Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Safranbolu Otelleri

Safranbolu için {{ (filteredHotels).length}} / 97 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Safranbolu Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Safranbolu otelleri, kendine özgü geleneksel yapısı ile konuklarını tarihte sıra dışı bir yolculuğa çıkarırken, her geçen gün artan kalitesi ile de keyifli bir tatil deneyimi sunuyor.

Safranbolu, Karabük'e bağlı bir turizm bölgesi. Kentin en gelişmiş ilçesi olan Safranbolu, geleneksel Türk toplum yaşantısının tüm özelliklerini yansıtan ve uzun tarihi geçmişinde yarattığı kültürel mirası koruyan örnek bir yer. Özellikle 1975 yılında Anıtlar Yüksek Kurulu'nun Safranbolu'yu kentsel SİT alanı ilan etmesi ile şehre akademik düzeyde başlayan ilgi, zamanla ülkemiz sınırlarının dışına taştı ve Safranbolu, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri haline geldi.

Özellikle kültür turizmi alanında önemli bir yere sahip olan Safranbolu'da ilk konaklama tesisleri 90'lı yılların başında hizmete girmeye başladı. 1990'lı yıllardan bu yana küçük ve orta ölçekli turistik tesislerin oluşumu ile turizm ilçe ekonomisindeki yerini hissettirmeye başladı. Terk edilen konaklar, Safranbolu oteli, lokanta gibi işlevlerle yaşama dönüştürüldü ve bozulan Arnavut kaldırımları yeniden yapıldı. Anıtsal eserler restore edilmeye başlandı ve kaybolmak üzere olan el sanatları turistik amaçla yeniden canlılık kazandı.

Safranbolu otellerinin birçoğu beldenin hemen merkezinde yer alan eski konakların restore edilmesi ile hizmete girmiştir. En fazla 10-15 odaya sahip Safranbolu otelleri, yüzyıllar öncesinde inşa edilerek kullanılmış ve tarihe tanıklık etmiş tarihi binalardan oluşuyor.

Genellikle butik şekilde hizmet veren Karabük Safranbolu otelleri, kendine has geleneksel tavan süslemeleri, işlemeleri, ahşap dolaplar, cam önlerinde panoramik Safranbolu manzaralı sedirler, şömine, ışığı engelleyen geleneksel kara kapaklı Safranbolu pencereleri ile size tarihten bir demet sunuyor.

Safranbolu otellerinin pek çoğu aileler tarafından işletiliyor. Kendilerine bir önceki nesilden miras kalan tarihi konakları restore eden bu aileler Safranbolu turizminin de gelişmesindeki en önemli aktörler. Safranbolu otellerinde tatilcilerin evlerinin sıcaklığını ve rahatını bulabilmelerinin sebebi de bu olsa gerek...

Safranbolu otelleri tarihi yapı ile modern hizmeti bir arada sunan tesisler. Bu sayede Safranbolu otellerinde bir yandan geleneksel Safranbolu kültürünü yaşarken diğer yandan da yüksek hizmet standartları ile unutulmaz bir konaklama yapacaksınız.

Karabük Safranbolu otelleri yılın her dönemi hizmet veriyor; fakat bahar aylarının gelmesi ile birlikte asıl yoğunluk başlıyor. Bu dönemlerde rezervasyonsuz yer bulmak oldukça zor Safranbolu otellerinde. Bu nedenle tatil programınızı yaparken bu önemli detayı unutmamanızı öneriyoruz.

Şimdiden keyifli bir tatil ve güzel bir konaklama dileriz...

Osmanlı devrinde Safranbolu'nun İpek Yolu üzerinde olması ve üretilen malların İstanbul'da satılması beldenin ticarette uzun yıllar etkili olmasına yardımcı olmuştur.

Karabük ilinin en gelişmiş ilçesi olup il merkezine 8 km uzaklıktadır. Kuruluşu çok eskilere dayanan ilçede tarihsel değerler ve kültür dokusu korunarak günümüze kadar bir bütünlük içinde aktarılmıştır. Bu nedenle Batı Karadeniz Bölgesi'nde bir turizm merkezi konumundadır. Coğrafi konumu Safranbolu'nun tarih boyunca bölgenin idari ve ticari merkezi olmasını sağlamıştır.

Günümüzde ise, bünyesinde barındırdığı tüm bu özellikler sayesinde bir turizm merkezi konumundadır. Kültür turizminin en güzel örneklerinden biridir.

Karabük Safranbolu'da kültür turistlerini ağırlayabilmek için çeşitli kategorilerde tesisler hizmet vermektedir. Dolayısıyla Safranbolu otel fiyatları da tesislerin kalitesine, tanıklık ettiği yıllara göre değişiklik göstermektedir.

Karabük Safranbolu otel fiyatları, sonbahar ve kış aylarında daha fazla olmaktadır. Çünkü hafif rüzgârlı ve yağışlı geçen sonbahar ikliminde Safranbolu en güzel halini yaşamaktadır.

Safranbolu 2017 otel fiyatları, 45 TL'den başlayıp 120 TL'ye kadar artmaktadır. Ancak bize sorarsanız en güzel aylar, kar yağışının görüldüğü kış aylarıdır. Safranbolu otel fiyatları da genel olarak çok fazla olmamak da, her bütçeye hitap eden bir fiyat çizelgesi görülmektedir.

Safranbolu Hakkında

Safranbolu geleneksel Türk toplum yaşantısının tüm özelliklerini yansıtan ve uzun tarihi geçmişinde yarattığı kültürel mirası, çevresel dokusu içinde koruyan örnek bir kent.

Safranbolu, Karabük ilinin en büyük ve gelişmiş ilçesidir. Ankara'nın 220 km kuzeyinde ve Karadeniz'in 90 km güneyinde yer alır. İl merkezi Karabük, beldenin 8 km kuzeyinde bulunmaktadır. Safranbolu merkezi ile Karabük il merkezi bitişiktir.

Safranbolu coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuştur. Antik devirde tarihçi Homeros'un İlyada destanında Paplagonya olarak geçen Safranbolu'da sırası ile Hititler, Frigler, dolaylı yoldan Lidyalılar, Helenistik Krallıklar, Romalılar, Selçuklular, Candaroğulları ve Osmanlılar egemenlik kurmuşlar.

Bizanslılar döneminde kentin adı Dadybra olarak geçmektedir. 1196 tarihinde Selçuklular zamanında kentin adı Zalifre olmuş. Beylikler döneminde ve Osmanlıların ilk zamanlarında kentin adı Borglu ve Borlu şeklini almış. 16 yüzyıl Osmanlı Tapu ve Tahrir defterinden izlenebileceği gibi Borlu, yöreye yerleşen Taraklı Aşireti'nden dolayı Taraklıborlu olmuş.

Taraklıborlu adından sonra Safranbolu için Osmanlılar döneminde kullanılan diğer adlar, 18 yüzyıl ortalarında Zağfiran-ı Borlu, 19 yüzyıl ikinci yarısında kısa bir süre için Zağfiran-ı Benderli, 19. yüzyıl son çeyreğinden itibaren Zağfiranbolu, son olarakta Zafranbolu ve Safranbolu biçimine dönüşmüş.

Kente adını veren safran bitkisi kendi ağırlığının yüz bin katı kadar sıvıyı sarıya boyayabilme özelliğine sahip bir bitki. Gıda, ilaç ve kozmetik sanayinde kullanılıyor. Bu ilgi çekici bitkinin dünyada üretildiği ender yerlerden biri Safranbolu.

Nüfus sayısında göçler ve mübadeleler nedeniyle birçok değişme yaşamıştır. Günümüzde 2009 adrese dayalı nüfus sayımına göre nüfusu 51.088'dir.

Meşhur Safranbolu Evleri, 18. ve 19. yüzyıl Türk toplumunun geçmişini, kent kültürünü, ekonomisini günümüzde yaşamaya devam eden en önemli yapı taşları. Tüm evler kendilerine göre daha merkezi konumdaki kamu binalarına, dini yapılara ve anıt eserlere dönük olarak inşa edilmiş. Hangi evden bakılırsa bakılsın manzara kapanmıyor. Evlerin yakın plan cepheleri kör, uzak plan cepheleri açık ve birbirlerini izleyecek konumda. Doğa - insan - ev; sokak - ev, sokak - çarşı ilişkileri son derece düzenli ve dengeli olan evlerde çevreye olduğu kadar komşuya da saygı egemen. Çünkü hiçbir ev diğerinin görüşünü engellemiyor. Evlerin yapımında taş, kerpiç, ahşap ve alaturka kiremit kullanılmış ve bahçeler sokaktan taş duvarlarla ayrılıyor.

UNESCO'nun 17 Aralık 1994'de Dünya Miras Listesi'ne aldığı Safranbolu, Türkiye'de bulunan yaklaşık 50.000 korunması gerekli kültür ve tabiat varlığının 1.125'ini barındırır. Bu nedenle, müze kent durumundadır.

3000 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Safranbolu pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve günümüze bir kültür zenginliği olarak ulaşmıştır. Özellikle Osmanlı döneminden kalma han, hamam, cami, çeşme, köprü ve eşsiz konaklar hayranlık uyandıracak nitelikte. Çarşı ve Bağlar, tarihi Safranbolu'nun görmeye değer iki ayrı bölgesi. Çarşı'nın kurulu olduğu vadiyi tepeden gören Hıdırlık Tepesi'ne çıkarak kentin panaromik manzarası görülebiliyor. Aşağıda Cinci Hanı ve Hamamı, karşıda Kale, saat kulesi, tabakhane, eski evler, konaklar, hanlar ve hamamlar bir bütün olarak önünüze seriliyor. Benzer bir manzarayı, Kale'den ve Hasan Dede Kayası ile Şahbalı sırtlarından da seyredilebiliyor.

Safranbolu'da Cinci Hanı ve Kaymakamlar Evi mutlaka ziyaret edilmesi gereken iki önemli eser. Kaymakamlar Evi, bir müze ev olarak düzenlenmiş ve tarihi Safranbolu evlerinin tipik özelliklerini en iyi şekilde yansıtıyor. Ayrıca Manifaturacılar Sokak, Kültür Bakanlığı tarafından restore edilen evlerin bulunduğu Arasta arkası ve Hükümet Sokak, Bakırcılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı ve Yemeniciler Arastası kesinlikle görülmesi gereken yerler.

Safranbolu otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Benan Konak
Benan Konak

-

Kahvaltıları çok özenli

Safranbolu'daki en temiz konaklardan birisi. Konağın yeni restorasyon oluşu sayesinde odalar ve banyo çok yeni ve kullanışlı olarak tasarlanmış. Kahvaltıları çok özenli ve doyurucu. Odalar da numara yerine Demet, Sedef, Sevgi, Oya isimleri kullanılması ayrı bir detay olmuş. Biz adını Demet Akbağ'dan alan Demet odada konakladık. Benan Konak' ın işletmecisi Kemal Bey, Demet Akbağ'ın kardeşiymiş. Konağın ismi ise bu tatlı ailenin annelerinin ismiymiş. Sevgi Hanım ve Kemal Bey'in tatlı sohbeti sayesinde tatilimizi 1 gün daha uzattık. Mutlu, huzur verici bir hafta sonu tatiliydi. Safranbolu'nun eşsiz güzelliklerini gezdikten sonra rahat bir uyku çekmeniz için doğru adres. Teşekkürler Benan Konak ailesi...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Akçe Konakları
Akçe Konakları

-

Odamız temiz ve düzenliydi

İlk kez gittiğimiz Safranbolu'da konaklamak için güzel bir tercih yaptığımızı anladım. İşletme 3 ayrı konaktan okumakta. Özellikle konağın çarşıya yakın ve manzaralı olması çok güzeldi. Odamız temiz ve düzenliydi. Kahvaltı güzel ama kızartma, börek gibi birkaç sıcakla zenginleştirilebilir. Akçe Konakları çalışanlarına teşekkürler. Tekrar yolumuz düşer ve o tarih kokan konaklarda ve sokaklarda vakit geçirebiliriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Teşekkür ederiz Ali Bey, önerilerinizi dikkate alacağız yeniden görüşmek dileğiyle.

