Kalkan Görülecek Yerler

Antalya’nın şirin ve bir o kadar büyüleyici bir bölge olan Kalkan, her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır.Kalkan Görülecek Yerler - Kalkan En İyi 10 Yapılacak Şey

Antalya'nın şirin ve bir o kadar büyüleyici bir bölge olan Kalkan, her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Kaş'a bağlı olan Kalkan'da neler yapılmalı, nereler görülmeli sorularına bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Bodrum'u anımsatan beyaz renkli evlerin serpildiği sokaklarda keyifli bir yürüyüş yapmak ilk aktiviteleriniz arasında olabilir. Kalkan'ın görülmesi gereken sokakları, her köşesinde farklı bir sıcaklık sunacak sizlere. Bu sevimli köye daha yakından tanık olduktan sonra kendinizi Kalkan'ın serin sularına bırakabilirsiniz. Kaputaş Plajı'nın, Patara Plajı'nın veya Fırnaz Koyu'nun güzellikleri arasında denizin keyfini çıkarırken, Mavi Mağara'yı ziyaret edip farklı yerler görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kalkan'da neler yapılmalı sorularının cevabı oldukça fazladır. Bu cevapların biri de Patara Antik Kenti'ni görmektir. Fethiye-Kalkan yolu üzerinde bulunan antik kent tarihinden bu yana üzerinde taşıdığı izleri sizlere göstermeye hazır.

Kalkan'da bisiklet turu yapmak oldukça keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak. Kalkan'ın ara sokaklarını kolayca keşfetmek ve deniz kıyısında oksijen dolu bir hava almak için bisiklete mutlaka binmelisiniz.

Yeşilin en zengin halini Bezirgan Yaylası'nda göreceksiniz. Kalkan'a sadece 8 kilometre uzaklıkta olan Bezirgan Yaylası, doğayla iç içe olabileceğiniz bir yürüyüş fırsatı sunacak sizlere. Yayla, yerli turistler kadar yabancı turistlerin de sürekli ziyaret ettiği bir noktadır.

Bu arada Kalkan'daki restoranlarda yöresel yemeklerin tadına bakmadan tatilinize son vermeyin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın