Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Uludağ Gezilecek Yerler

Uludağ civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Softaboğan Şelalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bursa

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Uludağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Türkiye'nin en organize ve düzenli kayak merkezi Uludağ'ın kayak turizmi dışında ilgi gören bir özelliği daha var.

Uludağ, karda yürüyüş ve kamp yapmak isteyenlerin de yoğun olarak ziyaret ettiği bir yer. Kalın kar örtüsü Uludağ'ı yürüyüşçüler için de ilgi çekici kılıyor. Uludağ oteller bölgesinden volfram madenine giden yol karla kaplanıyor ve buradan belinize kadar karlar içinde yürümek biraz yorucu.

Bu sebeple tecrübeli ekipler için bu yürüyüşler daha uygun. Konaklama seçenekleri için uygun Uludağ otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Otellerde kalıyorsanız, sabah erken saatlerde yola çıkarak birkaç saatlik bir kar yürüyüşü yapabilirsiniz. Kışın dağı daha yüksekten görmek istiyorsanız, telesiyejle 2 bin 232 metre rakımlı Kuşakkaya'ya kadar giderek burada biraz zaman geçirebilirsiniz.

Uludağ'da yapmak istediğiniz her aktivite için yetkililere haber vermeyi unutmayın. Çünkü sis aniden çökebiliyor. Hava şartları çok kısa süreler içinde değişebiliyor. Bu nedenle dağa hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Uludağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Uludağ için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Softaboğan Şelalesi, Uludağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Uludağ için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Uludağ için gezilecek ücretsiz yerler : Softaboğan Şelalesi, Uludağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Uludağ için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Uludağ için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Softaboğan Şelalesi, Uludağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Uludağ için gezilecek yerler nelerdir?
Uludağ için gezilecek yerler : Softaboğan Şelalesi, Uludağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.