Kabataş Görülecek Yerler

İstanbul’un “vapur” denilince akla gelen ilk semtlerindendir KabataşKabataş Görülecek Yerler - Kabataş En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul’un “vapur” denilince akla gelen ilk semtlerindendir Kabataş
Kabataş, Beşiktaş ilçesinin sahile açılan yüzüdür adeta. Anadolu yakasına geçmek isteyenler buradaki vapur ve motor seferlerini kullanabilirler. Ayrıca Taksim Kabataş Füniküleri kullanılarak Taksim’e ve civarındaki popüler yerlere ulaşım da oldukça kolay olduğu için Kabataş’ın konumu oldukça önemlidir.

Kabataş, İstanbul’un en eski yerleşim birimlerindendir. Bu sebeple etrafta günümüze kadar gelebilmeyi başarmış tarihi binalar, çeşmeler ve camiler bulunmaktadır. Bunları gezip görmenizi öneririz.

Ama esas olarak kuşkusuz ki Kabataş’la özdeşleşmiş en önemli yapı Dolmabahçe Sarayı’dır. Cumhuriyet döneminde, Atatürk'ün İstanbul ziyaretlerinde konaklama amacıyla da kullandığı sarayda yaşanan en büyük olay, 10 Kasım 1938'de Mustafa Kemal atatürk’ün buradaki odasında vefatıdır.

Dolmabahçe sarayı mimari açıdan da oldukça cezbedicidir. Sarayın belli bölümlerini bugün müze olarak gezebileceğiniz gibi boğaz turu yaparak denizden görünümünü de seyre dalabilirsiniz.

Kabataş, aynı zamanda İstanbul’un en güzel boğaz manzaralarından brini sunuyor konuklarına… Sahilde oturup çayınızı yudumlayabilirsiniz ve Kız Kulesi’ne karşı İstanbul’un büyülü atmosferine karşı kendinizi bırakabilirsiniz.

Beşiktaş Jimnastik Kulubü’nün resmi sahası olan İnönü Stadyumu da Kabataş’ta yer almaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın