İstanbul'a Yakın Günübirlik Rotalar, Türkiye

İstanbul'a Yakın Günübirlik Rotalar

3 Yorum

Gezi Rehberi Sevgi Özdil

İstanbul'a Yakın Günübirlik Rotalar
Antik dönemden günümüze kadar yaşamın kesintisiz devam ettiği bu kadim topraklar üzerinde nice uygarlıklar kurulup yıkıldı. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de jeopolitik önemini koruyan İstanbul, ülkemizin uyku nedir bilmeyen, her an capcanlı bir hayata sahip olan mega kenti. Herkesin çok sevdiği ve doyamadığı İstanbul, bazen de insanı o kadar çok yoruyor ki, hafta sonu gelse de şehirden uzaklaşsak diye günleri saydırıyor. İstanbul'a yakın gezilecek yerlerde özellikle de şehrin keşmekeşliğinden, trafiğinden ve stresinden uzaklaşmak isteyenler için bir kaçış rotası olarak bulunuyor. Sizler de hem şehirden çok uzaklaşmamak hem de doğayla buluşmak istiyorsanız aşağıda sizler için sıraladığımız İstanbul'a yakin gezilecek yerler, hafta sonu gidilecek yerler listesine göz atabilirsiniz. Listede bulunan yerlere en fazla 3 ya da 4 saatlik araba yolculuğuyla ulaşabilirsiniz ve her birine ister hafta sonu rotası olarak isterseniz de günübirlik gidip gelebilirsiniz. İşte İstanbul yakınlarında nereye gidilir sorusuna karşılık derlediğimiz günübirlik rota önerileri!

Sapanca Gölü / Sakarya

Sapanca Gölüİstanbul Sapanca arası 138 km. ve bu yolu araçla 1 saat 40 dakika kadar bir sürede alabilirsiniz. Geldiğinizde göl etrafında mutlaka keyifli bir yürüyüş yapın. Sabah erken saatlerde geldiyseniz göle ilk girdiğiniz yerde bulunan restoranların enfes kahvaltıları var. Kahvaltı yapıp geldiyseniz de yemek menülerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Her biri inanılmaz leziz. Göl kenarındaki restoranlarda kahvenizi yudumlarken kitabınızı da okuyabilirsiniz. Buradaki restoranlarda yemek yemek istemezseniz, Sapanca'ya girdiğinizde yolun solunda kalan dağ yoluna saparak oradaki tesisleri deneyebilirsiniz. Yol üzerinde hizmet veren iki tane büyük tesis var. Bu tesislerde bütün gün hoş vakit geçirebilir, yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Hafta sonu gidilecek yerler içerisinde en kolay ulaşılabilir destinasyonlardan birisi, Sapanca gölü.

Derin Irmak Bungalow

  Bungalov
 • Kurtköy /
 • Sapanca /
 • Sakarya
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Düzce

Aydınpınar şelalesi düzceDüzce, İstanbul'a 225 km. uzaklıkta olup buraya araçla 2 saat 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Düzce karşımıza ilk olarak doğal güzellikleriyle çıkmaktadır. Bu sebeple de kampçılara ve doğa tutkunlarına özellikle tavsiye ettiğimiz yerden biridir. Kültürel bir gezi için de Hemşin Köyü ve Dadalı Köyü'nü gezmelisiniz. Güzeldere Şelalesi, Aydınpınar Şelalesi, Kurugöl Kanyonu mutlaka görmeniz gereken iki yerdir. Bu iki yerde güzel bir doğa yürüyüşü yaptıktan sonra rotanızı sarkıtlarla dikitlerle oluşmuş Sarıkaya Mağarası'na oradan da Fakıllı Mağarası'na çevirin ve bu iki enfes yeri keşfedin. Bir de zamanınız varsa Melen Çayı'nda rafting yapmadan sakın ayrılmayın. Fotoğraf: Ahmet Bozdemir – Aydınpınar Şelalesi

Çayır Çimen Tatil Evleri

  Otel
 • Kırkpınar /
 • Sapanca /
 • Sakarya
0850 602 31 48

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1410 TL

En Uygun Fiyata Git

Bolu

Bolu Gölcükİstanbul'a 264 km. uzaklıktaki Bolu'nun merkezine 3 saatlik bir araba yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Doğası, yemekleri, tarihi, gezilecek yerleri mis gibi havası ve sıcakkanlı insanlarıyla Bolu dört mevsim gidilecek yerlerden biridir. Şehrin içinde yer alan ve bölgenin arkeolojik eserlerinin sergilendiği Bolu Müzesi ve Yıldırım Bayezit Cami – Büyük Cami şehirde görülmesi gereken yerlerdendir. Bolu'nun Pamukkale'si Akkaya Travertenler'i, tarihi Seben Kaya Evleri, Gölcük'ü, Yedigöller'i, Abant'ı, Göynük'ü, Mengen'i, Sülüklü Göl'ü, Kartalkaya Kayak Merkezi, Mudurnu'su da şehirden biraz daha uzaklıkta yer alan noktalar.

ÇamlıÇeşme Otel

  Otel
 • Çivril Mah /
 • Merkez /
 • Bolu
0850 600 16 59

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

543 TL

En Uygun Fiyata Git

Gölyazı / Bursa

GölyazıYeşil Bursa'nın en sevilen yerlerinden biri olan Gölyazı, İstanbul'a 180 km. uzaklıkta. Araçla 2 saat 18 dakikada ulaşabileceğiniz Gölyazı'da bütün gün keyifli vakti geçirebilirsiniz. Ulu çınara dokunarak dilekte bulunabilir, kayıkla gölde gezebilir, antik kalıntıları keşfedebilir ve bölgede hizmet veren restoranlarda hem sabah kahvaltınızı yapabilir hem de enfes lezzetlerden oluşan menüden yöresel ve Türk mutfağından seçilmiş yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Rıdvan Otel Bursa

  Otel
 • Gökçedere /
 • Nilüfer /
 • Bursa
0850 600 16 59
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Oylat / Bursa

OylatŞifalı termal sularıyla öne çıkan Oylat, İstanbul'a 218 km mesafededir. Araçla 2 saat 46 dakikada ulaşabileceğiniz bu sağlık dolu yerde konaklama yapabileceğiniz ve sıcacık kaynak sularında şifalanabileceğiniz tesisler yıl boyunca açık olup misafirlerine hizmet vermektedir. İster hafta sonu iki günlük gidin isterseniz de günübirlik faydalananın, seçim sizin.

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel

  Otel
 • Oylat /
 • İnegöl /
 • Bursa
0850 600 16 59

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

950 TL

En Uygun Fiyata Git

Armutlu / Yalova

ArmutluYalova'nın hem yaz aylarında hem kış aylarında öne çıkan yeri Armutlu, İstanbul'a 145 km uzaklıkta. Bu yolu yaklaşık 2 saat 30 dakikalık bir araba yolculuğuyla ya da Yenikapı ve Kadıköy İDO iskelelerinden kalkan ve feribotlarla 2 saat süren bir yolculuk sonucunda buraya ulaşabilirsiniz. Kaplıca ve termal tesisleriyle öne çıkan Armutlu tam bir şifa merkezi. Yaz tatili süresince plajında serinleyebilir, kış aylarında da sıcak kaplıca sularıyla şifalanabilirsiniz.

Grand Krone Hotel

  Otel
 • Taşliman Mah /
 • Çınarcık /
 • Yalova
0850 600 16 59

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

549 TL

En Uygun Fiyata Git

Avşa Adası / Balıkesir

Avşa adasıBalıkesir'e bağlı Avşa, İstanbul'a deniz otobüsüyle 2 saat 30 dakika, Erdek'ten ise arabalı vapurla 1 saat 50 dakikalık mesafede. Yaz aylarında özellikle tatilcilerin çok sevdiği bir yer olan Avşa Adası'na günübirlik de gidip gelebilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz yaz aylarında giderseniz kesinlikle hafta sonunuzu dolu dolu burada geçirmenizden yana.

Adrina Termal Health & Spa Otel

  Otel
 • Akçay /
 • Edremit /
 • Balıkesir
0850 600 16 59

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1700 TL

En Uygun Fiyata Git

Mudurnu / Bolu

MudurnuZamanın adeta akmayı durdurduğu bir yer olan Mudurnu, İstanbul'a 251 km. uzaklıkta. Araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika süren bir yolculukla ulaşabileceğiniz Mudurnu'da zamanın yıpratıcılığına meydan okuyan bir yerleşim sizi bekliyor. Mudurnu'da tarihi konaklarda hizmet veren tesislerden birinde bir gece konaklama yapabilir, tarihi hamamı görebilir, yöresel yemekleri tadabilir, tarihi çarşıda gezinerek, saat kulesinin yanındaki işletmelerde Mudurnu'yu kuş bakışı izlerken kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken birkaç dakikalık mesafedeki Sünnet Gölü'nü de keşfetmenizi tavsiye ederiz.

Abant Güneş Butik Otel

  Otel
 • Merkez /
 • Abant /
 • Bolu
0850 602 11 75

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

400 TL

En Uygun Fiyata Git

Abant / Bolu

Abant GölüDoğa harikası bir yer olan Abant Gölü, İstanbul'a 275 km. uzaklıkta. Yaklaşık 3 saat 20 dakikalık bir yolculukla ulaşılabilen Abant Gölü ve çevresine hem günübirlik bir gezi düzenleyebilir hem de hafta sonu için konaklamalı bir program yapabilirsiniz.

Abant Hayalim Butik Otel

  Butik Otel
 • Özdere /
 • Abant /
 • Bolu
0850 602 11 75
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Yedigöller Milli Parkı / Bolu

YedigöllerAdeta doğanın bir mucizesi olan Yedigöller, İstanbul'a 300 km. uzaklıktadır. istanbula yakin gezilecek yerler arasında en popüler yerlerden biri olan Yedigöller, araçla 4 saatte ulaşabileceğiniz bu muazzam yerde bütün gün sadece doğayla başbaşa olabilirsiniz. Kamp yapmayı sevenlerdenseniz de hafta sonu bir gece de olsa burada, doğanın içinde kalın ve bedeniniz kadar ruhunuzun da nasıl dinlendiğine tanık olun. Unutmadan burada size sadece kuşlar, yemyeşil ağaçlar ve mis gibi bir hava eşlik edecek.

Mekan Termal Apart

  Termal Otel
 • Bolu Merkez /
 • Bolu
0850 602 11 75
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Taraklı / Sakarya

TaraklıTarihi evleri ve sıcacık insanlarıyla Taraklı mega kent İstanbul'a 200 km. uzaklıkta. Ortalama 2 saat 30 dakikalık bir araç yolculuğuyla ulaşabileceğiniz Taraklı'da gün boyunca gezebilir, meydandaki kahvelerin birinde yorgunluk çayınızı yudumlayabilir, yine meydanda tüm heybetiyle dikilen tarihi camiyi gezebilirsiniz. Yöresel lezzetler sunan minik restoranlarda daha önce hiç tadına bakmadığınız yemeklerden yiyebilirsiniz. Bu çevrede güzel bir tur yapmak isterseniz de; Hafta Sonu Tatil Önerisi: Taraklı - Göynük - Mudurnu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Taraklı Kadirler Konağı

  Otel
 • Ulucamii Mah /
 • Taraklı /
 • Sakarya
0850 600 11 77

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git

Kandıra – Kerpe - Kefken / Kocaeli

PEmbe Kayalarİstanbul'a 140 km. uzaklıkta olan Kandıra, ev sahipliği yaptığı Kerpe ve Kefken ile tam bir hafta sonu rotası. Buraya İzmit üzeri gidebileceğiniz gibi Ağva'dan da gidebilirsiniz. Kandıra halen bakirliğini koruyan doğasıyla tatilcilerin uğrak noktaları arasında. Özellikle yaz aylarında deniz turizmi ile öne çıkan bu beldeler hafta sonları tatilciler ve yazlıkçılarla dolup taşımakta. Kerpe Kartal Kayalıkları ve Pembe Kayalar mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Özellikle yazın denize girme ihtiyacı hissettiğinizde hafta sonu gidilecek yerler arasında ilk akla gelen yerlerden birisi, Kerpe & Kefken rotası.

