Otelleri Göster

Kapalı Çarşı Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1418 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Kapalı Çarşı Yakınındaki Oteller

Görülmesi gereken benzersiz bir mekan olan Kapalı Çarşı, 1461 yılından bu yana bir şehir görünümünde olmaya devem etmektedir. İçerisinde 5 camii, 1 okul, 7 çeşme, 10 kuyu, 1 akarsu, 1 sebil, 22 kapı, 17 han bulunan Kapalı Çarşı, zengin yapılarıyla ve tarihi kalıntılarıyla sizi içine hapseder.

Çeşitli mesleklerin el işi imalatlarının bulunduğu ve alışveriş merkezi konumuna gelmesi Kapalı Çarşı'nın gün içerisinde binlerce insanın ziyaret etmesini sağlar. Ticaret yapılmasına rağmen esnafların sıcak tavırları, her gelen misafirine kendinden biri gibi davranması bu noktayı benzersiz bir alan yapmaya yetiyor. Siz alışveriş yaparsınız, esnaflarla sıcak sohbetlerde bulunursunuz, dinlenilecek yer bulmakta zorlanmazsınız; büyük bir tarihin içinde kaybolup gidersiniz. Dericiler, halıcılar, bakırcılar, gümüşçüler, antikacılar, kuyumcular ve daha birçok dükkanla süslenmiş olan Kapalı Çarşı'ya girdiğinizde bulamayacağınız şey yoktur.

İstanbul'un Fatih ilçesinde Beyazıt'la sırt sırta olan bu tarihi çarşıyı gezmeden ve yaşamadan çok şey kaçırırsınız. Çarşıya girmek için yukarı kapıların birini tercih etmelisiniz. Karaköy'den Aksaray-Beyazıt istikametine giden metroya binerek Beyazıt'ta indiğinizde tam karşınızda duran Kapalı Çarşı'nın Beyazıt kapısından giriş yapabilirsiniz. Buradan çıkışta çarşının yanında bulunan Mısır Çarşısı'nı da ziyaret edip değişik vakitler geçirebilirsiniz. Kapalı Çarşı yakınlarında konaklayabileceğiniz oteller hem ucuz hem de konforlu odalarıyla sizi konuk edecektir.