Belcekız Gezilecek Yerler

Masmavi denizine çam ormanlarının eşlik ettiği Belcekız, uzun kumsallarıyla Fethiye’nin tatil noktaları arasındadır.Belcekız Tarihi Mekanlar

Masmavi denizine çam ormanlarının eşlik ettiği Belcekız, uzun kumsallarıyla Fethiye'nin tatil noktaları arasındadır.

Belcekız, Fethiye Hisarönü ve Ovacık'ı geçtikten hemen sonra çıkar karşınıza. Bölgenin çok fazla gezilecek yerleri bulunmasa da, Ölüdeniz ve Fethiye'yi kolaylıkla gezebilirsiniz. Fethiye Belcekız arası yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafeye sahiptir.

Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Belcekız'a en yakın gezi alanları şöyledir:

Kıdrak Koyu: Ölüdeniz'de yer alan Kıdrak Koyu, sakin ve huzurlu havasıyla keşfetmeniz gereken yerlerin başında geliyor. İnce kumsallara sahip olan koy çam ağaçlarıyla çevrili olup, görenlerin beğenisini kazandırmaktadır. Şehir karmaşasından uzak, huzurlu zamanlar geçirmek isterseniz Kıdrak Koyu'na kesinlikle gitmelisiniz.

Telmessos Antik Kenti: Belcekız'ın 10 kilometrelik bir uzaklığında bulunan Telmessos Antik Kenti, tarihin önemli izlerini günümüze kadar korumuş antik yerleşim alanlarından biridir. Bölgede birbirinden etkileyici kaya mezarları, lahit mezarlar ve tiyatro yapısı bulunuyor. Belcekız gezi listenizde Telmessos Antik Kenti kesinlikle yer almalı.

Paspatur Çarşısı: Fethiye Marina ve Çarşı Caddesi arasında yer alan Paspatur Çarşısı Belcekız'a gelenlerin ziyaret ettiği noktalar arasındadır. Çarşı boyunca birçok kuyumcu mağazası, hediyelik eşya dükkanları bulunuyor. Aynı zamanda çarşıda barlara rastlamak da mümkün…

Arsada Antik Kenti: Bir Likya kenti olan Arsada Antik Kenti, Fethiye'nin tarihi mekanları arasındadır. Arsa Köyü'ne yakın bir konumda yer alması kolaylıkla antik kente ulaşılmasını sağlıyor. Bölgede ayrıntılı bir kazı çalışması yapılmamış olsa da, sur duvarları ve Likya mezarları kentin zenginliğini gözler önüne seriyor. Belcekız gezi listenize Arsada Antik Kenti'ni dahil edebilirsiniz.

Kayaköy Hayalet Şehir: Fethiye'nin turizmine katkı sağlayan Kayaköy Hayalet Şehir, 11. veya 14. yüzyılda Rumlar tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Karmillassos Antik Kenti'nde kurulan şehir, tarihi bir yolculuk isteyenler için ideal bir rotadır.

Ölüdeniz Plajı: Belcekız'dan kolaylık ulaşacağınız Ölüdeniz Plajı, denize girebileceğiniz en güzel noktalardan biridir. Mavi Bayrak ödüllü olan plaj aynı zamanda dünyanın en iyi plajları arasında gösteriliyor. Belcekız'da bulunduğunuz süre boyunca Ölüdeniz Plajı'na kolaylık gidebilir, denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Belcekız tatilinizde Fethiye'nin ve Ölüdeniz'in daha birçok noktasını ziyaret edebilirsiniz.

Keyifli bir Belcekız tatili dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın