Bayındır Otelleri

İzmir Bayındır, antik çağda Kral Yolu üzerinde bulunan Efes-Sard arasındaki önemli noktalardan birisidir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Bayındır Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Evimdeyim gibi hissettim :)"

"Tatil ve huzur"

10

Misafir yorumu

5 yorum

Bayındır Otelleri ve Bayındır Otel Fiyatları

İzmir Bayındır, antik çağda Kral Yolu üzerinde bulunan Efes-Sard arasındaki önemli noktalardan birisidir.

Ege Bölgesi'nde bulunan İzmir'in 78 kilometre doğusundaki ilçesidir. Tarihler boyunca önemli bir konuma sahip olan Bayındır Osmanlı zamanında da önemini korumaya devam etmiştir. Osmanlı'nın da ilk darphanesi Bayındır bölgesinde kurulmuştur. Yörede yaşamın MÖ 2000'de Hitit Uygarlığı'nın yerleşmesiyle başladığı bilinmektedir. Milattan sonra 700 yılında Frigya ve Lidya Uygarlığı'nın, 300'lü yıllarda Roma İmparatorluğu'nun, 395'te Roma İmparatorluğu'nun ikiye ayrılması üzerine Doğu Roma yani Bizans'ın, 1084 yılından sonra Selçuklular'ın, 1308-1425 yılında Aydınoğluları'nın ve 1425'ten itibaren de Osmanlılar'ın egemenliğine girmiştir.

Bu kadar çok uygarlığa ev sahipliği yapan Bayındır ilçesi günümüzde hak ettiği değeri tam olarak alamamaktadır. Ancak bölgenin ününü ve güzelliğini bilenler buraya her fırsatta gelmektedir. Yoğun bir ilgi olması da bölgede konaklamanın yapılabileceği pek çok tesis bulunmaktadır. Bayındır otelleri içinde farklı kategorilerde kent otelleri, butik oteller, apart oteller, yıldızlı oteller ve pansiyonlar yer almaktadır.

Bayındır otelleri, bölgeyi keşfetmeye, tatile ve iş için gelenlere tüm yıl boyunca hizmet vermektedir. Yaz aylarında tatilinde başlaması ile sakin bir dinlenme ortamı arayanlar Bayındır otelleri listesinde bulunan farklı kategorilerdeki tesislerde konaklamaktadır. Bayındır otelleri konum olarak da İzmir'e yakın olmasından dolayı da konaklamada tercih edilmektedir.

Bölgede hizmet veren tüm Bayındır otelleri Neredekal.com'da. Neredekal.com'dan hizmet veren tüm Bayındır otelleri ve fiyatları incelenebilmekte hatta rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

Milattan önce 2000'li yıllarda Hitit Uygarlığı'nın kurduğu Bayırdır, antik çağlarda çok büyük öneme sahipti.

Bayındır, İzmir'in doğusunda kalan ve İzmir Merkez'e yaklaşık 78 kilometre uzaklıkta olan bir ilçedir. İlçede daha çok tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Bu sebeple turizm biraz geri kalmıştır. Ancak Bayındır'ın tarihinden ve gizli kalmış güzelliklerinden haberdar olanlar bölgeyi keşfetmeye tüm yıl boyunca gelmektedir.

Bayındır ilçesine tatil, iş ya da başka sebeplerle gelenlerin konaklayabileceği farklı kategorilerde pek çok otel mevcuttur. Kent otelleri, butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar tüm yıl boyunca misafirlerini ağırlamaktadır.

Tarihinin çok eskiye dayanmasından dolayı, kentte birçok tarihi değere sahip eser göze çarpmaktadır. Günümüzde restorasyonu tamamlanan bu tarihi binaların bir kısmı halen kullanılmaktadır. Tertemiz havası ve sakinliği ile şehrin karmaşasından kaçanlara kucak açan bir yerdir Bayındır.

Bayındır otel fiyatları yıl boyunca çok fazla değişmemektedir. Ancak tatilin başladığı yaz sezonunda, kış sezonuna oranla Bayındır otel fiyatları bir miktar artmaktadır.

Bayındır otel fiyatları üzerinde tesislerin misafirlerine sunmuş olduğu hizmetler de etkili olmaktadır. Sadece tesisin sunmuş olduğu hizmetler değil, Bayındır otel fiyatları tesislerin bulunduğu kategoriye göre de farklılık göstermektedir.

Bayındır otel fiyatları ve otelleri Neredekal.com üzerinden incelenebilmekte ve rezervasyon yaptırılabilmektedir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın