Çalış bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Çalış Aktiviteleri

Fethiye’nin en çok ziyaret edilen Çalış bölgesinde yapılacak şeyleri merak ediyorsanız doğru yerdesiniz…Çalış Görülecek Yerler - Çalış En İyi 10 Yapılacak Şey

Fethiye'nin en çok ziyaret edilen Çalış bölgesinde yapılacak şeyleri merak ediyorsanız doğru yerdesiniz…
Fethiye'ye 5 km mesafede yer alan Çalış, ünlü Çalış Plajı ile ismini sıklıkla duyduğumuz bölgelerden biri. Ülkemizde en güzel gün batımı manzaralarından birine sahip olan Çalış, 4 km'lik kumsalı, serin yaz akşamları, restoranları, barları ve alışveriş olanakları ile Fethiye'nin en popüler adreslerinden biri olma özelliği taşıyor. Bu bölgeye geldiğinizde yapılacak şeyler nelerdir diye merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız listeye mutlaka göz atın.

Çalış Plajı'nda Denize Girin: Bilindiği gibi Çalış bölgesini meşhur eden, 4 km'lik Çalış Plajı. Turkuaz denizi, eşsiz kumsalı ile Çalış Plajı'nın serin sularında yüzmeden tatilinizi sonlandırmayın deriz.

Gün Batımını İzleyin: Ülkemizin en güzel gün batımı manzarasına sahip olan Çalış Plajı'nda, şaraplarınız eşliğinde bu manzarayı mutlaka seyretmelisiniz.

Geceleri Kaplumbağa Yavrularının Yumurtadan Çıkışlarına Şahit Olun: Çalış Plajı, kaplumbağaların yumurtalarını bıraktığı bir kumsal aynı zamanda. Hatta kafes etrafına alınmış yumurtaları göreceksiniz. Geceleri kalabalığın çekilmesiyle birlikte, kaplumbağa yavruları da yumurtalarından çıkıyor. Hatta sırf onlar rahatça yumurtalarını bırakabilsinler, yavrular da yumurtadan çıktıktan sonra korkmadan denize ulaşabilsinler diye plajda gürültü yapmak, müzik dinlemek ve ateş yakmak yasak. Siz de isterseniz, onları rahatsız etmemek ve ürkütmemek şartıyla yumurtadan çıkışlarına şahit olabilirsiniz.

Su Sporları Yapın: Çalış, su sporları için de oldukça elverişli bir denize sahip. Öyle ki, rüzgarlı yapısı dolayısıyla özellikle sörf tutkunları bu plajı fazlasıyla tercih ediyor.

Restoran ve Barlarda Takılın: Çalış'ın restoranlarında birbirinden lezzetli yemekleri deneyimleyebilir, akşamları ise barlarda eğlenerek içkilerinizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

Çarşısında Alışveriş Yapın: Sevdiklerinize tatilinizden dönüşte sembolik hediyelikler götürmek isterseniz, Çalış'ın ufak ve şirin dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Jeep Safari Turuna Katılın: Sadece Çalış'la sınırlı kalmayıp jeep safari turlarına katılabilirsiniz. Bu sayede Fethiye Merkez başta olmak üzere, Ölüdeniz, Tlos Saklıkent gibi bölgenin önemli mekanlarını da keşfetmiş olursunuz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın