Kızıltepe Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Kızıltepe Otel Fiyatları

Mardin'in ilçelerinden olan Kızıltepe, tarihsel ve kültürel zenginliğin yanı sıra farklı konaklama seçenekleri de sunuyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin turizm merkezlerinden biri olan Mardin'de yer alır Kızıltepe. Tarih boyunca önemli bir yerleşim ve ticaret merkezi olan Kızıltepe özellikle son yıllarda değişen ve gelişen çehresiyle konaklamada da farklı alternatifler sunmaya başlamıştır.

Kızıltepe'de yer alan oteller genellikle ilçe merkezinde bulunmaktadır. Kent oteli tarzında olan Mardin Kızıltepe otelleri konum olarak Mardin il merkezine de yakındır. Mardin ve çevre ilçelerden Kızıltepe otellerine ulaşım oldukça kolaydır.

Kızıltepe otelleri Mardin'in mistik atmosferine uyumlu yapılardır. Mardin'de yer alan konak tarzı otellere Kızıltepe'de de rastlamak mümkündür.

Kızıltepe otelleri fiyat olarak da her bütçeye hitap etmektedir. Ekonomik ve uygun fiyatları ile Kızıltepe otellerinde hem rahat hem de ekonomik bir konaklama yapma imkanınız vardır.

Kızıltepe geziniz esnasında dilerseniz yakın çevredeki otelleri de tercih edebilirsiniz. Mardin otelleri de Kızıltepe ve Mardin seyahatinizde ideal konaklama tesisleridir.

Kızıltepe Otel Fiyatları

Mardin'in; eski adı Koçhisar yeni adı Kızıltepe olan ilçesidir.

Kızıltepe, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan medeniyetler beşiği Mardin'in ilçesidir. Mardin Kızıltepe'de ilk yerleşim ve uygarlıkların kuruluş tarihi milattan önceki yıllara kadar uzanır. Bu tarihin ne kadar eskiye uzandığı, tarihi eserler ve bugün harabe haline gelmiş eski yerleşim merkezlerinde bulunan kalıntılardan anlaşılmaktadır. Bölgede en çok hüküm süren uygarlıklardan biri olan Artukluların 1200 yıllarda yapılan ve günümüzde de halen ibadete açık olan tarihi cami bu bilgileri doğrulamaktadır.

Mezopotamya'nın uçsuz bucaksız topraklarının seyredildiği bu tarihi ve turistlik bölgeye yıl içerisinde yüz binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Kış aylarında ve yaz aylarında ziyaretçilerini ağırlayan Kızıltepe'de konaklamada kalınabilecek farklı kategorilerde oteller hizmet vermektedir.

Kızıltepe otel fiyatları ise yaz aylarında ve kış aylarında farklıdır. Yaz aylarında özellikle haziran, temmuz ve ağustosta Kızıltepe otel fiyatları diğer ayları oranla bir nebze de olsa artmaktadır. Bunda yaz aylarında tatilinde başlamasının büyük etkisi vardır.

Mardin Kızıltepe otel fiyatları hizmet veren otellerin bulunduğu kategoriye göre de değişmektedir. Her kategorideki otel misafirlerine farklı konaklama fiyatları sunmaktadır. Kızıltepe otel fiyatları sadece otellerin bulunduğu kategoriye göre farklılaşmamaktadır. Otellerin konaklayan misafirlerine sunmuş olduğu imkanlar ve olanaklarda Kızıltepe otel fiyatları üzerinde etkilidir.

Mardin Kızıltepe otelleri, Kızıltepe otel fiyatları, otel fotoğrafları, otellerin özellikleri ve iletişim bilgileri bu yazının hemen üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Mardin Kızıltepe otelleri ve Mardin Kızıltepe otel fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilir ve beğendiğiniz otele ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

En İyi 4 Kızıltepe Oteli

Dunaysır Otel Kızıltepe

Otel - Kızıltepe - 2 Misafir Yorumu

Dunaysır Otel, Mardin Kızıltepe' de bulunmaktadır. Otel tüm yıl misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Otelin bütün odaları özenle döşenmiş olup, odaların bir kısmı şehir manzaralıdır. Odalarda LCD TV, telefon, banyo, banyo malzemeleri, klima, uydu yayını, dijital kasa, 24 saat oda servisi bulunmaktadır. Bazı odalarda jakuzi mevcuttur. Dunaysır Otel odalarına giriş, saat 15.00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 11.00. Tesise evcil hayvan kabul etmemektedir. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı ise mevsim koşullarına bağlıdır.

Dunaysır Otel, Türk ve dünya
... Dunaysır Otel, Mardin Kızıltepe' de bulunmaktadır. Otel tüm yıl misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Otelin bütün odaları özenle döşenmiş olup, odaların bir kısmı şehir manzaralıdır. Odalarda LCD TV, telefon, banyo, banyo malzemeleri, klima, uydu yayını, dijital kasa, 24 saat oda servisi bulunmaktadır. Bazı odalarda jakuzi mevcuttur. Dunaysır Otel odalarına giriş, saat 15.00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 11.00. Tesise evcil hayvan kabul etmemektedir. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı ise mevsim koşullarına bağlıdır.

Dunaysır Otel, Türk ve dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini, geniş menü alternatifleriyle bünyesinde bulunan restoranda servis etmektedir. Ayrıca sauna, hamam, buhar odası, fitness salonu, güzellik salonu ve otelin her alanında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunmaktadır. Tesis 24 saat resepsiyon hizmeti vermekte olup bünyesinde ücretsiz özel otopark bulunmaktadır. Otel çevresinde birçok kafe ve restoran bulunmaktadır. Ayrıca otel her yaştan çocuk misafir kabul etmektedir. Otel çevresinde birçok çocuk parkı bulunmaktadır. Otel misafirler için nakit veya kredi kartlarıyla ödeme yapma imkanı da sağlamaktadır.

Dunaysır Otel, İstanbul ile Mardin arası 1490 km'dir. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 15 saat 47 dakika sürmektedir. Uçak ile seyahat etmeyi planlayan misafirler, yolculuklarını yaklaşık olarak 1 saat 56 dakika gibi bir sürede tamamlayabilirler. Otel Mardin merkeze 25 km ve havaalanına 5 km uzaklıktadır

Daha Fazla Bilgi»

Gurs Vadisi Kızıltepe

Tatil Köyü - Kızıltepe - 1 Misafir Yorumu

Güneydoğu'nun içinde gizlenmiş bir cennet olan Gurs Vadisi Mardin-Kızıltepe sınırları içerisindedir. Turistik bir değer taşıyan; fakat turizm açısından fazla gelişememiş olan Gurs Vadisi, keşfedilmeyi ve tüm güzelliğini göstermeyi bekliyor.

Bu vadi pek bilinmese de gidip görenleri gerçekten kendine hayran bırakıyor. Özellikle bölgenin yerli halkı, sıcak ve boğucu havalardan kaçıp Gurs Vadisi'ne gelmektedir. Merkezlerde hava sıcaklığı 45-50 dereceyken, vadide sıcaklık 30 dereceye kadar düşüyor. Gurs Vadisi'ni Mardin
... Güneydoğu'nun içinde gizlenmiş bir cennet olan Gurs Vadisi Mardin-Kızıltepe sınırları içerisindedir. Turistik bir değer taşıyan; fakat turizm açısından fazla gelişememiş olan Gurs Vadisi, keşfedilmeyi ve tüm güzelliğini göstermeyi bekliyor.

Bu vadi pek bilinmese de gidip görenleri gerçekten kendine hayran bırakıyor. Özellikle bölgenin yerli halkı, sıcak ve boğucu havalardan kaçıp Gurs Vadisi'ne gelmektedir. Merkezlerde hava sıcaklığı 45-50 dereceyken, vadide sıcaklık 30 dereceye kadar düşüyor. Gurs Vadisi'ni Mardin gezinizde kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz. Vadinin içindeki dere yatağı ve şelaleleri gerçekten unutulmayacak güzellikte. Tam bir dinlenme alanı olan bu bölge Kızıltepe ilçesine sadece 7 kilometre uzaklıktadır ve vadide 12 köy bulunuyor.

Mor Yakup Kilisesi'ni, Zinciriye Medresesi\'ni, Mor Mihail Kilisesi'ni, Kırklar Kilisesi'ni, Kasımiye Medresesi'ni ve Dara Harabeleri'ni gezdikten sonra Gurs Vadisi'ne gidip yorgunluğunuzu üzerinizden kolaylıkla atabilirsiniz

Daha Fazla Bilgi»

McDonald's - Movapark AVM Kızıltepe

Kent Oteli - Kızıltepe - 1 Misafir Yorumu

...

Daha Fazla Bilgi»

Kızıltepe Ulu Camii Kızıltepe

Kent Oteli - Kızıltepe - 1 Misafir Yorumu

Türk sanat tarihinin en güzel mimarilerinden biri olan Kızıltepe Ulu Camii, Mardin'in simgelerinden biridir.

Adını, bulunduğu Kızıltepe ilçesinden alan Ulu Camii, Artuklu dönemine aittir. Mimarisinde zengin süslemeli taşlar görülebilen caminin, Anadolu'daki cami yapıları arasında önemli bir yeri vardır.

Cami, ilk olarak Cumhuriyetin ilk yıllarında yenilenmek istense de pek başarılı bir süreç olmamıştır. Günümüzde ise ikinci kez
... Türk sanat tarihinin en güzel mimarilerinden biri olan Kızıltepe Ulu Camii, Mardin'in simgelerinden biridir.

Adını, bulunduğu Kızıltepe ilçesinden alan Ulu Camii, Artuklu dönemine aittir. Mimarisinde zengin süslemeli taşlar görülebilen caminin, Anadolu'daki cami yapıları arasında önemli bir yeri vardır.

Cami, ilk olarak Cumhuriyetin ilk yıllarında yenilenmek istense de pek başarılı bir süreç olmamıştır. Günümüzde ise ikinci kez restorasyon çalışmaları yapılmakta.

Cami, Mardin Merkez\'den yaklaşık 47 kilometre uzaklıktadır.

Geçirdiği tarihi dönemlerden taşıdığı izlerle hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmekte olan Kızıltepe Ulu Camii, Mardin gezi listelerinde yer alması gereken yapıların ilk sıralarında mutlaka yerini almalı

Daha Fazla Bilgi»