Bursa Gezilecek Yerler

Yeşil Bursa, Osmanlı’nın tarihi başkenti. Bursa gezilecek yerler sayfamız sizlere yaşayacağınız Bursa tatilinizde harika bir şekilde rehber olacak nitelikte.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bursa Gezilecek Yerler

Toplam 114 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Oylat Mağarası

"Çok bakımsız"

"Hala ışıklandırma yapılmamış mı?"

8.0

Misafir yorumu

7 yorum

Gölyazı Bursa

"Belediye hiç ilgilenmiyor"

"Orası balıkçılık köyü"

6.5

Misafir yorumu

6 yorum

Bursa Kapalı Çarşı

"Bursa Kapalı Çarşı"

"Bursa Kapalı Çarşı"

10

Misafir yorumu

5 yorum

Issız Han

"Hizmet çok iyi"

"İlk deneyimim çok daha güzeldi"

8.5

Misafir yorumu

4 yorum

Oylat Şelalesi

"oylat selalesi"

"Oylat Şelalesi"

10

Misafir yorumu

4 yorum
Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel

Jolly Tur

En uygun oda fiyatı

247 TL

En Uygun Fiyata Git

Tümbüldek Kaplıcası

"Hamam içi hizmeti hiç beğenmedim"

"Bakıma ihtiyaç var"

8.7

Misafir yorumu

3 yorum

Bursa Atatürk Müzesi

"Çok güzel bir yer"

"irem tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

İnkaya Asırlık Çınarı

"Toplu ulaşım ve park sorunu"

"Çok güzel yerler"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Uludağ Kayak Merkezi

"uludag kayak merkezi"

"Uludağ Kayak Merkezi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Misi Köyü

"Selma Töre tarafından..."

"Halil Atak tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bursa Tarihi Mekanlar

Yeşil Bursa, Osmanlı'nın tarihi başkenti. Bursa gezilecek yerler sayfamız sizlere yaşayacağınız Bursa tatilinizde harika bir şekilde rehber olacak nitelikte.
Bursa, Marmara Bölgesi'nin sanayi ve turizm bakımından en gelişmiş illeri arasında yer almakta olup Türkiye'nin de 4. Büyük ilidir. Bu tarihi kent öylesine çok güzelliği bir arada barındırır ki, gezmek için hangisinden başlayacağınıza karar veremezsiniz. Her köşe başında sizi tarihin ve misafirperver Bursalıların beklediği bu kent için sizlere rehberlik edecek bilgiler bu sayfamızda.

Bursa hanları, termal suya sahip hamamları ile şifa turizminin en gözde kentleri arasındadır. Bursa'nın hanlarından gezmeye başlayacak olursanız en üst sıraya şehir merkezindeki Koza Hanı almanızı tavsiye ederiz. Ağaçların gölgesindeki avlusunda bir bardak ince belli çayınızı içtikten sonra ünlü bursa ipeğinden yapılmış hediyelik eşya satan dükkanlarda gezebilirsiniz. Tarihi dokusu ve huzur veren atmosferi ile şehrin en özel yerlerinden biri olan Bursa Koza Han, geniş dikdörtgen bir avlunun çevresinde iki katlı bir handır. Sultan II. Beyazıd tarafından dönemin en iyi mimarlarından biri olan Abdül ula bin Pulat Şah'a 1491 yılında, İstanbul'daki eserlerine vakıf olarak yapılmıştır. Güneşin bir başka aydınlattığı Koza Han'ın avlusu fotoğraf sanatçılarının da vazgeçilmez sahneleri arasındadır.

Bursa'nın simgesel yapısı Ulu Cami'de sizleri Koza Han'ın hemen yanı başında karşılar. İhtişamlı yapısıyla gelenleri kendine hayran eden bu tarihi cami halen kullanımda ve dimdik ayakta. Bursa'nın kalbinin attığı bu cami, Osmanlı'nın dördüncü padişahı Yıldırım Bayezid tarafından mimar Ali Neccar'a 1396-1399 yılları arasında yaptırmıştır. Avlusu, çevresi, mimarisi, huzur kokan atmosferi ile bambaşka manevi bir boyuta sizi taşır. Caminin yapımı ile ilgili birçok rivayette burada caminin özellikleri ile birlikte anlatılmaktadır. Evliya Çelebi'ye göre Bursa'nın Ayasofya'sı olarak nitelendirilen Ulu Cami, Koza Hanla birlikte Bursa gezilecek yerler listenizin ilk sırasını alabilir.

Ulu Cami'den sonra Bursa'nın en önemli diğer yapısı da Yeşil Cami ve Yeşil Türbe. Harika manzarası ve insanın içini huzurlu bir maneviyatla dolduran bu yapılardan Yeşil Türbe, turkuazdan maviye dönen renginden adını alır. Yüzyıllık ağaçların gölgelediği bahçesi, eşsiz mimarisi ve mistik atmosferi ile ziyaret edenleri büyüler Yeşil Cami ve Yeşil Türbe. Yeşil Türbe, 1421 yılında Yıldırım Bayezid'in oğlu Sultan Mehmet Çelebi tarafından yaptırılan Yeşil Türbe'nin mimari Hacı İvaz Paşa'dır. I. Mehmet Çelebi türbeyi yaptırdıktan 40 gün sonra vefat etmiştir. Yeşil Türbe, Osmanlı mimarisinde tüm duvarların çini ile kaplı olduğu tek türbedir.

Yeşil Cami ve Yeşil Türbe'den biraz daha yukarı çıkarsanız. Emirsultan Türbesi ve camisine ulaşırsınız. Bursa'nın diğer tarihi değerleri yüksek yapılarından biri olan bu iki yapı aynı avlu içerisindedir. Emir Sultan Cami ve Emir Sultan Türbesi; 1366 – 1429 yılları arasında Yıldırım Bayezid'ın kızı Hundi Fatma Hatun tarafından kocası Emir Sultan adına, Çelebi Sultan Mehmed'in hükümdarlığı sırasında inşa ettirilmiştir. Türbenin hemen altında Emirsultan Mezarlığı yer alır. Emir Sultan Cami sekizgen kasnak üzerine oturan tek kubbeye sahiptir. Ayrıca caminin mihrabı da, 17. yüzyılda İznik çinileriyle yapılmıştır. Cami ve türbeyi ziyaret ettikten sonra çevredeki hediyelik eşya satan yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Küçük bir dip not vermek gerekirse de ünlü sanat güneşimiz Zeki Müren'in ebedi istirahatgahı bu caminin hemen altındaki mezarlıkta bulunmaktadır.

Bursa'nın en eski semtlerinden biri olan Çekirge de diğer semtler gibi tarihi ve önemli birçok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Semt Çekirge adını anlatılan bir rivayete göre Osmanlı döneminde o bölgede yaşanan bir çekirge istilası sonucunda almış. Eşsiz bir şehir manzaraya sahip olan Çekirge, Karagöz ve Hacivat'ın mezarlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Çekirge ayrıca tarihi 1. Murat Cami ve 1. Murat türbesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Çekirge aynı zamanda şifalı termal suları ile de ünlüdür. Birçok noktada yeryüzüne ulaşan bu termal sular evlerde halen kullanıldığı gibi semtteki otellerin hemen hepsinde de gelenlere sunulmaktadır. Termal otelleri le ünlü Çekirge, tarihi hamamlara da ev sahipliği yapmaktadır. Bursalıların da ilgi gösterdiği bu tarihi hamamlar halen kullanılmaktadır.

Bursa birbirinden özel öyle çok güzelliği bünyesinde barındır ki, gezmek için hangi birinden başlayacağınızı şaşırırsınız. Reşat Oyal Kültür Parkı, Botanik Park, Mudanya, Tirilye, Uludağ, Gemlik, İznik, Cumalıkızık, Kapalıçarşı, doğa harikası şelaleleri, kent ormanları ve daha birçoğu sizleri Bursa'da bekliyor. Her köşesi bambaşka bir sürprizle karşılayan Yeşil Bursa'nın güzelliklerine yakından şahit oldukça, ona daha çok bağlanacaksınız.
50 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
50
1
Saitabat Köyü
Saitabat Köyü
Kestel / Bursa
Türkiye
Sadece şelale var

-

Gitmeyin sıkıcı bence. Aman aman sakın! Gezilecek sadece şelale var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Bursa Merinos Enerji Müzesi
Bursa Merinos Enerji Müzesi
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Tavsiye ederim

-

Merinos Enerji Müzesi'ni bulmak için, Merinos Stadyumu'nun karşısından otoparka girin epeyce devam edin, solda tabelasını göreceksiniz. Fabrikanın çalıştığı zamanlarda elektrik üretimi sağlayan bu bölümde gezerek Bursa'da ki elektrik üretimine dair bilgiler edinebilirsiniz. Cansız manken, özel ışıklandırma ve ses efektleri ile hareketlendirilen her bölüm teatral bir gösteri atmosferi sunmaktadır. Eylül 2012'de açılan müzeyi herkesin; ama mutlaka elektrik ve makine mühendislerinin gezmesini tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Arap Şükrü Sokağı
Arap Şükrü Sokağı
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Eğlencesi, ortamı, mezeleri harika

-

Bursa'ya yolunuz düşerse gece eğlencesi için muhakkak Arap Şükrü'ye gidin. Eğlencesi, mekan ortamı, mezeleri, yapılan sohbetler harika. Tavsiye ederim. Bursa'da şu an işim yok. Sadece Arap Şükrü'ye gitmek için İzmir'den çıkacağım yola.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Issız Han
Issız Han
Karacabey / Bursa
Türkiye
Hizmet çok iyi

-

Otel huzurlu ve sakin bir yer. Hizmet çok iyi. Odalar temiz ve konforlu. Ücret yerine ve tarihi konak olmasına karşın çok makul. Ayrıca en önemlisi aile ortamı. Kesinle tavsiye edebileceğim bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
Saitabat Şelalesi
Saitabat Şelalesi
/ Bursa
Türkiye
Sıcak havada bile esiyor

-

Şelale Meşeli Tepe Piknik Bahçesi konum olarak yüksekte olmasından dolayı çok sıcak havalarda bile bir esinti hissedebiliyorsunuz. Suyunun soğuk, doğal su olması ayrıca ilgi çekici. Ağaç çardakların içinde oturuyorsunuz. Etrafınızda yeşil ve temiz bir çevre… Mangal keyfi açısından kendiniz malzemelerinizi getirip kendiniz pişiriyorsunuz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Oylat Mağarası
Oylat Mağarası
İnegöl / Bursa
Türkiye
Çok bakımsız

-

Doğal olarak harika bir mağara; fakat çok bakımsız, işletme ilgisiz. Yazık oluyor gerçekten.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Çökene Köyü
Çökene Köyü
Büyükorhan / Bursa
Türkiye
Büyülü bir köy

-

Burası büyülü bir köy. Biz buraya gittik, başımıza bin türlü şey geldi. Cinli bir köy.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Oylat ve Oylat Kaplıcaları
Oylat ve Oylat Kaplıcaları
İnegöl / Bursa
Türkiye
Doğası harika

-

Oylat doğa olarak diğer bölgelere göre en iyisi; fakat otel olarak çok lüks oteller yok. En yeni ve lüks otel Çağlayan Otel. Aşiyan eski ve bakımsız fakat idare eder. Bir de Güven Otel var. Güven Otel bina olarak eski bir görünüm sahip fakat hem personeli hem otelin sahibi çok mütevazı, çok lüks bir otel aramıyorsanız güvene otele, otelimiz biraz konforlu olsun diyorsanız Çağlayan Otel'i tercih edebilirsiniz. Eğer sadece kalacak bir yerim olsun ve sabah kahvaltısı da olsun diyorsanız Çağlayan ve Güven Otel'in arka tarafında bulunan Yeşil Vadi Oteli'de tercih edebilirsiniz. Oylatın suyu dünyanın en iyi 2.inci suyu ve doğası harika.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Eskikaraağaç Köyü
Eskikaraağaç Köyü
/ Bursa
Türkiye
Enerjimizi yerine getirdi

-

Gölyazı Köyü'ne gidip oradaki şımarıklığı gördükten sonra Eskikaraağaç enerjimizi yerine getirdi. İnşallah Gölyazı gibi dejenere olmaz. Bu güzelliği ve sakinliği korur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Issız Han
Issız Han
Karacabey / Bursa
Türkiye
İlk deneyimim çok daha güzeldi

