Akkum Gezilecek Yerler

Mersin'e 60 km, Silifke'ye 23 km. mesafedeki Akkum, ailece tatil yapmak için oldukça uygun biryer. Kızkalesi ve Narlıkuyu'ya yakınlığı ile tarihi yerlere keşfetmek Akkum'un ayrı bir güzel tarafıdır. Masmavi denizi, tertemiz plajı ile Akkum sizlere keyifli bir tatilin kapılarını açmaktadır.

Akkum' da konaklama için bir çok alternatif var. Akkum' da yazlık ev kiralayabilir ya da pansiyonlardan konaklama hizmeti alabilirsiniz. Akkum tarihi yerlere yakınlığı ile tatilinizi renkli hale getirme imkanı sunmaktadır sizlere. Akkum'un Kızkalesi'ne yürüyüş mesafesi sadece 10 dk. dır. Akkum, Kızkalesi ile birlikte aynı zamanda Narlıkuyu'ya da çok yakındır.

Tatilciler kısa bir seyahatten sonra Akkum'dan Narlıkuyu'ya ulaşıp Cennet Cehennem, Akyar, Aslanlı Mezar, Çanlı Kilise, Üç Güzeller Mozayiği gibi tarihi yerleri de gezebilirler. Akkum'da gündüzleri denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarıp, akşamları Akkum'un sahilinde eğlenebilir ya da Kızkalesi'ndeki eğlence yerlerinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Akkum'a gelmek, Akkum'un tadını çıkarmak, Akkum anıları ile geri dönmek, Akkum'u özlemek ve Akkum'da tekrar görüşmek üzere.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın