Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Mardin Aktiviteleri

Mardin civarında yapılacak 6 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Mardin Bienali
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mardin
Kitextreme Turkey
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mardin
Akyaka Kitesurf Okulları
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(3 yorum)
Mardin
Kiteboard Gökova
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mardin
Orange Kiteboarding
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mardin
Kiteboard Turkey
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mardin

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Mardin Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
12.06.2019
Misafir
Akyaka Kitesurf Okulları için yapılan yorum
Tekne ile ulaşabilirsiniz
Three Palms Suites’te konaklayıp, Kitesirf'e tekne ile tesis önünden ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Mardin Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Mardin geziniz esnasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:.

Mardin, tarihi ve kültürel varlıkları ile tam bir açık hava müzesi niteliği taşıyor. Geziniz esnasında sizi en çok etkileyecek şeylerden biri Mardin evleri olacak. Mardin Kalesi'nin eteğine kurulu olan kentte yer alan geleneksel Mardin evleri, kayalıklara iç içe geçmiş bir görüntü sergiler.

Özgün Mardin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Mardin evlerinin bulunduğu bölgeyi sokak sokak gezip gizemli bir keşif turu yapabilirsiniz.

Mardin, evlerinin yanı sıra tarihi yapıları ile de görülmesi gereken bir şehirdir. Deyrülzeferan Manastırı, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Latifiye Camii, Mardin Meryem Ana Kilisesi, Şehidiye Camii, Mardin Ulu Camii Mardin'de görüp gezmenizi tavsiye ettiğimiz tarihi yapılardan.

Mardin'de mutlaka yapmanızı önerdiğimiz şeylerden biri de Mardin Kalesi'ne çıkıp, kente bir de tepeden bakmak. Mardin Kalesi'nin yanı sıra Rabbat ve Fatih kalelerini de görebilirsiniz.

Mardin'de şehrin ve bölgenin tarihini gözler önüne seren müzeler de yer alıyor. Sabancı Şehir Müzesi ve Mardin Müzesi gezmenizi tavsiye ettiğimiz müzelerden.

Mardin'in 30 km güneyinde yer alan Dara Ören Yeri gezi rotanıza ekleyebileceğiniz bir diğer yer. Eski Mezopotamya'nın en önemli ve eski kentlerinden olan Dara Harabeleri'ni mutlaka görün.

Mardin'e 1, 5 saatlik uzaklıkta bulunan Midyat'ı gezmeden Mardin'den dönmeyin. Kiliseleri, manastırları, eski evleri ile bir Ortaçağ kentini andıran Midyat, Mardin'in en büyülü yerlerinden biri. Midyat'ın tarihi çarşısına da uğrayın.

Mardin geziniz sırasında yapabileceğiniz bir diğer şey ise şehrin zengin çarşısını gezip sevdiklerinize hediyeler almak. Özellikle Telkari'den gümüş işleme almanızı tavsiye ediyoruz.

Mardin Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mardin için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Mardin için ailelere uygun aktiviteler : Akyaka Kitesurf Okulları, Mardin Bienali, Kiteboard Turkey, Mardin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mardin için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Mardin için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Kitebase Gökova, Akyaka Kitesurf Okulları, Mardin Bienali, Mardin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mardin için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Mardin için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Akyaka Kitesurf Okulları, Mardin Bienali, Kiteboard Turkey, Mardin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mardin için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Mardin için çiftlere uygun aktiviteler : Akyaka Kitesurf Okulları, Mardin Bienali, Kiteboard Turkey, Mardin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mardin için aktiviteler nelerdir?
Mardin için aktiviteler : Kitebase Gökova, Akyaka Kitesurf Okulları, Mardin Bienali, Mardin konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.