Kızılcahamam Görülecek Yerler

Kaplıcaları ve bozulmamış doğası ile ünlü Kızılcahamam, huzurlu, sağlıklı ve ekonomik bir tatil için sıkça tercih edilen yerlerdendir.Kızılcahamam Görülecek Yerler - Kızılcahamam En İyi 10 Yapılacak Şey

Kaplıcaları ve bozulmamış doğası ile ünlü Kızılcahamam, huzurlu, sağlıklı ve ekonomik bir tatil için sıkça tercih edilen yerlerdendir.
Başkent Ankara'nın merkezine 80 km uzaklıkta yer alan Kızılcahamam her mevsim farklı doğa güzellikleri sunan, termalleri ve kaplıcaları ile bilinen bir yerdir. Bozulmamış doğası ile dikkat çeken Kızılcahamam, milli parkları, ormanları, termalleri ve yaylaları ile görülmeye değer bir yerdir.

Kızılcahamam'da yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Doğa ile iç içe olan Kızılcahamam'da keşfedebileceğiniz pek çok tabiat güzelliği var. Bunların en önemlisi ise milli park statüsünde olan Soğuksu Milli Parkı'dır. Kızılcahamam gezinizi sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelen Soğuksu Milli Parkı'nda doğa yürüyüşleri ve spor yapabilir, termal kaynaklarda şifa bulabilir, doğa fotoğrafçılığı yapabilir, eğer ilginiz varsa kuş gözlemciliği yapabilirsiniz.

Kızılcahamam İç Anadolu Bölgesi'ndeki önemli kaplıca merkezlerinden biridir. Kızılcahamam'da yer alan termal otel ve tesislerden birinde konaklayıp şifalı sularda sağlık bulabilirsiniz.

Pazar günleri kurulan yöresel pazarı gezebilir, alış veriş yapabilirsiniz.

Kızılcahamam'ın Mahkemeağacı Köyü'nde bulunan mağaraları gezebilir, binlerce yıllık bu yapıları keşfedebilirisiniz.

Kız Kalesi, Ağsar Kalesi, Gelin Kayası, Saray Köyü Roma Harabeleri gibi tarihi yapıları görebilir, Kızılcahamam ve çevresinin tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğrekkaya, Çamlıdere ve Kurtboğazı barajlarına gidip, yemyeşil doğa içinde piknik yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın