Kaş bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kaş Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Birbirinden güzel koyları, Arnavut kaldırımlı sokakları, antik kentleri, samimi ve içten insanlarıyla bir seyahatten istediğiniz her şeye sahip olan Kaş, huzurlu bir adres arayanların da vazgeçilmez duraklarından.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kaş Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 28 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Kaputaş Plajı

"Maldivler tadında"

"Mutlaka bir araç kiralamasınız"

9.4

Misafir yorumu

13 yorum

Patara Plajı

"Kumları çok ince"

"Oldukça uzun bir plaj"

9.5

Misafir yorumu

4 yorum

Derya Beach & Restaurant

"Şezlong başı 25 TL harcama"

"Kaş merkezde deniz keyfi"

5.8

Misafir yorumu

4 yorum

Hidayetin Koyu

 • Doğal Güzellikler
 • Kaş

"Şirin bir koy"

"Çok güzel"

8.7

Misafir yorumu

3 yorum

Küçük Çakıl Plajı

 • Doğal Güzellikler
 • Kaş

"Küçük Çakıl Plajı"

"Küçükçakıl"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kaş Antik Tiyatrosu

"Görülmeye değer"

"Özgür Gündoğdu tarafından..."

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Akçagerme Plajı

"Akçagerme Plajı"

"Akçagerme Plajı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Xanthos Antik Kenti

"Hazin ve ibretlik öykü"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Aperlai Antik Kenti

"Aperlai Antik Kenti"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Patara Antik Kenti

"Demokrasinin ilk görüldüğü şehir"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kaş Tarihi Mekanlar

Birbirinden güzel koyları, Arnavut kaldırımlı sokakları, antik kentleri, samimi ve içten insanlarıyla bir seyahatten istediğiniz her şeye sahip olan Kaş, huzurlu bir adres arayanların da vazgeçilmez duraklarından.
Hem doğal güzelliklere hem de tarihi değerlere ev sahipliği yapan Kaş, bağlı olduğu Antalya il merkezine 168 km mesafede yer alıyor. Doğasına, denizine ve havasına ayrı ayrı hayran olunacak bir güzelliğe sahip olan ilçe, durum böyle olunca dünya genelinde de tanınır hale geldi. Yerli ve yabancı turistler tarafından tercih ediliyor olmasının ayrıca bir de özel nedeni var elbette. Bölge dünyaca ünlü dalış noktalarından biri. Bu nedenle özellikle dalış meraklıları için tam bir cennet niteliğinde diyebiliriz. Henüz keşfetme şansınız olmadıysa ya da yeniden gitmeyi düşünüyorsanız sizin mini bir Kaş gezilecek yerler rehberi hazırladık. Konaklama seçenekleri için uygun Kaş otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Plaj ve Koylar:Kaş deyince hiç şüphesiz aklımıza deniz, kum ve güneş geliyor. Harita üzerindeki konumunu da göz önüne alınca da haksız olmadığımız görünen bir gerçek elbette. Yaz ve bahar aylarının sıcak geçmesi ve tertemiz plajlara ev sahipliği yapması bölgeyi önemli tatil beldelerinden biri haline getirmiş. Ünlü Kaputaş Plajı, Akçagerme Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Patara Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Hidayetin Koyu ve Fırnaz Koyu ise vaktiniz varsa tek tek keşfetmenizi tavsiye ettiğimi plajlardan birkaçı.

Antik Kentler:Bölge aynı zamanda tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olmasının etkisiyle antik kentler bakımından oldukça zengin. Özellikle tarih meraklıları için oldukça özel olan bölgede yer alan ve mutlaka seyahat planınıza dahil etmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şöyle; Myra Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Aperlai Antik Kenti, Phellos Antik Kenti, İsinda Antik Kenti, Trysa Antik Kenti, Kyaneai Antik Kenti, Andriake Antik Kenti ve Antiphellos Antik Kenti.

Patara:Kaş'ın eşsiz güzelliklerinden biri de elbette ki Patara. Okyanusu andıran denizi, incecik kumu ve antik kentiyle Patara'nın seyahatinizin tamamlayıcı parçası olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Kalkan:Kaş'a yaklaşık 20 km mesafede yer alan Kalkan'da özellikle limanı, plajı ve çarşısıyla seyahat planınızda olmayı fazlasıyla hak ediyor.

Kekova:Kaş'tan kalkan tekneler ile ulaşabileceğiniz Kekova, aynı zamanda bir batık kente ev sahipliği yapılıyor. Kaş'ta mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri olan Kekova'da Simena Antik Kenti'ni de gezmeyi ihmal etmeyin.

40 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
40
Maldivler tadında
10

-

Kaş'a gittiğinizde ne yapıp ne edip mutlaka gidin. Yaşayan bir kartpostal gibi. Virajlı yollarda ilerlerken cennetten bir köşe gibi birden insanın karşısına çıkıyor. Ekimde gittiğim için kalabalık değildi ama tahminim yazın biraz kalabalık olabilir. Bembeyaz bir kumsalı ve Maldivler tadında turkuaz-beyaz bir denizi var. İçeride giyinme kabinleri ve bir kafe mevcut.

40
Unutulmaz bir deneyimdi
10

-

2015 yılında Kıbrıs Kanyonu Turu'na katıldım. Unutulmaz bir deneyimdi. Rehberimiz tecrübeliydi. Sabah 8 akşam 8'e kara süren çok güzel rüya gibi bir turdu.

40
Sevdim
1

-

Bence güzel, sevdim.

40
Mutlaka bir araç kiralamasınız
10

-

Kaş, Kalkan, Demre taraflarına gitmek istiyorsanız mutlaka bir araç kiralamasınız.

40
Kaş’a 1 saat mesafede
8

-

Kaş'a 1 saat mesafede. Aşağı yukarı yol bir süre sonra bozuluyor fakat arabanızla rahatça gidebilirsiniz, zannediyorum çadır da kurabilirsiniz. Sizlere tavsiyem gölü ve küçük şelaleyi gördükten sonra yolun diğer tarafından yukarı doğru 2 km kadar gittiğinizde çok güzel bir yaylaya geliyorsunuz, burada çadır kurabilirsiniz. Fotoğraf çekebilirsiniz. Yıldızları seyredebilirsiniz. Yola devam ettiğinizde yolun diğer ucu .. Devamını Göster

40
Kumları çok ince
8

-

Patara'da hem carettalar olduğu için hem de sığ bir yer olduğu için çok güzel, küçük dalgalarıyla daha da güzel oluyor. Kumları çok ince ama çok sıcak. Yeme-içme yerleri de var. Patara'dan geçerken antik kent de var. Antik kente gitmek için para veriliyor ama vermeden de gidebiliyorsunuz.

40
Oldukça uzun bir plaj
10

-

Ülkemizin en güzel plajlarından biri. Patara Plajı'na gitmek için antik kent içerisinden geçiyorsunuz ve bunun için ücret ödemek zorundasınız. Müze kartınız var ise onu da kullanabiliyorsunuz. Tarihi kalıntılar içerisinden geçerek plaja varıyorsunuz. Oldukça uzun bir plajdır ve çölü andıran kumları vardır. Bu plajda da caretta carettların yaşam alanı olduğu için plajın giriş-çıkış saatleri bellidir. Plaj içerisinde .. Devamını Göster

40
Hazin ve ibretlik öykü
10

-

Xanthos Antik Kenti beni en çok tarihi ile büyüleyen şehirlerden birisidir. M.Ö. 1200 yılından itibaren Likyalılardan başlayarak Pers istilasına kadar şehir zirveye ulaşmış en hazin ve ibretlik öyküsü son kişi kalana kadar savaşıp ailelerini esir düşmemeleri için öldürmüş, dağlara kaçan 80 aile şehri tekrar kurmuştur. Sonrasında İskender, Mısırlılar, Romalılar (Roma istilasında ailelerini yanan odun ateşine atmışlar.. Devamını Göster

40
Görülmeye değer
8

-

Kaş'ın merkezine çok yakın olan bir tiyatro. Ne yazık ki yapılan restorasyonla o antik görünümünü kaybetmiş ama yine de görülmeye değer.

40
Para alınıp yatırım yapılmıyor
2

-

Böylesine güzel bir plajın asansörünün olmaması belediyenin bu kadar bilet kesip de Algida'dan sponsor alması son derece utandırıcı belediye başkanına duyurulur.