Saygın Butik Otel

  Otel
 • Kumcağız /
 • Kandıra /
 • Kocaeli
0262 244 40 67

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

600 TL

En Uygun Fiyata Git

Şarköy / Tekirdağ

ŞarköyTekirdağ'ın en şirin yerlerinden biri olan Şarköy, İstanbul'a 230 km. uzaklıkta. İstanbul'a yakin gezilecek yerler arasında bulunan Şarköy, araçla 3 saatlik bir mesafede yer alan Şarköy özellikle yaz aylarında tatilcilerin ve yazlıkçıların akınına uğramaktadır. Bahar aylarında da doğadan ve denizden kopamayanların uğrak yerlerinden biridir burası.

İğdebağları Zeytin Butik Otel

  Otel
 • İğdebağları Mah /
 • Şarköy /
 • Tekirdağ
0262 244 40 67

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1270 TL

En Uygun Fiyata Git

Erikli / Edirne

Erikliİstanbul'a 260 km. uzaklıkta olan Erikli'ye, 3 saat 30 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşabiliyorsunuz. Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Erikli özellikle son birkaç yıldır yaz aylarında yapılmaya başlanan TrakyaFest ile adını duyurmuş bir yer. Saroz Körfezi'nde yer alan Erikli incecik sapsarı kumları, tertemiz ve buz gibi deniziyle yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldeleri arasında yerini alıyor.

Saros Otel

  Otel
 • Sultanahmet /
 • Keşan /
 • Edirne
0262 244 40 67
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Bursa

BursaÜlkemizin İstanbul'dan sonra gelen en kadim şehirlerinden biri de Bursa'dır. Yeşil Bursa bir hafta sonunu değerlendirmek isteyenler için oldukça ideal bir rotadır. İskenderi, pideli köftesi, cantığı ve daha nice lezzetiyle Bursa damağınızı şenlendirdiği kadar tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de ruhunuzu doyuracak yerler arasında. Olası bir Bursa planı için de Bursa'da Hafta Sonu Yapılabilecek 9 Aktivite ile Bursa'da Yaşama İsteği Uyandıran 10 Şey başlıklı yazılarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Oksijen Zone Hotels Uludağ

  Otel
 • Uludağ /
 • Osmangazi /
 • Bursa
0262 244 40 67

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1499 TL

En Uygun Fiyata Git
3 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
/

-

Şuan gidilecek en güzel yer Yedigöller. Süper, rengarenk, çok sakin; ama yolu virajlı. Manzara güzel. Bir gece kalmanızı tavsiye ediyorum. İster çadır kurun isterseniz ağaç evlerde kalabilirsiniz. İki veya üç aile kalacak evler var. Giderken yoldan alışveriş yapın. Evlerin önünde mangal var. Hiç unutamayacağınız gece geçirin. Selamlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Valla Bolu veya Sakarya uzak kaçabilir. Çünkü İstanbul'da oturan bir insan için hele ki Avrupa Yakası için çok uzak kaçabilir ama ortalama Kadıköy'den 45 km uzaklıkta Yuvacık Barajı'nın tepe üstünde konaklayabileceği ve çadır kurabileceği çok güvenli yerler mevcut, önerebilirim. Kesinlikle öne çıkan storylerim de mevcut. Kamp ateşiniz hiç sönmesin. İyi eğlenceler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Sonbaharın tüm renklerini bir arada bulabileceğiniz tek yer Yedigöller. Bolu merkeze 40-45 km. Yol çok virajlı, 1 saatten uzun sürüyor. Zamanınız kısıtlıysa kesinlikle gitmeyin. Çünkü ayrılmak istemiyorsunuz. Zamanınız kısıtlıysa ve illa da gitmek istiyorsanız 7 tane gölü görmektense Büyük Gölü görmeniz yeterli. Beraberinde şelaleyi de mutlaka görmelisiniz. Çadır kurabilirsiniz ama kalabalık olmak koşuluyla. Çünkü yabani hayvanlar denk gelebilir. Bungalov evleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Tam anlamıyla fırsatçılık yapıyorlar. Geceliği 600 lira, yeme içme tamamen size ait. Paranıza yazık. Benim param çok diyorsanız bilemem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)