Bursa Teleferik
Bursa Teleferik - Görsel 1
Bursa Teleferik - Görsel 2
Bursa Teleferik - Görsel 3
Bursa Teleferik - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Bursa Teleferik Hakkında

Gökyüzündeki halatlı yolların en uzunu sloganıyla Bursa teleferik, Türkiye’ nin ve dünyanın en uzun teleferik hattına sahip. Teleferik hattının Bursa merkezdeki başlangıç noktası, Teferrüç mahallesindeki Teferrüç İstasyonu’ dur. Teferrüç istasyonunda, otomasyonla yönlendirme sistemi, 240 araçlık otopark, eğlence dükkanları, yürüyen merdiveni, geniş yolcu kabul salonu bulunmaktadır.

Bursa teleferiğinin kurulduğu günden bu yana son durağı olan Sarıalan; Kurbağa Kaya İstasyonu’ nun açılması ile artık ara istasyon. Sarıalan durağı ayrıca, Uludağ eteklerinde harika panoramik manzaralar sunmaktadır. Teleferik hattının son ve 4. durağı Kurbağa Kaya (Oteller) istasyonudur.

Bu istasyonla birlikte Bursa merkezinden Uludağ merkezine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım mümkündür. Bursa Teleferik hattında yolcu taşıyan kabinler, 8 kişiliktir. 20 saniyede bir gelen kabinlerle Bursa Teleferik sisteminde sıra beklenmemektedir. Durmaksızın çalışan hat üzerinde; 1 kişi dahi gelse sıra ya da kabinin dolmasını beklemeden kabine binilerek yolculuk başlar.

Yorum / Değerlendirme

Bursa Teleferik
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?