Kaputaş Plajı'nı Görmek İsteyenler İçin Tüyolar, Türkiye

Kaputaş Plajı'nı Görmek İsteyenler İçin Tüyolar

2 Yorum

Rota Önerileri Yeşim Özbirinci

Kaputaş Plajı'nı Görmek İsteyenler İçin Tüyolar
Kaş-Kalkan yolunda ilerliyorsanız turkuaz rengi denizi ile yanından geçtiğiniz Kaputaş Plajı, kontağınızı aniden kapatmaya sebep olacak. Güzelliğini biraz olsun izlemek için mola vermek isteyeceksiniz. Ona yukarıdan bakmak bile çok keyifli. Büyük ihtimalle hemen telefona sarılıp bir fotoğraf çekeceksiniz. Sonra arkadaşınıza/eşinize/sevgilinize dönüp, "bir dahakine Kaputaş Plajı'na yüzmeye gelelim" diyeceksiniz.

Burası sadece güzelliği ile değil belediyenin sağladığı hizmetler ile de ziyaretçilerinden yüksek puan alıyor. Sezon sonu çok kalabalık olabiliyor lakin bir kere gelip görmek, suyuna girmek lazım. Mesela sabah erken davranıp sakinliğinin tadına varabilir, sonra da erkenden kaçabilirsiniz. Gelin, Kaputaş Plajı ile ilgili daha çok bilgiye bakalım.

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

giriş ücretiSize güzel bir haberim var. Girişte hiçbir ücret ödemiyorsunuz. İşletmenin bazı hizmetleri ücretli. Bunlardan yararlanmak da sizin keyfinize kalmış. Hiç para ödemeden tüm günü burada geçirebilirsiniz ama o zaman yiyecek-içecek gibi konularda tedarikli gitmeyi ihmal etmeyin. Eğlenceniz cehenneme dönmesin.

Kaputaş Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

nerde ve nasıl gidilirKaş-Kalkan kara yolunda, yol boyunca ilerleyin. Kaputaş Plajı tam da bu yol üzerinde konumlanıyor. Kaçırmak çok zor. Güzelliğini hemen fark edeceksiniz. Eğer toplu taşıma ile gelmek istiyorsanız Antalya'dan hareket eden Kaş ya da Kalkan minibüslerini kullanabilirsiniz. Antalya - Kaputaş arası 187 kilometre, yani ortalama 3 saat içinde buraya varabilirsiniz. Eğer Kaş'tan buraya gelecekseniz 25 dakika içinde ulaşabiliyorsunuz.

Kaputaş Plajı'nda Deniz Nasıl?

denizi nasılKaynak suyu Kaputaş Plajı'nı beslediği için deniz oldukça soğuk. Sahilinde ise kum ve çakıl taşları karışık bulunuyor. Turkuaz mavisi rengi yukarıdan ona bakanları büyüler. Suyu temiz ve Mavi Bayraklı. Unutmadan, deniz hemen derinleşebilir ve akıntı oluşabilir. Bu nedenle kıyaya yatay bir şekilde yüzmekte fayda var.

Kaputaş Plajı'na İnen Merdivenler Kaç Basamağa Sahip?

merdivenler kaputaşHer gülün dikeni var demişler. Bu güzelliğe erişmek için 187 (belki de 186?) basamağı göze almanız gerekiyor. İnişte sorun yok ama çıkışının zorluğu size bağlı. Yanınıza tüm ihtiyaçlarınızı alın, eğer aracınızda bir şey unutursanız şimdiden geçmiş olsun. Yahu kuzucum bu merdiven kaç basamak gerçekten de? Bir dahakine tek tek sayıp, kesin bilgiyi ekleyeceğim. Bu kadar basamak sayılır mı demeyin, bendeki Laz inadı.

Kaputaş Plajı İmkânları Neler?

kaputaş şezlonglarBelediye tarafından işletilen bir kafe restoran bulunuyor. Bu işletmeden şezlong ve şemsiye kiralayabiliyorsunuz. Eğer bunlara para vermek istemiyorsanız kendi sandalyenizi getirebilirsiniz. Kullanmak sorun yaratmıyor. Girişin ücretsiz olduğunu zaten söylemiştim. Aynı zamanda duş kullanımı da ücretsiz.

Aman Dikkat: Deniz Kaplumbağaları

deniz kaplumbağaBurası sevimli deniz kaplumbağalarına da ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden sabah 8 ile akşam 7 arasında ziyaretçilere açık. Akşam 7 ile sabah 8 arasında ise Caretta carettalar Kaputaş'ın keyfini çıkartıyor.

Park Sorunsalı

otoparkEğer aracınız ile gelecekseniz park sizin için bir sorun olabilir. Daha uzağa park ederek biraz yürümek çok kötü bir fikir değil. Veyahut sabah erken saatlerde gelip rahatça park edebilirsiniz. Ayrıca erken gelmek plajda yer bulmak için de avantaj sağlayacak çünkü sezonda oldukça kalabalık olabiliyor.

Mavi Mağara

mavi mağaraHazır buraya kadar gelmişken, plaja 1 kilometre uzaklıkta olan Mavi Mağarayı da ziyaret etmek ister misiniz? 50 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğindeki bu mağaraya ulaşımın sadece denizden olduğunu hatırlatayım. Bu nedenle Kalkan'dan hareket eden tekne turlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca mağara, eski zamanlarda Akdeniz foklarına ev sahipliği yapıyormuş.

Üzücü Son

Plaj harika olduğu kadar üzücü bir hikâyeye de sahip ne yazık ki. Plaj duvarının yapımı sırasında 7 kara yolu işçisi düşerek hayatını kaybetmiş. Daha sonra, bu kişileri anmak adına isimleri bir levhaya yazılarak denizi gören bir noktaya dikilmiş.

Kaş'ta Nerede Kalınır?

Daha önce de bahsettiğim gibi Kaputaş Plajı, Kaş-Kalkan kara yolunda konumlanıyor ve Kaş'tan ulaşım daha kısa sürüyor. Bu nedenle Kaputaş'ı gezi planınıza ekleyecekseniz konaklama seçenekleri için en ideali Kaş diyebilirim. İşte misafirlerden tam puan almış uygun fiyatlı ve konforlu 3 Kaş oteli;
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

merhabalar, uzum bir tatil rotası araştırmalarımız sonrası Kapıtaş Plajıda yol rotalarımızda uğrak yerimizdi. Tatilimizin Ağustos ayına denk Gelmesinden mütevellit hava inanılmaz sıcaktı araçtan inerken sizi direk sıcak hava karşılıyor meşhur merdivenlerinden inerken oldukça terlemiş ve kendimize uygun bir yerde konuçlandık.Plaj oldukça kalabalık deniz çok güzel fakat ağustos ayı olmasından dolayı çok fazla kalamadık havanın sıcak olmasından dolayı kesinlikle gidilmelik görülmedik tadılmalık bir yer??sıcağa dikkat

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

eylül de yolun kalabalığından dolayı durduk..ben çok beğendim..değişik bir yer..ilk fırsatta gitmek isterim..

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)