Yılbaşında Hayallerimizi Süsleyen 17 Şehir, Türkiye

Yılbaşında Hayallerimizi Süsleyen 17 Şehir

3 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Yılbaşında Hayallerimizi Süsleyen 17 Şehir
Yeni yıl coşkusunu farklı bir şehirde yaşamak hemen hemen hepimizin hayallerini süsleyen bir şey. Malum, dünyada pek çok şehir birbiriyle yarış ediyor neredeyse yılbaşında en görkemli hale bürünebilmek için. Aşağıda görmüş olduğunuz liste ise biz Neredekal.com ekibinin yılbaşında olmak istediği şehirlerden oluşuyor. Sizi temin ederiz ki, bu liste tamamen saf ve temiz duygularla hazırlandı. İşte yılbaşında hayallerimizi süsleyen 17 şehir.

Neredekal.com ekibi olarak herkese mutlu yıllar dileriz. :)

1 – Amsterdam, Hollanda

yilbasinda amsterdamAmsterdam'da eğlenmek için illa yılbaşını beklemek şart değil. Ama yeni yılda daha bir çılgın oluyor burası. Amsterdam'ın meşhur Dam Meydanı'nda fütursuzca eğleniyor insanlar. Belki alışkın olduğumuz havai fişek gösterileri yok ama kendi çabalarıyla havai fişek patlatmaya çalışan kişiler var. Tüm bunları öğrenince neden her 5 kişiden 1'i Amsterdam dedi şimdi anlayabiliyoruz. Amsterdam bizim ofisin hayallerini süslüyormuş meğer.

2 – Prag, Çek Cumhuriyeti

yilbasinda pragOrta Avrupa'nın kalbi Prag, yılbaşında en çok tercih edilen seyahat noktalarından biri. Hüzün ve romantizmin doruklarda yaşandığı Prag'da yılbaşı kutlamak isteyen arkadaşlarımız da zaten ofisimizin romantik kesimini oluşturuyor. İşin garibi bu arkadaşlarımızın bir kısmı bekar.

3 – New York, ABD

yilbasinda new_yorkTimes Square'da yeni yıl kutlamak bir rüyayı yaşamak gibi adeta. Hani herkesin hayallerini süsleyen “'American dream”' var ya, işte onu yılbaşında tüm ihtişamıyla yaşayabilirsiniz New York'da. Yılbaşını New York'ta kutlamak isteyen arkadaşlarımız ise tam bir “'American boy”' diyebileceğimiz türden. Kendilerine hak veriyor ve en kısa zamanda bu hayallerinin gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

4 – Sydney, Avusturalya

yilbasinda sdyneySydney, dünyanın en ihtişamlı yılbaşı kutlamalarının yapıldığı şehirlerden biri. Eğlenmeyi seven, o mekan senin bu mekan benim dolaşıp duran insanlar için Sydney harika bir alternatif. Zaten bunu söyleyen arkadaşımızın ve saygıdeğer yöneticimizin evlerinde de her gün bir parti var.

5 – Milano, İtalya

yilbasinda milanoModa tutkunlarının sıklıkla gittiği Milano, İtalya'nın en güzel şehirlerinden biri. Yılbaşında ise romantik bir tatil için ideal. Hal böyle olunca ofisimizin en iyi giyinen ve en romantik çocuğunun Milano'dan başka bir yerde yeni yıla girmek istemesi düşünülemezdi zaten.

6 – Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

yilbasinda dubaiSıra dışı bir yılbaşı tatiline imza atmak, biraz zenginlik nedir görmek isteyenlerin vazgeçilmez destinasyonlarından biri de Dubai. Ofisimizin hayal gücü oranı bir hayli yüksek olan Ece'nin Dubai demesinin altında bir farklı olma çabası hissetmedik desek yalan olur.

7 – Barselona, İspanya

yilbasinda barcelonaYılbaşında yurt dışında olalım ama fazla da uzaklaşmayalım diyenler için Barcelona biçilmiş kaftan. Barcelona'da yeni yıla girmek insana biraz karizma da katıyor. Ofisimizin en gezgin ve en cool kızı Barcelona diyorsa, bir bildiği vardır.

8 – İstanbul, Türkiye

yilbasinda istanbulTamam, nüfusun büyük çoğunluğu İstanbul'da yaşıyor olabilir. Ama İstanbul'da yaşamayanlar için yeni yılda İstanbul'da olmak, yurt dışında olmaktan farksız. Ya da belki de gezmelere doymuşsunuzdur, bu yıl içinizi bir üşengeçlik kaplamıştır. Tıpkı yılbaşını İstanbul'da kutlamak isteyen arkadaşlarımız gibi.

9 – Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti

yilbasinda johannesburgYılbaşına farklı bir bakış açısı getirenlerin, safarilerden safari beğenenlerin Johannesburg gibi kimsenin yeni yılı kutlamak için aklına gelmeyeceği bir yer tercih etmelerini doğal karşılamak gerek. Sonuçta bunu söyleyen yöneticimiz, bulunduğu pozisyonu biraz da bu gibi farklı fikirlere borçlu.

10 – Londra, İngiltere

yilbasinda londraLondra'da yeni yıl, Thames Nehri kenarında, yaklaşık 250.000 kişilik bir kalabalıkla kutlanıyor. Yılbaşında Londra'da olmak isteyen arkadaşlarımızın böyle bir bilgiden haberleri var mı bilmiyoruz ama kendilerinin bu hayalini gerçekleştirmelerinde “'manevi”' olarak yanlarındayız.

11 – Moskova, Rusya

yilbasinda moskovaYeni yıl Rusların en sevdiği bayram. Dolayısıyla Kızıl Meydan o biçim güzelliklerle süslü. Belki de yeni yıl coşkusunu Moskova'dan daha iyi yaşayabileceğiniz başka bir yer daha yok. Tabi çalışma arkadaşlarımız tüm bunlardan bir haber, yalnızca içlerindeki playboy olma potansiyelini düşünerek böyle söylüyorlar. Neyse, üstlerine fazla gitmiyoruz.

12 – Stockholm, İsveç

yilbasinda stockholmYaşam standartları en yüksek şehirlerden biri olan Stockholm, yeni yılı yurtdışında geçirmek isteyenlere farklı bir alternatif ama akıl kârı mı, işte orası tartışılır. Çünkü Stockholm çok soğuk bir şehir. Yılbaşında Stockholm'da olmak isteyen arkadaşımızın ilk tercihini Alaska'dan yana kullandığını düşünürsek, Stockholm yine iyi. Bir de, yaşam standartları yüksekmiş ya, belki de bizlere ufak bir gönderme yapıyor da olabilir.

13 – Paris, Fransa

yilbasinda paris
Paris artık yılbaşı için klasik diyebileceğimiz seyahat noktalarından biri. Eyfel Kulesi'ne karşı şarap içerek yeni yıla girmeyi düşleyenler, yeni yıl için Paris'i tercih ediyor. Ofisin gizli romantikleri de yılbaşında Paris'te olmak istediklerini söyleyince, kendilerini ele vermiş oldular.

14 – Tokyo, Japonya

yilbasinda tokyoYeni yılda Tokyo oldukça renkli bir hale bürünüyor. Zaten Japonya'daki en önemli tatil yeni yıl. Çok değişik gelenekleri var. Mesela kimono filan giyiyorlar. Yeni yıla Tokyo'da girmek isteyen arkadaşımızı kimonoyla düşününce… Ay gülmem geldi.

15 – Davos, İsviçre

yilbasinda davosİsviçre'nin şirin kasabası Davos, yeni yılı yurtdışında kutlamak isteyenler için enteresan bir tercih. Kayak tutkunu olan yöneticimiz ise nedense Uludağ yerine Davos'da olmayı tercih ediyormuş. Ekipçe bu işte bir marjinallik olduğunu düşünüyoruz.

16 – Meksiko, Meksika

yilbasinda mexico_cityMeksiko'nun yeni yıl partileri bir hayli meşhur. Aslında Meksikoluların parti yapmak için hep bir bahanesi var. Yılbaşında Meksiko'da olmak isteyen arkadaşımızın da parti yapmak için her zaman bir bahanesi bulunur. Zaten baksanıza, ne kadar da mutlu.

17 – Rio De Janeiro, Brezilya

yilbasinda rioKıştan oldum olası nefret eden, yeni yılı Copacabana Plajı'nda, 2 milyon insanla birlikte çılgınca eğlenerek kutlamak isteyenler için Rio De Janerio harika bir yer. Şimdi bir düşünün, saat tam 00:00'ı vurduğunda, havai fişeklere karşı kulaç atıyorsunuz. Ah biz çılgınlar dünyaya sığamıyoruz, ne yapalım. Laf aramızda bir yöneticimizin de hayallerini süslüyormuş Rio.
3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

Çok eğlencelisiniz. Mutlu yıllar. :)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Teşekkürler Kudret. Ofisimiz de en az bu yazı kadar eğlenceli, her zaman bekleriz. :)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Sayılan bu kentlerin neredeyse üçte birinde yılbaşını oralarda geçirme fırsatım oldu, kentler belki önemli ama aile ve yakın dostlar olunca yerin önemi kalmıyor, yine de fırsat yaratabilenlerin ilerde ah dememek için gidip görmeleri ve eğlenmeleri çok güzel olur. 2015 için tüm güzellikler hak edenlerin olsun dileğimi sunuyorum.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)