Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Alışveriş Merkezi

İnegöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

İnegöl civarında görülmesi gereken 9 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Oylat Pazarı

Oylat Pazarı

Ücretsiz
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Bursa
Oylat Vadisi

Oylat Vadisi

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bursa
İnegöl Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bursa
İnegöl Ormanları
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bursa
Oylat Şelalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bursa
Hilmiye Köyü
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bursa
Oylat Mağarası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Bursa
Oylat Kaplıcaları
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bursa
Çine Vadisi

Çine Vadisi

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bursa
İnegöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
05.11.2020
Misafir
Oylat Pazarı için yapılan yorum
Türkiye'nin en uzun 3. mağarası
Arkadaşlar iyi misinz ? mağaraya ışıklandırma yapılmamış diye feryat figan ağlıyorsunuz orada yaşayan canlı türleri var sizin keyfiniz onların yaşamından daha mı değerli ? Türkiyenin en uzun 3. mağarasına giriyorsunuz 7 buçuk tl çok diyorsunuz komiksiniz
2/5 Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
03.03.2019
Necati şahin
Oylat Mağarası için yapılan yorum
Çok bakımsız
Doğal olarak harika bir mağara; fakat çok bakımsız, işletme ilgisiz. Yazık oluyor gerçekten.
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
12.11.2018
Misafir
Oylat Kaplıcaları için yapılan yorum
Doğası harika
Oylat doğa olarak diğer bölgelere göre en iyisi; fakat otel olarak çok lüks oteller yok. En yeni ve lüks otel Çağlayan Otel. Aşiyan eski ve bakımsız fakat idare eder. Bir de Güven Otel var. Güven Otel bina olarak eski bir görünüm sahip fakat hem personeli hem otelin sahibi çok mütevazı, çok lüks bir otel aramıyorsanız güvene otele, otelimiz biraz konforlu olsun diyorsanız Çağlayan Otel’i tercih edebilirsiniz. Eğer sadece kalacak bir yerim olsun ve sabah kahvaltısı da olsun diyorsanız Çağlayan ve Güven Otel’in arka tarafında bulunan Yeşil Vadi Oteli’de tercih edebilirsiniz. Oylatın suyu dünyanın en iyi 2.inci suyu ve doğası harika.

İnegöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Her yıl on binlerce kişin sıklıkla ziyaret ettiği İnegöl, turistik yapısı ile ön plana çıkan yerlerden birini oluşturuyor. Türkiye’nin en önemli turist bölgeleri arasında sayılan ilçede, birden fazla gezilecek yer de bulunuyor. Yaz veya kış mevsimi farketmeksizin farklı yerleri keşfedebileceğiniz ilçe, bu bakımdan gezilecek yerler konusunda oldukça çeşitli alternatifler sunuyor. Yerli ve yabancı turistler ile planlanan gezi turları ile İnegöl’de sizler de eğlenceli bir tatil avantajından faydalanabilirsiniz. İnegöl otelleri size uygun oteller arasındadır. 

Milyonlarca turistin akın ettiği İnegöl, Bursa ilinin en önemli turistik merkezleri arasında sayılmaktadır. Ortalama 220 bin civarı kişinin yaşamış olduğu ilçe, aynı zamanda geniş bir alana konumlanmış olması sebebi ile de herkesin ilgisini çekiyor. Büyük bir kısmının ormanlar ile kaplı olduğu ilçede, keşif yapabileceğiniz sayısız mekan yer alıyor. Geziniz boyunca apart bir otel de konaklamak isterseniz İnegöl apartları size uygun olacaktır. 

Gözde turistik ilçeleri arasında yer alan Bursa İnegöl gezilecek yerler listesi arasında yer alan bu turistik yerlere sizler de rotanızı çevirebilirsiniz; 

 • Oylat Pazarı
 • Oylat Vadisi
 • Oylat Şelalesi
 • İnegöl Ormanları
 • Oylat Mağarası
 • Hilmiye Köyü olarak sıralanabilir.

İnegöl Çevresinde Gezilecek Yerler

İnegöl çevresi, turistik pek çok noktası ile ziyaretçilerine unutulmayacak güzellikte bir gezi listesi sunuyor. İşte İnegöl gezilecek yerler listesi;

 • Oylat Pazarı : İnegöl civarı gezilecek yerler arasında rotanızı hediyelik eşyaların yer aldığı Oylat Pazarına çevirmeye ne dersiniz? Oylat, genel olarak insanların gürültüden kaçıp dinlendikleri bir yer aslında. Ziyaretçilerin buraya gelmişken sıklıkla ziyaret etmiş oldukları yer ise Oylat Pazarı. Bursa ilinin İnegöl ilçesinde konumlanmış olan Oylat Pazarının içerisinde birden fazla bitki, kuruyemiş ve hediyelik eşyalar bulmanız mümkün.
 • Oylat Vadisi : İnegöl gezilecek doğal yerler arasında yer alan oylat Vadisi ise muhteşem doğası ile size merhaba diyor. İnegöl’ün birer parçası konumunda olan Oylat Vadisi, Oylat Deresi’ni de içine alan bir yapısı ile tertemiz havası ve yemyeşil doğası ile sizlere kapılarını aralıyor. En fazla rağbet gören yerlerin başında gelen vadi olan Oylat’ta ayrıca, ‘’Orman İşletmesi Piknik Alanı’’nda sevdikleriniz ile birlikte piknik yapabilir ve Oylat Köy Pazarı’nı ziyaret edip alışverişinizi yapabilirsiniz.
 • Oylat Şelalesi : İnegöl çevresi gezilecek yerler listesi arasında yer alan Oylat Şelalesi, her yıl doğal güzellikleri ile insanların ilgisini çekmiş olan binlerce kişi tarafından sıklıkla ziyaret edilen şelalelerden biri olma özelliği gösteriyor. Geniş bir alanda yayılmış olan şelalede, bir taraftan doğanın seslerini dinleme imkanınız da bulunuyor. Fotoğrafçılık aktiviteleri yönünden de oldukça ilgi gören Oylat Şelalesine, gerek özel araçlar ile gerekse gezi otobüsleri ile ulaşım sağlayabilmeniz mümkün.

Gençlerin özellikle ziyaret etmiş olduğu Oylat Şelalesinde, birden fazla aktivite gerçekleştirmeniz de mümkün. Bu aktiviteler arasında değerlendirebileceğiniz, piknik ve kamp başta olmak üzere rafting gibi eğlenceli bir spor etkinliği olan aktiviteyi de gerçekleştirebilirsiniz. Harika fotoğraflar da çekebileceğiniz bu şelale aynı zamanda, turistlerin takdirini kazanmış durumda. Yılın her gününün açık olduğu belirtilmiş olan şelaleye girişler ücretsiz olup, girişte herhangi bir engelin ortaya çıkması da söz konusu da değil. 

 • İnegöl Ormanları : İnegöl turistik yerler bakımından da ünlü bir yer olması açısından yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmiş durumda. Bu turistik yerler arasında ise değerlendirebileceğiniz bir diğer durak, İnegöl Ormanları. Genel olarak çevresine konumlanmış olan köyleri ile ayrı bir ambiyansı olan İnegöl Ormanları, Bursa Uludağ'ın kuzeydoğu etekleri yamacı boyunca uzanmış. Mezit Köyü'ne kadar bildiğiniz çam ormanları ile  kaplı yaylaları ile ve irili ufaklı pek çok mağarası ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarmış bir yer olma özelliği taşıyor.
 • Oylat Mağarası : İnegöl doğal güzellikleri bakımından ziyaretçilerin ilgisini Oylat Mağarası ile çekmeye devam ediyor. Oylat Mağarası, Sivrikaya Tepesi’nin yer aldığı derin bir kanyonun ağzında yer alıyor. Merdivenler ile inilebilen mağara, 665 metre uzunluğa sahip olup, yüksekliği ise 95 metre. İnegöl’ün yaklaşık 17 km, güneydoğusunda yer alan Hilmiye Mahallesi sınırlarında konumlanmış olan Oylat Mağarası, kanyon yamacına asılı bir şekilde olması sebebi ile benzersiz bir yapı olarak kabul ediliyor. Doğal güzelliklere ev sahipliği yapmış olan Oylat Mağarası, ziyaretçilerine Oylat Kaplıcaları bakımından da pek çok avantaj sağlıyor.
 • Hilmiye Köyü : Hilmiye Köyü, Bursa ilinde yer almakta olup, Tahta köprü semtinde yer almakta. Köy, aynı zamanda İnegöl ilçesine bağlı olup, Bursa şehir merkezine yaklaşık mesafesi 53 kilometre civarı. Bu köyde yer alan kerpiç ve ahşap yapıdaki evler ise görülmeye değer.

İnegöl Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnegöl için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
İnegöl için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Oylat Şelalesi, Oylat Mağarası, Çine Vadisi, İnegöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İnegöl için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
İnegöl için gezilecek ücretsiz yerler : İnegöl Ormanları, Oylat Kaplıcaları, Oylat Şelalesi, İnegöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İnegöl için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
İnegöl için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İnegöl Ormanları, Oylat Kaplıcaları, Oylat Şelalesi, İnegöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İnegöl için gezilecek yerler nelerdir?
İnegöl için gezilecek yerler : İnegöl Ormanları, Oylat Kaplıcaları, Oylat Şelalesi, İnegöl konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.