Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Boğsak Koyu
Boğsak Koyu - Görsel 1
Boğsak Koyu - Görsel 2
Boğsak Koyu - Görsel 3
Boğsak Koyu - Görsel 4
5 Fotoğraf
4.5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Boğsak Koyu Hakkında

Boğsak, Taşucu’ na 8 km. , Mersin’ e 102 km. uzaklıktadır. Boğsak Koyu, Taşucu’ nun Boğsak Köyü’ nün plajıdır. İncekumu ve küçük çakıl taşları bulunan bu kumsal mavi bayraklı denizi ile tertemiz bir havaya sahiptir. Boğsak Koyu’ nun tam karşısında bulunan Boğsak Adası doğal bir dalgakıran niteliği taşımaktadır.

Boğsak, yapılaşmadan uzak bina yığınlarının olmadığı, el değmemiş bir saklı cennettir. Boğsak Koyu’ nun bulunduğu plaj karavancıların ve çadırcıların en uğrak yeridir. Aynı zamanda koyda bungalov evlerde bulunmakta ve sezonluk olarak kiralanabilmektedir. Karavan, çadır ya da bungalov evlerde kalmak istemeyenler sahilde konumlanmış iki adet otelden birini tercih edebilirler.

Boğsak Köyü, özellikle çocuklu ailelerin rahatça tatil yapabileceği bir bölgedir. Mersin karayolu köyün üst kısmında kaldığı için aktif bir araç trafiği bulunmamaktadır. Plajın kumsal olması ve yaklaşık 5 metrelik mesafenin de sığ olmasından dolayı çocuklar rahatça denize girebilir ve kumsalda oyun oynayabilirler.

Su sporlarını sevenler içinse Boğsak Koyu’ nda iki tane dalış okulu bulunmaktadır. Dalış tecrübesi olmayanlara deneme dalışları da yaptıran bu dalış okulları Cmas ve Padi onaylı dalış eğitimleri de vermektedir. Bu okullarda dalgıçlık eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar dalış brövesi almaya hak kazanırlar. Dalış tekneleri yaz sezonunda her gün sabah hareket etmektedir.

Eğer ki; Boğsak\’ ta dalış yapmayı düşünüyorsanız yoğunluktan dolayı önceden rezervasyon yaptırmanız önemlidir. Konaklamanız için konforlu Mersin otelleri sizin için faydalı olacaktır.

Yorum / Değerlendirme

4.5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Boğsak Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?