-

İkinci kez burada kaldım. Üzülerek belirtiyorum ilk deneyimim çok daha güzeldi. Son konaklamam esnasında odam temizlenmemişti ve başucumdaki komodinin içinde birinin iç çamaşırı vardı. Asıl sürpriz ise tuvalette beni beklemekteydi. Odamda tuvalet kağıdı bile yoktu. Oda - kahvaltı konseptinde çalışan bu butik otelde akşam yemeği siparişim de ilk seferkini arattı maalesef. Ülkemizdeki işletmelerin genel tavrı övgü ve başarıyı elde edince bozulmaları maalesef burada da aynı. Kahvaltıda ortalama, belki biraz üzeri bir serpme kahvaltı var. Reçel çeşitleri 4 - 5 tane. Fiyatlar ikili yatak 400, 2 tekli yataklı oda 450 şeklinde. Anayoldan sonra otele kadar olan yol çok kötü 20 ile bile gitmek zor. Bazı çukurlar yolu komple kaplıyor. Çok merak ediliyorsa bir gece kalınabilir ama kesinlikle 4 - 5 saatten fazla geçirmek mümkün değil. Etrafında hiçbir şey yok, maalesef göle ulaşım da mümkün değil. Yani içini görüp nostalji yaşadıktan sonra tamamen bitiyor olay. Telefon da çekmiyor ayrıca belirteyim. Tasarımı han bildiğiniz. Odalarda pencere yok, klima var. Saatin kaç olduğunu anlamak imkansız. Bu açıdan sizi gündelik hayattan bir süre koparıyor dinlendiriyor diyebilirim. Duble yatak King size. Oldukça rahat. Sıcak suyla ilgili geçici bir sıkıntım oldu fakat düzeldi. Suyun sıcaklığı da tazyiği de yeterli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Issız Han
Issız Han
Karacabey / Bursa
Türkiye
Her şey birbirini tamamlamış

-

İpekyolunun medeniyet tarihimizdeki önemi ve adı teknolojik gelişmelerin hızına eşdeğer bir hızda unutulmaya yüz tutmuşken, o dönemler bu yol üstünde bulunan, büyük çabalar sarf edilerek restore edildiği ilk bakışta fark edilen ve yolcularına yeniden kucak açan bu tarihi han hem geçmişe hem bugüne yeniden hayat vermiş. Dekorasyon, ışıklandırma, ince mimari zevk, özenle seçilmiş aksesuarlar... Her şey birbirini tamamlamış. Ey yolcu! İşte bu Issız Han seni dinlendirmek için canlanmış adeta! Müthiş ambiyansı ile büyülendiğim bu handa 1394 te uyanın mottosuyla dikkatimizi çeken işletme sahipleri ve telefonla tanışmamızdan itibaren büyük özen ve özveriyle bizleri ağırlayan Adem Bey'i tebrik ediyor teşekkürlerimizi sunuyoruz. F. P ve ailesi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Keramet Kaplıcaları
Keramet Kaplıcaları
Orhangazi / Bursa
Türkiye
Çok bakımsız

-

Sakın gitmeyin. İstanbul'dan misafirlerimi alıp İznik'i gezdik. Dönüşte de bu kaplıcaya uğradık. Girer girmez suyun üzerinde bir cismin bize doğru yüzdüğünü fark ettik. Büyük abdestini birisi yapmış midemiz bulandı. Suya bile bakamaz oldum. Görevliler çok geç müdahale ettiler. Suyun içinde naylon poşet de vardı. Çok bakımsız ve avam. Bu havuzun işletmesi devlete verilmeli ya da adam gibi işletme yönetmeli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Oylat Mağarası
Oylat Mağarası
İnegöl / Bursa
Türkiye
Hala ışıklandırma yapılmamış mı?

-

Hala ışıklandırma yapılmamış mı? Bilen, gören var mı acaba? Gitmeyi düşünüyoruz ama bir şey göremeyeceksek eğer hiçbir anlamı yok ki.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Mudanya Kumyaka Taxiarchoi Kilisesi
Mudanya Kumyaka Taxiarchoi Kilisesi
Mudanya / Bursa
Türkiye
Oldukça kıymetli bir kilise

-

Bursa civarında en keyif aldığım yerlerden biri. Eski bir Rum köyü ve köy merkezinde oldukça yıpranmış ve Hıristiyanlık tarihi açısından oldukça kıymetli bir kilise var. Deniz kıyısında, mendirek manzaralı çay bahçesi doyumsuz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Issız Han
Issız Han
Karacabey / Bursa
Türkiye
Kusursuz hizmeti

