Otelleri Göster

Haydarpaşa Tren Garı Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1398 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Haydarpaşa Tren Garı Yakınındaki Oteller

İstanbul-Bağdat Demiryolu hattının başlangıç noktası olan Haydarpaşa Tren Garı, Kadıköy'de bulunur. Osmanlı Padişahı ll. Abdülhamit döneminde 1906-1908 yılları arasında yapıldı. İki Alman mimar olan Otto Ritter ve Helmut Conu'nun projesidir.

Yıllardan beri verilen görevleri sevgiyle yerine getiren İstanbul Haydarpaşa Garı, ilk ünden beri konuklarına kucağını açmış, gölgesinde dinlendirmiş ihtiyar bir adamdır. Kaç nesli büyütmüş, kaç ayrılıklar görmüş, kaç sevgiliyi buluşturmuş. Gördüğü yangınlarda büyük hasarlar alsa da tüm acılarını mimarisinde birer iz olarak bırakmış.

Çoğu insanın hayatında mutlaka bir anısı vardır Haydarpaşa Tren Garı'nın. Gidip görmeyenlerin ise kaybettiği çok şey var. Yaşadığı olumlu ya da olumsuz olaylarla büyüyen, görkemli görüntüsüne boğazdan bakıldığında tüm gözleri üzerine çeken Haydarpaşa Tren İstasyonu, birçok tarihi yerlerle boğazı süsler. 1917 yılında yapılan sabotajda, 28 Kasım 2010'da yaşadığı yangınlardan şu anda hiç etkilenmemiş gibi dursa da içinde yaşar tüm anılarını.

Siz onu gezersiniz; o size anlatır tüm olanları. Haydarpaşa Tren İstasyonu'nun en güzel anıları insanları sevdikleriyle buluşturduğu zamanlar oldu. Vapurla, otobüsle ulaşabilirsiniz ona. Ama en güzel yolculuğunuzu vapurla yaparsınız. Böylelikle hem boğazdan Haydarpaşa Tren İstasyonu'nun ihtişamını izlemiş olursunuz hem de Haydarpaşa'dan boğazı seyre dalarsınız. Bu arada Haydarpaşa Tren İstasyonu'ndan İstanbul'un en güzel tarihi yerlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Haydarpaşa Tren İstasyonu'na yakın otellerde konaklayarak gezi listenize Haydarpaşa'dan sonra ekleyeceğiniz yeni yerler olacak. Evet… Haydarpaşa Tren İstasyonu kollarını konuklarına hiç kapatmadı. Hala sizleri sıcak atmosferinde bekliyor.