Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Buca Şirinyer Hipodromu

+ 6 Fotoğraf
0/5
Çok Kötü
Neredekal Değerlendirme
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Buca Şirinyer Hipodromu Hakkında

323. 674 m2’ lik bir alanda konumlanan Buca Şirinyer Hipodromu İzmir’ in Buca ilçesinde yer almaktadır. Hipodrom bünyesinde 100 araç kapasiteli bir otopark, 1281 bölümlü ahır ve at hastanesi bulunmaktadır.

Çocuk oyun alanı, bahçesi, kır kahvesi, restoranları, kum ve çim pistleri ile hipodrom ziyaretçilerine geniş bir eğlence ve yaşam alanı sağlamaktadır. 3 Eylül 1856 yılında tamamlanan Buca Şirinyer Hipodromu’ nda yine aynı tarihte ilk düzenli at yarışları başlamıştır.

Hipodrom aynı zamanda sağladığı ışıklandırma sistemi ile 2007 yılında Türkiye’ deki ilk gece yarışlarına da ev sahipliği yapmıştır. 1762 projektör ile aydınlatılmakta olan alan, uzun süren bir emeğin sonucunda tüm ülke tarafından koşuların canlı olarak izlenmesine olanak sağlamıştır.

İzmir’ de kolay ulaşım yolları üzerinden yer alan Buca Şirinyer Hipodromu, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ na yalnızca 15 km uzaklıktadır.

Yorum / Değerlendirme

0/5
Çok Kötü
Neredekal Değerlendirme
1 değerlendirme
Buca Şirinyer Hipodromu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
0/5 Çok Kötü
21.10.2021
Asiye Mataracı
Atmosferi Güzel
Güzel bir yer hipotrom türbin arkasında bahçe vardır orda agaćlarin gölgesi altında dinleme bilir ve biraz ilerde atların yarışlarını izliye bilirsiniz.