-

Buram buram tarihi, tabiatı, Uluabat Gölü'nü burada yaşayabilirsiniz. Kusursuz yapısı, kusursuz hizmeti burada, bu tarihi yapıyı canlandıranlara teşekkürler.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (1)
50
10
Bursa Atatürk Müzesi
Bursa Atatürk Müzesi
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Çok güzel bir yer

-

Biz burayı sınıfça gezmiştik. Çok güzel bir yerdi. Sizlere de öneririm. Mutlaka gezmelisiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Sansarak Kanyonu
Sansarak Kanyonu
İznik / Bursa
Türkiye
Gitmeyin

-

Gitmeyin o eziyete, yorulmaya değecek bir şey göremiyorsunuz. Oturacak, vakit geçirecek bir yer yok. Suyun içerisinde 1 km düşe kalka yürüyorsunuz. Ayaklarınız parçalanıyor. Gördüğünüz ufak bir su ve yüzülecek bir alan falan yok. Piknik için de yer yok.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Saitabat Şelalesi
Saitabat Şelalesi
/ Bursa
Türkiye
Hem pahalı hem de etrafı pislik içinde

-

Çok güzel bir doğa harikası, maalesef bizim insanlarımız sayesinde hem pahalı hem de etrafı pislik içinde. Bunun yanında şelaleden gelen suyu bazı restoranlar kendi yerlerine borularla götürmüşler ve bu da gözlere pek hoş gözükmüyor. Bir demlik (4 kişilik) çay 40 TL, bu kadar da olmaz. Yazıklar olsun, kimsenin gitmesini istemem. Giderseniz de yanınızda içecek ve yiyecek götürmenizi isterim, teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Eski İpek Han
Eski İpek Han
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Yer arıyoruz fakat yok

-

Eski İpek Han'a her gittiğinizde oturacak, dinlenecek, bir kahve içecek yer arıyoruz fakat yok. Koskoca handa ne bir masa ne bir sandalye ne de bir gölgelik. Han yönetimine sorduğumuzda zabıta izin vermiyor, vs. gibi cevaplar verildi fakat öğrendik ki işin aslı öyle değil. Buradaki yönetim kendince izin vermiyor, koydurmuyor, biz vatandaşın burada dinlenme, istirahat etme hakkı alenen elimizden alınıyor. Koskoca bir tarih ve kültür mirası olan bu güzel hanımız nasıl metruk ve ziyan bir hale getirilmiş bu yönetim sayesinde. Bakalım oturup bir çay içecek, dinlenecek yer bulabiliyor musunuz, gidin, görün. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
Gölyazı Bursa
Gölyazı Bursa
Nilüfer / Bursa
Türkiye
Belediye hiç ilgilenmiyor

-

Gölyazı gerçekten pis ve bakımsız. Restore edilse ve güzelce temizliğe önem verilse dünyada bile adından söz ettirebilir ama bu şartlarda çok ama çok zor. Boş laf yapmıyorum tabi, duyarlı bir vatandaş olarak belediyeye, büyükşehir belediyesine defalarca bu durumu dile getirip şikayet dilekçeleri göndermeme rağmen hiç bir sonuç alınmadı. 2 senedir Bursa'dayım ve 2 senede Gölyazı'ya hiçbir şey yapılmadı. Ama tüm olumsuzluklara rağmen Bursa gezinize dahil etmenizi öneririm. En azından içinizde kalmamış olacaktır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Oylat Mağarası
Oylat Mağarası
İnegöl / Bursa
Türkiye
Işıklandırma yapılmalı

-

Madem turistik bir yer neden bir iç aydınlatma yok? Yürüyüş yollarının yanına sadece kendini aydınlatan şerit lambalar konulmuş millet önüne bakıp yolu görmeye çalışırken çevresindeki güzellikleri göremiyor. Telefon ışıkları ile etrafı aydınlatmaya çalışıyor insanlar. Girişte 750 mt uzunluğunda denildi ama ziyaretçiler 150 mt gidip geri dönüyor. Neden mi? Karanlık olduğundan hiç zevk almıyorlar da ondan.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
İnkaya Asırlık Çınarı
İnkaya Asırlık Çınarı
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Toplu ulaşım ve park sorunu

-

Manzara, hava harika, lakin servis ve hijyen iyi değil, çalışanlar lakayt. Böğe bir yeri Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin denetlememesi ne acı. Toplu ulaşım ve park sorunu var. Bence çok iyi hizmete layık bir tarihi yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Gölyazı Bursa
Gölyazı Bursa
Nilüfer / Bursa
Türkiye
Orası balıkçılık köyü

-

Orası benim babamın köyü. Çok bakımsız diyorsunuz, orası balıkçılık köyü. Ne bekliyordunuz, size hizmet mi etsinler? Beğenmediyseniz gelmezsiniz olur biter.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
5
Tirilye Dündar Evi
Tirilye Dündar Evi
Mudanya / Bursa
Türkiye
Yapı çok bakımsız

-

Tirilye çok güzel bir yer, doğa harikası ve tarihle iç içe, buraya kadar her şey çok güzel. Lakin birçok yapı çok bakımsız, aynı Tirilye Dündar Evi gibi, kiliseler berbat halde, Mudanya Zeytinbağı Taş Mektep gibi, henüz 100 yıllık bir yapı bile nasıl o hale gelmiş, inanılması çok güç.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Sansarak Kanyonu
Sansarak Kanyonu
İznik / Bursa
Türkiye
Görmek istediğim yerlerden biri

-

Sansarak Kanyonu gezip görmek istediğim yerlerden biri. Gidip gezen arkadaşlarım olmasına rağmen zaman bulamadığım için ben gidemedim. Uludağ'ın ve Keleş civarını biraz olsun gezdim. Nasip olursa İznik tarafını da kış bastırmadan ya da baharda gezmek istiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Kırgızlar Türbesi
Kırgızlar Türbesi
İznik / Bursa
Türkiye
İznik için tarihsel

-

İznik için tarihsel ama küçük bir yapı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Gölyazı Bursa
Gölyazı Bursa
Nilüfer / Bursa
Türkiye
Restoranlar iyi değil

-

Merhaba, hiç iyi bir yer değil, temizlik sıfır, restoranlar iyi değil, ilgi alaka sıfır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Gölyazı Bursa
Gölyazı Bursa
Nilüfer / Bursa
Türkiye
Çok bakımsız

-

Bugün oradaydım... Hiç güzel bir yer değil, internette göründüğü gibi hiç değil. Çok bakımsız, gezilecek bir yeri yok... Anlatılan manastır, surlar, vs. tamamen bir hayal kırıklığı, bu da yetmezmiş gibi eğer özel araçla gitmedi iseniz araç saatini beklemek zorundasınız... Uzun lafın kısası görülmesi gereken bir yer olmadığı gibi tarih adına da hiçbir şey yok.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Yeşil Camii
Yeşil Camii
İznik / Bursa
Türkiye
Çok güzel

-

Ben gittim, çok güzel. Eğer İznik'e giderseniz kesinlikle uğramanız gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Yeşil Türbe
Yeşil Türbe
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Mutlaka gezilmesi gereken bir yer

-

Bursa'ya gidildiği zaman mutlaka gezilmesi gereken bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
50
9
İnkaya Asırlık Çınarı
İnkaya Asırlık Çınarı
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Çok güzel yerler

-

Çok güzel yerler gezdim, gördüm diyebileceğim bir tur yaptım Bursa'da.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Tümbüldek Kaplıcası
Tümbüldek Kaplıcası
Mustafakemalpaşa / Bursa
Türkiye
Hamam içi hizmeti hiç beğenmedim

-

Ben ve ailem 2016 yılbaşı günü hamama gittim. Yollar güzel fakat hamam içi hizmeti hiç beğenmedim. Soyunma odaları çok soğuk ve de soba yanmıyordu. Başkanımın ilgilenmesi dileğimle. Bir hemşerin olarak.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Irgandı Köprüsü
Irgandı Köprüsü
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Çok güzel bir yer

-

Çok güzel bir yer. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Tümbüldek Kaplıcası
Tümbüldek Kaplıcası
Mustafakemalpaşa / Bursa
Türkiye
Bakıma ihtiyaç var

-

Kaplıca içerisinde bakıma ihtiyaç var. Belediyenin ilgilenmesi gerekmektedir. Soyunma odalarının duvarlarında boyalar kabarmış, kıyafetleri asamıyorsun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Ayvaini Mağarası
Ayvaini Mağarası
Nilüfer / Bursa
Türkiye
Yol tarifi yanlıştı

