otelleri için en ucuz fiyat 210 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Kızıltepe için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Kızıltepe için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Kızıltepe yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Kızıltepe ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Kızıltepe hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Kızıltepe hava durumu için hemen tıklayın.

Kızıltepe Otel Yorumları

10

Mardin Airport Hotel

Sadık Kököz - 27 Ocak 2020, Pazartesi 22:13

En iyi yönetilen otel

İşim gereği yıllardır çeşitli otellerde konaklamalar yaptım çok iyi oteller de gördüm, gerçekten çok kötü otellerle de karşılaştım. Öncelikle şunu söylemek isterim profesyonel otel yönetmek tamamen farklı bir olaydır. Bu otel profesyonel bir ekip tarafından yönetiliyor. Bunu otele girdiğiniz anda hissedebiliyorsunuz. Otel personeli gerçekten çok ilgili ve güler yüzlü. Herhangi bir probleminizde direkt size yardımcı olabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Otel yeni olduğu için odaları tertemiz ve düzenli. Akşam eğer canınız sıkılırsa hemen yan kapıdan alışveriş merkezine gidip çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebiliyorsunuz. Gerçekten uzun yıllardır otellerde kaldığım için şunu söylemek istiyorum son dönemde gördüğüm en iyi yönetilen ve hijyenik otel. Bu nedenle otel personeline özellikle bu güzel yönetimi sağlayan Mehmet Bey'e çok teşekkürlerimi iletiyorum. Mardin'e geldiğinizde özellikle otopark sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız gözünüz kapalı otele gelebilirsiniz.

1

Dunaysır Otel

gizem - 5 Kasım 2019, Salı 05:14

Tavsiye etmiyorum

Böcekler ve fareler oteli gibi. Yok mu bu oteli denetleyen? Seni paranla rezil eden bir otel.