Otelleri Göster

Galata Kulesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1140 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Galata Kulesi Yakınındaki Oteller

Tarihi Yarımada'nın en görkemli yapıtlarından biri olan Galata Kulesi'nin uzaklardan yükseldiğini görmek de, tepesine çıkıp İstanbul'u seyre dalmak da iki farklı duygulara sürükler. Bu tarihi kule, Karaköy'den Haliç'e ve Marmara'ya hakim bir tepeden davet eder görenleri.

1358 yılında Cenevizlilerin inşa etmesinin ardından zindan olarak ve gözetleme kulesi olarak işlevini sürdürdü. 1509 yılında gördüğü depremde ağır bir hasar görünce Mimar Hayrettin tarafından onarıldı bu göz alıcı genç adam. Onarımından sonra yukarıya doğru 13 metreden itibaren Türk yapımı oldu.

Yüksekliği 62 metre olan Galata Kulesi, günümüzde turistik bir gezi alanı durumdadır. Tepesine çıkıldığından Galata Kulesi'ne yakın restoranları, otelleri, tarihi kalıntıları ve özellikle Galata Kulesi'nin tek aşkı Kız Kulesi görünür. Evet… Tek aşkıdır Kız Kulesi Galata'nın. Kız Kulesi denizin ortasından yapayalnız geçirdiği yılların ardından karşısında yapılan Galata Kulesi'ni görür ve birbirlerine aşık olurlar. Birbirlerine sarılamasalar, konuşamasalar bile denizdeki dalgalarla gönderirler tüm duygularını her an, her saat…

Kız Kulesi'nden hiç vazgeçmeyen Galata Kulesi, yaşanmışlığıyla, önemiyle birçok şaire ilham oldu. Üstelik bu genç adamı ziyaret etmek de zor değil. Ulaşım araçlarına yakın olmasından dolayı istediğiniz saatte istediğiniz zaman gidip yaşayabilirsiniz Galata Kulesi'ni. İstanbul'u panoramik olarak izleme fırsatını kaçırmayın.

Bu eşsiz tarihi kalıntıyı yakından görmek için ve başka yerlere yolculuk yapacağınız sırada kolay bir ulaşım geçirmeniz için Galata Kulesi yakınındaki otellerde konaklayabilir ve eşsiz bir İstanbul turuna başlayabilirsiniz.