Markiz Pastanesi

+ 6 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Ücretsiz
Telefon

Markiz Pastanesi Hakkında

1940 yılında açılan ve İstanbul tarihinin önemli mekanlarından biri olan Tarihi Markiz Pastanesi, İstanbullularla tekrar buluştu. İstanbul`un en eski pastanesi olan Markiz, geçmişinde olduğu gibi bugün de entellektüellerin, edebiyatçıların ve kent soylularının tercih ettiği bir mekan. Özenle korunan tarihi dokusu ve çok özel lezzetleri ile konuklarına haftanın 7 günü hizmet veriyor. Markiz Pastanesi’nde Klasik Müzik ... Markiz Pastanesi’nde her cuma – cumartesi yapılan klasik müzik konserleri müşteriler için keyifli bir ortam yaratıyor. Çello, flüt ve keman eşliğinde gerçekleşen konserler esnasında şampanya, şarap, viski, konyak ve bira gibi içki seçeneklerinin yanı sıra lezzetli pastalardan tadabilirsiniz. Akşamüstü 17:00 ile 19:00 saatleri arasında yapılan canlı performansı kaçırmamanızı tavsiye ederiz... Pastalar, tartlar, tatlı-tuzlu kurabiyeler, croissant, poğaça, çörek, elma şekeri, macaroon gibi çeşitleri dilerseniz kahve eşliğinde tadabilir, özel günler için dekoratif pastalar sipariş edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Markiz Pastanesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
01.03.2013
Misafir
Tarih kokan, geçmişe götüren Markiz
Beyoğlu'nun en güzellerinden biridir Markiz. Müthiş dekorasyonu, tarihi havası adım attığınız anda büyülüyor sizi. Hele ki önceden birçok yazarı, oyuncuyu ve önemli kişileri ağırladığını düşündüğünüzde daha da kıymetli oluyor sizin için. Son yılllarda sadece pastane değil, restoran olarak hizmet veriyor. Bence sadece pastane olarak kalsa, o huzurlu atmosferi hiç kaybolmazdı. Ama bu haliyle de ve her zaman çok özel bir yer Markiz.
4/5 Mükemmel
01.03.2013
Tülin Kılıç
Tarih kokan, geçmişe götüren Markiz
`Beyoğlu`'nun en güzellerinden biridir Markiz. Müthiş dekorasyonu, tarihi havası adım attığınız anda büyülüyor sizi. Hele ki önceden birçok yazarı, oyuncuyu ve önemli kişileri ağırladığını düşündüğünüzde daha da kıymetli oluyor sizin için. Son yılllarda sadece pastane değil, restoran olarak hizmet veriyor. Bence sadece pastane olarak kalsa, o huzurlu atmosferi hiç kaybolmazdı. Ama bu haliyle de ve her zaman çok özel bir yer Markiz.