Kumkuyu Gezilecek Yerler

Akdeniz’in kıyısında sevimli bir sahil kasabası olan Kumkuyu sakin bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerini bekliyorKumkuyu Tarihi Mekanlar

Akdeniz'in kıyısında sevimli bir sahil kasabası olan Kumkuyu sakin bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor
Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu kasabası tipik bir Akdeniz Bölgesi yerleşimi. Eğer yolunuz bu sevimli kasabaya düşerse görmenizi önerdiğimiz yerler şöyle:

Kumkuyu son yıllarda turizm açısından gelişen bir bölge. Özellikle yaz aylarında artan kasaba nüfusunun en çok rağbet ettiği yerler masmavi denizle buluşulan plajlar. Kumkuyu'da Zincirlikuyu ve Töbank isminde iki tane plaj var. Berrak denizle buluşacağınız bu plajları görmenizi mutlaka öneriyoruz.

Kumkuyu bir yat limanına ve balıkçı barınağına sahip. Modern bir marina olan yat limanı ve çevresini görmenizi tavsiye ediyoruz.

tarihi zenginlikler açısından da görülecek yerlere sahip olan Kumkuyu'da en önemli yapı Akkale. Romalılar döneminde kalan bir ören yeri olan Akkale ve çevresi sit alanıdır. Kale kalıntıları üzerinde saraya ait bölümler, hamam ve sarnıç bulunmaktadır.

Akkale'nin dışında Kumkuyu çevresinde yine eski dönemlerden kalma su kemerleri, sarnıçlar ve su kuyuları vardır. Bu tarihi kalıntılar da görmenizi önerdiklerimizden.

Haçpınar, Kırobası ve Avgadı yaylaları, kasabanın bağlı olduğu ilçe olan Erdemli ve çevresi de görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın