Kumlubük bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kumlubük Gezilecek YerlerKelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kumlubük Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kumlubük Koyu

"Selda bs tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kumlubük Tarihi Mekanlar

Kumlubük yanlız benzersiz kumsalıyla değil, dağlarda yapacağınız gezilerle de son derece keyifli olabilir. Özellikle, güneydoğu tepelerine doğru yapacağınız yürüyüş, sürpriz bir mağaraya doğru ulaşır.

Eğilerek geçebileceğiniz mağaranın içi yaklaşık üç, dört metre yüksekliğinde bir ön galeriyle başlar. Bu mağara, Alanya'da bilinen Damlataş Mağarası gibi sarkıt ve dikitlerden oluşmuştur. Henüz son derece yeni bir keşif olduğu için, ziyaretine ve açıklamasına yönelik tüm çalışmalar tamamlanmamıştır.

Yine de yapılan ön araştırmada mağaranın 5000 yıllık olduğu ve yer yer daralan geçitlerle pek çok galeriden oluştuğu söyleniyor. Zaman doğal oluşumları daha bir güzelleştirirken, antik kalıntıları da gittikçe yıpratıyor.

Kumlubük'te trekking yapabilir ve çevre gezilerine katılabilirsiniz, ancak akşamları Marmaris Kumlubük'ün balık restoranlarına uğramadan olmaz. Bölgenin en leziz balıkları burada yapılır ve hafif salaş havası, sıcacık manzarası ile harika bir akşam sunar tatilcilere.

Antik Amos kentini gezebilirsiniz, yürüyerek sadece yarım saat mesafede yer alıyor. Eski tiyatro ve şehir surları korunmuş durumda...

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Kumlubük Koyu
Kumlubük Koyu
Marmaris / Muğla
Türkiye
Selda bs tarafından...

-

Kumlubuk harika bir koy ama Marmaris'e ortalama 40 - 50 dk süren 60 km civarında, Marmaris'ten İçmeler istikametine, daha sonra Turunç ve Amos takip ederek ulaşabilirsiniz, tertemiz berrak bir suya sahiptir.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)