Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Çekirge Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Çekirge Otelleri

Çekirge için {{ (filteredHotels).length}} / 24 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Çekirge Otelleri

Çekirge Otelleri

Çekirge Otelleri

Çekirge bölgesi, Bursa içerisinde yer alıyor ve son derece hoş bir havaya ve de iklime sahip. Her yıl birçok insan bu bölgeye gelmekte. Bursa'nın kendine has havası ve tarihini yakından incelemek isteyen ve farklılık arayan kişiler bu bölgeyi sıklıkla tercih ediyor. Tarih kokan bu şehir, içerisinde pek çok güzelliği de beraberinde barındırıyor. Üstelik mutfağı, yemek kültürü de bir o kadar cezbedici. Bunun yanı sıra konaklama yerleri olarak da çeşitliliği bol olan bu bölge, her yıl pek çok insanın tatil durağı olmakta. Çekirge bölgesi, tarihi ve nostaljik yapısı ile Bursa'ya yolu düşen kişilerin uğradığı duraklardan biri oluyor. Çekirge otelleri, çevreyi gezmek ve yaşamak isteyen kişilere üst düzey konaklama hizmeti sunarak keyifli bir tatilin olanağı sunuyor. Osmanlıdan kalma birçok tarihi mekan bulunan bu bölgede, tatili kültürel olarak zengin bir ölçüde geçirebilmeniz son derece mümkün. Nostaljiyi andıran ve tarihi mekanları ile de gelen ziyaretçilerini cezbeden bu bölgeyi seyahat planınıza ekleyebilirsiniz.

Çekirge Termal Otelleri

Çekirge Termal Otelleri

Bölge içerisinde pek çok konaklama yeri mevcut. Ve her konaklama yeri farklı tiplerde bulunuyor. Daha detaylı anlatmak gerekirse; tam pansiyonlar, yarım pansiyonlar, her şey dahil gibi pek çok konaklama tipi bölge içerisinde mevcut. Bunun yanı sıra termal tipli pansiyonların da bulunması tatil bölgesi için büyük avantaj. Pek çok yönden fayda sağlayan bu termal oteller, termal su kaynaklarının yakında olması vesilesi ile tatil yaparken sağlığınız açısından da doğru adımlar atmanızı sağlıyor. Çekirge termal otelleri seçeneklerinde yer alan bu hizmetlerin insan vücuduna sunduğu yararları şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Astım ve idrar yollarındaki rahatsızlıklara iyi gelir.
 • Böbrek taşı döken ve sindirimsel rahatsızlıklar üzerinde etkilidir.
 • Kireçlenme ve romatizma gibi rahatsızlıkları rahatlatır.
 • Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının geçmesinde faydalıdır.
 • Nörolojik ve sinirsel hastalıkların tedavilerinde de kullanılır.

Termal kaynaklar bu nedenle pek çok kişi için tercih ediliyor. Bu süreçte sağlığınıza da dikkat ederek, dinç ve enerji dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Güzel ve kültürel bir tatil sürecinde sağlıklı bir süreç geçirmek de termal oteller ve bu otellerin bulunduğu su kaynaklarıyla son derece mümkün.

Çekirge Otelleri Fiyatları

Çekirge Otelleri Fiyatları

Konaklama, tatil sürecinin en önemli adımları arasında yer alıyor. İyi bir konaklama yeri, güzel bir tatilin oluşmasında oldukça etkili. İyi bir konaklama için ise iyi araştırma yapmak gerekiyor. Tatil ve gezilecek yerlerinin olması dolayısı ile bölge çevresinde pek çok konaklama yeri bulunur. Bu nedenle, farklı bütçelere hitap eden çeşitli oteller mevcut. Otellerde yer alan hizmetler ise fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Çekirge otelleri fiyatları, şu unsurlara bağlı olarak değişiklik gösteriyor:

 • Konaklama yerinin merkezi bölgelere yakınlığı
 • Konaklama yerinin sosyal ve etkinlik alanlara yakınlığı
 • Konaklama yerinin tipi ve sunduğu ekstra hizmetler
 • Oda manzarası ve oda kapasitesi
 • Havuz bulunması.

Bu ve bunun gibi sebepler, fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynuyor. Konaklama, tatil süreci için önem arz eden bir faktör. Etkinliklerin ve aktivitelerin yapıldığı oteller de tatili daha dolu dolu yaşamaya olanak sağlıyor. Çekirge kaplıca otelleri ile yoğun çalışma döneminin sonunda, rahatlatıcı bir tatil geçirebilirsiniz. Çekirge bölgesi ve bu bölgedeki konaklama yerleri size bu imkanı verir. Konaklama yerlerinin bolluğu ise her bütçe yapısına uygun bir konaklama yerinin bulunduğuna işarettir. Henüz bir plan oluşturmadıysanız bu bölgeyi tatil rotanıza dahil edebilirsiniz.

Çekirge Gezilecek Yerler

Çekirge Gezilecek Yerler

Bölgenin tarihi ve kültürü oldukça zengin. Buraya her yıl yüzlerce insan bu kültürü ve tarihi ziyaret etmeye gelmekte. Bu durumun gerçekleşmesinde Çekirge apart otelleri seçeneklerininpayı büyük. Kültür ve tarih bakımından zengin olan bu bölge içerisinde gezip görülecek pek çok yer bulunmakta. Farklı bir tatil arayışı içerisinde olan kişilerin uğrak durağı olarak Bursa Çekirge bölgesine uğramanız farklı bir tatilin havasını size yaşatacak. Bu bölgede gezilecek görülecek yerleri şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Karagöz Müzesi - Osmanlı döneminden kalma ve günümüzde hala etkileri görülen Karagöz Hacivat oyununun gerçek hikayelerine ortak olmak isterseniz bu müzeyi inceleyebilirsiniz.
 • Reşat Oyal Kültür Parkı - Minik şelaleler ve iç açan yeşilliği ile buranın havasını solumak, dinlenme alanlarında oturmak ve etrafı seyretmek son derece rahatlatıcı bir deneyim sunuyor.
 • Bursa Atatürk Evi Müzesi - Atatürk'ün zevki ve tercihlerinin ne kadar özel olduğunu kanıtlayan bir yapı olarak öne çıkıyor. Şık görünümü ve içeride sergilenen pek çok sergi ürünü ile bu kültüre ortaklık edebilirsiniz.
 • Arkeoloji Müzesi - Yer altında kalan pek çok tarihi ve sergi eşyalarının sergilendiği bu müze, her yıl yüzlerce ziyaretçiyi hayretler içerisinde bırakıyor. Bu tarihe ortaklık ederek siz de tatilinize kültür gezisini dahil edebilirsiniz.

Tarihin ve kültürün bir arada oluşturduğu bu güzel bölge, tatil için farklılık oluştururken kültürel anlamda kişilere çok şey katmakta. Külliyeler ve birçok Osmanlı mimarisinin etkilerinin belirgin olduğu bu bölgenin kendine has havasını soluyabilirsiniz. Olağanın dışında bir tatil imkanı sunan Çekirge bölgesi, tarih severler için son derece ideal bir seçim. Tatili verimli hale getirmek adına bu bölge, son derece elverişli bir tatil imkanı oluşturmakta. Siz de tatil planınıza Çekirge bölgesini dahil ederek kültür dolu bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Çekirge Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bursa turizmi içerisinde termal turizmin gözbebeği olan Çekirge'nin önemi de büyüktür. Bu nedenle Çekirge her yıl yüz binlerce turisti kendisine çekiyor. Bunun temel nedeni sağlıklı ve şifalı olması yanında tatil yapmak isteyenlerin de en öncelikli olarak termal otelleri tercih etmesi olmuştur. Bursa'nın, dokusu ve kaplıcalarıyla tarihe adını yazdırmış Çekirge semtinde yer alan, tarihi ve turistik bölgelerle neredeyse iç içe bulunan en yüksek puan Çekirge otelleri hangileridir? Öne çıkan çekirge termal otelleri 5 yıldızlı termal otel, herşey dahil termal tesisler, ultra herşey dahil termal tesisler ve ya içinde havuz bulunan termal butik otel olarak sıralanabilir. Bölgede uygun fiyatlı tatil yapmak isteyen tatilciler için ise merkeze yakın apart oteller ve ya yüksek puan alan pansiyonlar öne çıkan seçenekler arasında sıralanabilir.

Çekirge otelleri semtin belli bölgelerine dağılmış, Bursa'nın en gelişmiş ve en büyük ilçesi olan Osmangazi ilçesinin içerisinde yer alıyor. Bu nedenle kentin merkezinde bulunan Çekirge otelleri ulaşım ağlarına yakın olmaları nedeniyle de en çok tercih edilen oteller arasında bulunuyor. Bursa Çekirge otelleri konaklama seçenekleri içerisinde en fazla dikkat çeken ortak özelliklerin başında kuşkusuz termal ve kaplıca özelliği geliyor. Bursa Çekirge otelleri içerisinde termal özelliği olmayan otel yok denilecek kadar az bulunuyor. Peki Çekirge otelleri merkeze mesafe nedir? Bursa merkezden Çekirge otellerine uzaklık yalnızca 11 kilometre olarak gösteliyor. Bu nedenle Çekirge termal otelleri ulaşım gelen tüm ziyaretçiler için oldukça rahat ve kolay oluyor.

Çekirge SPA otelleri bakımından zengin bölgelerden biri. Çünkü bünyesinde çok sayıda şifalı su kaynağı bulunuyor. Dolayısıyla hem şifa bulmak hem de yılın tüm stresinden uzaklaşarak tatilin tadını çıkarmak isteyenler soluğu Çekirge SPA tesisleri bir diğer adıyla Çekirge termal otelleri bünyesinde alıyor. Oteller tarafından sağlanan olanaklar değişkenlik gösterse de büyük bir kısmı termal havuz, Türk hamamı, sauna, masaj gibi SPA olanakları ile ön plana çıkıyor. Bu tesislerin bir kısmında bazı SPA hizmetleri ek ücrete tabi tutulabiliyor. Tüm bunların yanı sıra Çekirge otelleri termal konseptinde resepsiyon, oda servisi, Wi-Fi erişim ve restoran gibi hizmetler standart olarak yer alıyor.

Türkiye'nin en çok göç alan illerinin başında gelen Bursa, turizm açısından da ivmesi yüksek bir kenttir. Bursa turizmi içerisinde termal turizmin gözbebeği Çekirge'nin önemi de büyüktür. Bu nedenle Çekirge her yıl yüz binlerce turisti kendisine çekiyor. Çekirge'nin tarihine bakıldığında Osmanlı döneminde semt genelinde evlerde sıcak kaplıca suları aktığı söyleniyor. Zamanla paşalar ve dönemin önde gelen isimlerinin aldığı bu evler sonradan otele çevriliyor. Bu nedenle Çekirge otelleri için genelinin termal kaplıca özelliğine de sahip olduğu biliniyor. Peki, Atatürk Müzesi yakınındaki Çekirge otelleri hangileridir? Burssa Atatürk MüzesiÇekirge'deki tesisler müzeye yakın sayılıyor.