40
Şezlong başı 25 TL harcama
2

-

Personelinin ön şezlongları erken saatte tutarak ilerleyen saatlerde bahşiş istediği, ayrıca şezlong başı 25 TL harcama yapıldığı takdirde ücretsiz olan bir yer. Yanında başka beach var, personelce şezlonglar parsellenmemiş, lezzetli yemekleri olan bir yer. Bir daha Derya Beach & Restaurant asla!

40
Demokrasinin ilk görüldüğü şehir
10

-

Bir Likya şehri trajik bir şekilde son bulmuş. Meclisin yardımıyla güzel bir müzesi var. Geniş bir alan üzerine kurulu liman şehri fakat yılların biriktirdiği alüvyonların neticesinde içeride kalmış. Zamanında senatosuyla idare edilen bir şehir, demokrasinin ilk görüldüğü şehir, çok zengin ve ticaretle uğraşan bir millet.

40
Kaş merkezde deniz keyfi
9

-

Kaş merkezde, Küçükçakıl'da denize girebileceğiniz en güzel yer, müzikleri harika, servisi, hizmeti harika. Şezlonglar neredeyse benim evimdeki yataktan daha rahat. Akşam 5 gibi de pasta servisi yapıyorlar. Çikolatalı pasta lezzetliydi, kavunlu pastayı beğenmedim. Denizi biraz soğuk oluyor ancak derinliği ve pırıl pırıl oluşu ile kendinizi denize girmekten alıkoyamıyorsunuz. Pizzaları da oldukça lezzetli, tavsiye ed.. Devamını Göster

40
Şirin bir koy
6

-

Kaş arıtmasının hemen yanında, güzel kokulu , şirin bir koy.

40
Yakın çevredeki en güzel plaj
10

-

Sırf seyretmesi bile güzel, sakin ve manzaralı bir tatil geçirmek isteyenlere Kalkan, Kalkan'a gidenlere Kaputaş Plajı'nı kesinlikle tavsiye ederim. Not: yakın çevredeki en güzel plaj olduğu için genellikle yoğun olabiliyor, sabah saatlerinde denemenizi öneririm.

40
Beyaz köpüklü dalgalar
10

-

Muhteşem... Beyaz köpüklü dalgalar, su yeşili, mavi ve laciverti barındıran deniz. Kalkan - Kaş arasında, virajlara değer.

40
Şemsiye ve şezlong ücretsiz
8

-

Suyu soğuk. Dalgalı. Ama bence en öne çıkan yanı, denize girerken oldukça büyük taşlardan geçerek girmek zorunda olmanız. Ayaklara ciddi zarar verebiliyor. Deniz ayakkabısı şart. Suyu elbette çok temiz. Kumsal yerine çakıl taşlarının olması kumun her tarafınıza yapışmasından kurtarıyor. Restoran hizmeti mevcut. Dilerseniz plajda, dilerseniz restoranın gölgesinde yiyebiliyorsunuz. Restoranın arkasında konaklamak için.. Devamını Göster

40
Çok güzel
10

-

Çok güzel bir plaj.

40
Popülerliği sindirememiş
2

-

Senelerdir geldiğimiz ve sevdiğimiz bu mekan da popülerliği sindirmekte epey zorlanmaya başlamış. Meşhur jack&nar kokteyli nar suyu olarak gelince alkol ilavesi yapılmasını istedik ancak tesis sahibi Ali Bey tarafından terbiyesizlikle suçlandık. :) Hiçbir mekan vazgeçilmez değildir ama bu mekana ne bir daha giderim ne de kimseye tavsiye ederim!!!

40
cengiz öztürk tarafından...
10

-

Mükemmel bir yer Kaputaş Plajı. Geçen hafta balayının son üç gününü geçirdiğim Kalkan'a ve Kaş 'a resmen aşık oldum. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Kalkan'ın sakinliği ve entellektüel yapısı sizi bambaşka bir ülkeye götürüyor resmen.

40
selçuk iltir tarafından...
10

-

Dalgalı denizi ve metrelerce sığ olması nedeniyle eğlenceli değil, Kalkan mevkiinde tek önereceğim plaj Akçagerme Plajı'dır.

40
Akçagerme Plajı
10

-

Ben de geçen sene doyamadan Kaş'tan ayrılmıştım. O yüzden bu sene tekrar gitmek istedim. Jip safari ile Tlos Saklıkent'e gitmenin, tekne turu ile Kekova batık şehir gezisine katılmanın keyfini doya doya yaşadım. Ayrıca Derya Beach & Restaurant'te ve Akçagerme Plajı'nda denize girmenin .. Devamını Göster

40
Özgür Gündoğdu tarafından...
10

-

Kaş'a gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken tarihi tiyatro olup, hem Kaş şehir merkezi hem de tüm sahil şeridini ayaklarınız altında görebilirsiniz. Keşke restorasyonu daha profesyonelce yapılsa ve tarihi dokusu bozulmasaydı… İyi tatiller.

40
tayfun gül tarafından...
10

-

Eğer yolunuz Kaş'a düşerse zaten bir daha başka bir yere tatile gitmezsiniz de Kaputaş Plajı gördüğüm en güzel plajlardan bir tanesi. Kesinlikle gidin görün, denizi dalgalı, derin ama sadece izlemesi bile yeter insana.

40
Kaputaş Plajı
10

-

Merhaba Barbaros, emin değilim ama kafe yazının hazırlandığı tarihten sonra açılmış olabilir. Bilgi için teşekkür ederiz. Karadan ulaşım mağara için yok demek istenilmiş, yoksa plaja tabi ulaşılabiliyor. Mağaraya yürüyerek gidilemiyor.

40
Barbaros tarafından...
10

-

Tanıtımında karadan ulaşım yok diyorsunuz. Lütfen yanıltıcı bilgiler vermeyin karadan ulaşımı mevcuttur. İçinde seyyar yiyecek satan bir mekan da vardır.

40
Gonca Arslan tarafından...
10

-

Muhteşem bir yer gitmedim ama düşünüyorum.

40
Kaputaş Plajı
10

-

Hayatımda gördüğüm en güzel plajlardan biri, plaja inmek için bir sürü merdiven inmeniz gerekiyor ancak suyun rengi, denizin güzelliği, kumsalı her şeye değer.

40
Akçagerme Plajı
10

-

Güzel bir tatildi. Ben gittim çok eğlenceliydi. Bence gidin.

40
Kaş'ın şık yüzü
6

-

Kaş için şık bir alan yaratılmış adeta. Marina'da otururken kendimi bir an Bodrum Marina Yacht Club'da hissetmedim değil. Meymekan isminde bir mekanda akşam yemeği yedik. Karşınızda marina ve birbirinden güzel yelkenliler. Neyse ki Bodrum Marina kadar kalabalık değil henüz, belki de mevsimden dolay.. Devamını Göster

40
Kaş'ın en popüler mekanlarından biri
10

-

Sakinliği ile meşhur olan Kaş'ın en hareketli, en renkli mekanlarından biridir Derya Beach & Restaurant. Manzarası, yeşillikler içindeki restoranı ve yemekleri bir harika. Merkezde olan konumu sayesinde en hareketli yerlerden biri. Akşamüstü servis ettikleri tatlılar ise enfes. :)

40
Aperlai Antik Kenti
10

-

Aperlai'ye yolunuz düşerse -ki ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden biridir, Aperlai Restaurant'a mutlaka uğrayın. Deniz üstünde kurulu çardakta akşam yemeği muhteşemdir.

40
Hidayetin Koyu
10

-

Çok iyi ya... Elinize sağlık, akla gelmez şekilde kısa da olsa güzel yazmışsınız.

40
İslamlar Köyü
10

-

Buradaki özel havuzlu villa seçenekleri hakkında görüşü veya tecrübesi olanlar... ?

40
Patara Plajı
10

-

Kaş'a da yakın diye biliyorum.

40
Kaputaş Plajı
10

-

Kaş ve Kalkan'ın arasında muhteşem bir güzellik.

40
Küçük Çakıl Plajı
10

-

Kaş'ın en güzel noktalarından biri.

40
Aslanlı Lahit
10

-

Küçücük bir cennet ;)

40
Kaputaş Plajı
10

-

Kaputaş Plajı - HD Video http://www.youtube.com/watch?v=hgMOy0cSoqo

40
Küçükçakıl
10

-

Çok güzel bir deniz.... Lacivert sular ve pırıl pırıl... Tek sorun biraz soğuk olması. Yan tarafında Deya Beach'te güneşlenebilir ve yemek yiyebilirsiniz. .Şezlong kiralamak yerine yemek yemek daha mantıklı. Çok yer gezdim ama Kaş'daki kadar güzel bir denize girmedim...