-

Yolu yanlış tarif etmişler. Bizi bir mahalleye getirdiler, çıkmaz sokaktı. Bir günümüz aramakla geçti.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Keramet Kaplıcaları
Keramet Kaplıcaları
Orhangazi / Bursa
Türkiye
Cennet köşe

-

Cennet köşelerinden bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Aziz Tryphonos Kilisesi
Aziz Tryphonos Kilisesi
İznik / Bursa
Türkiye
Restorasyonu muhakkak yapacaklardır

-

Sen kendi ülkendeki azınlıkların ibadethanelerini, tarihi mekanlarını restore eder, saygı gösterirsen, ülke dışındaki değerlerimize, tarihi mekanlarımıza da o ülkenin büyükleri ve halkı değer verir ve gerekli onarım ve restorasyonu muhakkak yapacaklardır. Saygılar.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Gölyazı Bursa
Gölyazı Bursa
Nilüfer / Bursa
Türkiye
okan ayaz tarafından...

-

Beklentilerinizin üzerinde zaman geçireceğiniz şirin bir göl köyü. Tekneyle göl turuna çıktığınızda fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
İznik Gölü
İznik Gölü
İznik / Bursa
Türkiye
Özkan Hacıoğlu tarafından...

-

Çocukluğumda keyifli günlerimin geçtiği keyifli göl...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Oylat Mağarası
Oylat Mağarası
İnegöl / Bursa
Türkiye
oylat magarasi

-

Kardeşim, mağara belki güzeldir ama maalesef bir halt göremedik. Aydınlatma sıfırın altında, yürüme platformunun demirlerine sarı ışıklı hortum takmışlar, gidiyor merdivenleri zor seçiyorsun. Bırak sarkıtı, dikiti, yarı yoldan döndük. Korku filmi gibi, görevliye de söyledim, yapılacakmış da, hık mık... Gidin İnsuyu Mağarası'nı görün, nasıl olurmuş mağara?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Misi Köyü
Misi Köyü
Nilüfer / Bursa
Türkiye
Selma Töre tarafından...

-

Kahvaltıya gitmek için şimdi en güzel zamanları...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Reşat Oyal Parkı
Reşat Oyal Parkı
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Selma Töre tarafından...

-

Eskisi kadar olmasa da, yeşil Bursa'nın sembollerinden, güzel bir doğa parkı...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Oylat Mağarası
Oylat Mağarası
İnegöl / Bursa
Türkiye
AYDIN ÖZLER tarafından...

-

Doğası mükemmel, başka bir dünya şehirde yaşayan insan için. Ama arkadaşa katılıyorum 7,5 TL giriş ücreti çok yüksek.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Bursa Koza Han
Bursa Koza Han
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
bursa koza han

-

Ne desem az.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Mudanya Dereköy Kilisesi
Mudanya Dereköy Kilisesi
Mudanya / Bursa
Türkiye
bilge irem tarafından...

-

O kadar cami yıkılıyor da kiliselere hiçbir şey olmuyor ya... :(

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Tirilye Evleri
Tirilye Evleri
Mudanya / Bursa
Türkiye
Derya tarafından...

-

Bu bilgiler için teşekkür ederim. Bana göre Bursa çok güzel bir şehir. Çok güzel anlatmışsınız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Bursa Atatürk Müzesi
Bursa Atatürk Müzesi
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
irem tarafından...

-

Teşekkürler. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri
Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri
Mollaarap Mah. Sabiha Gökçen Sok. Köşk Cad. No:2
Bursa Merkez / Bursa
Türkiye
Görevlileri çok nazik

-

Çok güzel. Manzarası, yemekleri... Hepsine bayıldım. Görevlileri de çok nazik. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Üftade Camii
Üftade Camii
/ Bursa
Türkiye
Serdar Çağlayan tarafından...

-

Allah'ım inşallah buraları, Üftade Hazretleri'ni ziyaret edip, dua etmeyi nasip etsin tüm Müslüman kardeşlerime.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ / Bursa
Türkiye
uludag kayak merkezi

-

Gerçekten çok başarılı olmuş. İşime çok yaradı, kim yaptıysa ellerine sağlık. İnşallah yakında yazar olur. Allah dualarını kabul etsin. Çok güzel olmuş, kim yaptıysa ellerine sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)