17 Ağustos 2017, Perşembe 14:15
Safran City Hotel & Spa
Safran City Hotel & Spa

-

Odalar tertemiz

Tüm personeli mükemmel ve eğitimli. Odalar tertemiz ve kahvaltı süperdi. Karadeniz turumuzda kaldığımız en güzel oteldi. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Aygür Otel
Aygür Otel

-

Kahvaltı çok kötü

Otel konum olarak fena değil. Safranbolu otellerine oranla bir tık önde. Odalarda çok kaliteli malzemeler kullanılmamış ama bölgeye göre iyi sayılır. Odaları ferah ve geniş ama kahvaltı çok kötü, hatta onları kahvaltı için defalarca uyardım ama sanırsam otelle ilgilenen kimse yok. Ben ortalama ayda 4 gece orada konakladım, yaklaşık bu 2 yıl sürdü. Her gittiğimde resepsiyondaki arkadaşların oda değiştirin demekten bana gına geldi. Akşam yemekleri profesyonel olmayan bir bayan yemek yapıyor, hatta bir defasında mutfağı aradım, sipariş verdim, telefona çıkan bayan başka bir şey lazımsa söyleyin, bir daha gelemem dedi. Yani anlayacağınız o oteli işleten bu işi bilmiyor, yeni bir yönetim şekli olursa Safranbolu'da iş yapacak bir otel bence ama hizmet 0.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Akçe Konakları
Akçe Konakları

-

Çalışanların ilgisi

Safranbolu içerisinde şahane bir otel. Çalışanların ilgisi, alakası ve tarihi dokusuyla harika bir yer. Sabah kahvaltısı ettikten sonra direk olarak çarşıya gidebilirsiniz. Akşam da gelip bahçesindeki salıncakta kahvenizi yudumlarsınız. Teşekkürler her şey için.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Aybars Bey güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Her zaman sizi ve sizin gibi değerli misafirlerimizi ağırlamaktan gönenç duyarız. Sağlıcakla kalın.

17 Ağustos 2017, Perşembe 14:17
Safran Pansiyon
Safran Pansiyon

-

Ekip güler yüzlü

Pansiyon çok merkezi bir yerde, lokasyon olarak. Güler yüzlü ve yardımsever bir ekibi var. Tam bir aile pansiyonu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safran Pansiyon
Safran Pansiyon

-

Genel olarak güzeldi

İyi bir seçim yaparak huzur dolu, masal tadında güzel bir tatil yaptık. Konumu, bahçesi, konak harikaydı. Kahvaltı beklentimizi karşılamadı. Genel olarak güzeldi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safran Pansiyon
Safran Pansiyon

-

Pansiyonun havasızlığı

Safranbolu gibi güzel şehrin güzelliğine yakışmayacak bir pansiyon. Safran Pansiyon kalmayan misafirlerimiz fazladan kaldı yazılarak hayali kalmalar, hayali kahvaltılar. Pansiyonun havasızlığı, kokusu, hijyensizliği hakkında hiçbir şey demek istemiyorum. Memnuniyetsizliğimiz en üst safhada, kimseye tavsiye etmiyoruz. Safranbolu'da o kadar güzel yerler varken tavsiye etmiyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Ücreti ödememek için yapılan bahaneler bunlar. İşletme olarak kınıyorum.

14 Ağustos 2017, Pazartesi 15:25
Benan Konak
Benan Konak

-

Çok ferah, çok temiz

İlk defa gittiğimiz Safranbolu'da büyük bir keyif aldık. En önemlisi Benan Konak'la tanıştık ve iyi ki tanışmışız. Çok ferah, çok temiz ve dinlenebileceğiniz bir ortam tavsiye ederim herkese. Bu anlamda Kemal Bey ve Sevgi Hanım'a gösterdikleri misafirperverlikten dolayı da ekstra teşekkür etmek isterim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safranbolu Sarı Konak Otel
Safranbolu Sarı Konak Otel

-

Uygun fiyatlı

Buradaki yorumları okuyarak tercih ettiğimiz bir oteldi. Sessiz, sakin bir gece için kalınabilecek bir otel. Uygun fiyatlı. Ama mutfak daha temiz olmalıydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Leyla Hanım Konağı
Leyla Hanım Konağı

-

Çalışanları çok güler yüzlü

Kalınabilecek temiz, güzel, sıcak, rahat edip kafa dinleyeceğiniz bir yer. Çalışanları çok güler yüzlü, sıcak ve samimiler. İlgi ve alakaları için buradan bir kez daha Murat Bey ve Melike Hanım'a teşekkürler. Biz çok memnun kaldık ve de beğendik. Kesinlikle tavsiye ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Nazire Hanım bizimle ilgili güzel düşüncelerinizi bize katkı sağlayacak şekilde paylaştığınız için mesai arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim.

8 Ağustos 2017, Salı 11:02
Nermin Hanım Konağı
Nermin Hanım Konağı

-

Bahçede mangal keyfi şahane

Bahçede mangal keyfi şahane, evimiz gibi daha ne olsun, teşekkürler her şey için.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Nermin Hanım Konağı
Nermin Hanım Konağı

-

Safranbolu’nun en güzel yerinde

Nermin Hanım Konağı'nda yıllardır konakladık, Safranbolu'nun en güzel yerinde, yeşillikler içinde, doğal ortamda doğal bir konak, misafir sever samimi temiz güler yüzlü her daim hizmet vermekteler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, inşallah tekrar gidersem mutlaka burada bulunur konaklarım inşallah.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Nermin Hanım Konağı
Nermin Hanım Konağı

-

Hizmet çok kaliteli

Safranbolu'nun Bağlar kesiminde bahçeli, güzel ve şirin bir yer. 200 yılık tarihe sahipmiş. Bahçesinde asırlık ağaçları, hayvanları, temiz havası ile ailecek geldiğimiz bu yerde huzur bulduk. Yumurtalar dedikleri gibi kümesten. Güler yüz, hizmet çok kaliteli. Akşam kavun, karpuz, çay, çerezden ücret talep etmediler. Odalar temiz, rahat ve çok geniş. 200 yıl öncesine götürdü bizleri. Teşekkürler Nermin Hanım Konağı ve Ailesi… Her şey çok güzeldi. Seneye görüşürüz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Selvili Köşk
Hotel Selvili Köşk

-

Bir daha gelirsem burada kalırım

Kesinlikle kalınması gereken bir yer. Bir dahaki sefere gelirsem hemen burada kalırım. Hizmet çok güzel. Ayrıca konak odaları birer tarih kokuyor. Konak da hizmet de çok güzel. Safranbolu'da Hotel Selvili Köşk'te konaklanır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Çamlı Konak Otel
Çamlı Konak Otel

-

Odalar temiz

Cem ve Tuğba çifti mekanı yeni devir almışlar ve şu anda gayet titiz bir işletmeciler. Kesinlikle çok güzel bir aile oteli. Konak atmosferi hiç bozulmamış, odalar temiz, ferah ve manzaralı. Her odada WC, banyo mevcut. Kahvaltıyı açık büfe tarzı veriyorlar, çeşitler zengin, isteyen tost, menemen, sahanda yumurta, gözleme de sipariş verebiliyor. İşletmeceler ilgili ve güler yüzlü insanlar. Gürültüden uzak, yürüyerek çarşıya 5 dakikada inebilirsiniz. Bahçeleri olağanüstü geniş ve manzara süper. Kesinlikle bir daha gitmek isteyeceksiniz. Biz çok memnun kaldık ve tekrar gideceğiz inşallah.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Peri Konak
Peri Konak

-

Odalar kullanışlı

Tarihi dokusu, sıcak ve samimi karşılaması çok güzeldi. Odalar kullanışlı ve rahat, çarşıya yakınlığı ile eşsiz manzarası inanılmazdı. Bir dahaki ziyaretimde burada olacağım. Her şey için çok teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Yakın ilgi ve güler yüzlü servis

Doğası ve tarihi dokusuyla gerçekten çok güzel bir yer Safranbolu. Özenle hayata geçirdiğiniz bu konak da hem içinde konaklaması hem de görüntüsüyle nefis. Bize göstermiş oldukları dostça misafirperverlik, yakın ilgi, temiz ve güler yüzlü servis için teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Kahvaltılar lezzetli

Tarihi, doğası ve taş evleriyle Safranbolu'ya bayıldım. 200 yıllık bir taş konağı, dokusunu bozmadan ustalıkla yenilemek ise ayrı bir sanat. Benan Konak sahipleri sevgili Kemal ve Sevgi'ye ev konforu sağladıkları, dostça tavırları, güler yüzlü hizmetleri ve lezzetli kahvaltıları için teşekkür ederim. Ekim ayı için rezervasyon yaptırdım bile. :) Görüşmek üzere..

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Mimarisi ve dekorasyonu harika

Mimarisi ve dekorasyonu ile harika bir yer. Evlilik yıl dönümümüz sayenizde çok güzel geçti. Herkese teşekkür ediyor ve tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Nermin Hanım Konağı
Nermin Hanım Konağı

-

Tesis çok zayıf

Ben açıkçası hayal kırıklığına uğradım. Tesis çok zayıf. Banyo, tuvalet çok rahatsız. Çarşaflar delik, havlular özensiz. İyi olan tek şey Cengiz Bey'di. Güler yüzü, her şeye koşturması takdire şayan. Bahçe bakımsız. Aynı fiyata çok daha iyi yerlerde kalınabilir. Lütfen araştırmadan gitmeyin. Bir daha kalmayı asla düşünmem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Evini özleyen buraya gelsin

Her yerde konaklayabilirsiniz ama Benan Konak'ta misafir edilirsiniz... Evini özleyen buraya gelsin... Ayrıca mükemmel kahvaltı için Sevgi Hanım'ın ellerine sağlık.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Çakıroğlu Konak
Çakıroğlu Konak

-

Ev rahatlığını hissediyorsunuz

Tek kelimeyle harika... Konumu çok güzel odalar gayet bakımlı ve temiz işletmeci güler yüzlü ve ilgili... Kesinlikle tavsiye ederim ev rahatlığını hissedebiliyorsunuz...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safran City Hotel & Spa
Safran City Hotel & Spa

-

10 numara 5 yıldız bir otel diyebilirim

Böyle güzel bir şehre, güzel bir otel yakışmış. Size 10 numara 5 yıldız bir otel diyebilirim. Spası butik ve keyifli… Odaları ve kahvaltısı süper. Ben plasiyerim. Karadeniz'deki tüm otelleri geziyorum ve tek burada rahat hissediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safran City Hotel & Spa
Safran City Hotel & Spa

-

4 yıldızı rahatlıkla alabilecek bir yer

Otel Safranbolu'da kaldığım en temiz otel. Kahvaltısı süper ve özenle seçilmiş güler yüzlü personeli, spasıyla bence 4 yıldızı rahatlıkla alabilecek bir yer. Size bir turizmci olarak söyleyebilirim ki Safranbolu'ya o kadar yıldır geliyorum en rahat ettiğim otel. Yöneticilerine ve personeline ailemi ve bizi bu kadar güzel ağırladıkları için teşekkürler…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Avcıoğlu Konak
Avcıoğlu Konak

-

Kahvaltı çok lezzetliydi

Geçen hafta sonu eşim ve 4 aylık kızım ile kaldık. Safranbolu'na 3. gelişimizdi ve her gelişimizde farklı bir konak otelde kaldık ama bundan sonra kesinlikle buradan başka bir yerde kalmayız herhalde. Öncelikle oda ve genel konak temizliği çok iyiydi. Kahvaltı çok lezzetliydi. Hele sahiplerinin misafirperverliği ve güler yüzü, kendimizi gerçekten evimizdeymiş gibi hissettik. Zaten aile işletmesi, karı-koca işletiyorlar. Kesinlikle gitmenizi öneririm.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Konak Kervansaray
Konak Kervansaray

-

1 hafta hiç temizlik yapılmadı

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. İki kişi 1 hafta kaldım. Kaldığım 1 hafta boyunca hiç temizlik yapılmadı, çarşaflar değişmedi. Güler yüz ilgi desen hiç mi hiç yok sıfır. Sanki işlerini zorla yapıyor gibiler. Kahvaltı desen tek düze. O kadar az miktar konulmuş ki ekmek, koymaya korkuyorlar. Gidip tekrar istiyorsunuz her sabah. Diğer konaklara göre 30 - 40TL daha pahalı indirim istediğimiz halde. Hem de buraya 10 basar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Babahan Konakları
Babahan Konakları

-

Güler yüzlü çalışanları

Güzel bir ortam, sıcakkanlılığı ve güler yüzlü çalışanlarıyla rahat olabileceğiniz ferah konaklama yeri, teşekkürler Babahan Konakları.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Eski tarihi yapısı

Otel konumuyla, eski tarihi yapısıyla ve sahipleriyle çok güzel. Dinlenmek, huzur bulmak için Benan Konak Safranbolu'ya gitmelisiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Harika bir konak

Çok güzel. Harika bir konak. Evimizin rahatlığında çok samimi ve içten karşılandık. Sanki yıllardır tanıdığımız dostlarımıza misafir olduk, fevkalade ağırlandık, mutlaka tekrar gideceğiz, sevgiyle kalın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Lavanta kokulu mis odalar

Lavanta kokulu mis odalar, güzel bir kahvaltı, konak sahipleri sevgili Kemal İybar ve eşi sevgili Sevgi Hanım'ın harika misafirperverliklerine çok teşekkür ediyoruz. Artık Safranbolu'da çok güzel bir evimiz var. Tekrar gideceğiz inşallah. Uzun zamandır bu kadar güzel bir yerde kalmamıştık. En yakın zamanda görüşmek üzere. Safranbolu'ya gitmek isteyenlerin hiç tereddütsüz kalabileceği tek adres. ❤

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safranbolu Konağı
Safranbolu Konağı

-

Çarşının bir üst sokağında

22.07.2014 Cumartesi gecesi için eşim ve kayınçomla beraber Abdullah Bey'in misafiri olduk. Konak bal dök yala, o derece temiz. Yorumlarda kahvaltıdan çok şey beklemeyin yazıyordu. Sanırım biri şaka yapıyor. Kahvaltıda patates kızartmasından, tereyağından yumurtaya kadar, hatta buz gibi karpuz bile vardı. Safranbolu eski çarşıyı gezmek istiyorsanız konak çarşının bir üst sokağında. Çarşıda ahşap eşyalar acayip ucuz. 10 TL'ye baston, 12,5 TL'ye ahşap çocuk sandalyesi aldık. Lokum almadan sakın dönmeyin. Abdullah Bey'e beyefendiliği ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Güzel düşünceleriniz için teşekkürler.

25 Temmuz 2017, Salı 15:15
Avcıoğlu Konak
Avcıoğlu Konak

-

Clean rooms and delicious breakfasts

I'm so grateful that I've found this great hotel. You can see everything you need, I don't even mention extra comfortable beds, clean rooms and delicious breakfasts, also the hotel owners and servants are ready to provide you anything and be friends. You can find the friendly family atmosphere. You should even take your shoes off inside the hotel like how it's done in turkish homes. Totally awesome!!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safranbolu Safa Otel
Safranbolu Safa Otel

-

Güzel bir otel

Güzel bir konak. Aileler için uygun. Güler yüzlü bir otel sahibi de var. Güzel bir otel. Şehir içinde olduğu için de avantajlı. Kalınabilir bir otel.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Teşekkürler Gürkan Bey güzel yorumunuz için. :) Hayatta her şey gönlünüzce olsun. İyi günler dilerim.

25 Temmuz 2017, Salı 12:29
Benan Konak
Benan Konak

-

Güler yüzlü, hoşsohbet ve çok misafirperverler

Sevgi Hanım, Kemal Bey ve Akın'cım bizleri çok güzel ağırladılar. Güler yüzlü, hoşsohbet ve çok misafirperverler. Safranbolu gezimiz, sayelerinde daha keyifli geçti. Hiç düşünmeden karar verip kalabileceğiniz nezih bir yer. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tabağ Ahmet Bey Konağı
Tabağ Ahmet Bey Konağı

-

Kahvaltısı harika

Ben kendim de gidip gördüm. Eğer aile ortamı arıyorsanız Tabağ Ahmet Bey Konağı tam size göre. Cengiz abimiz ve hanımı bizimle çok ilgilendi. Onlardan Allah razı olsun. Biz üç senedir gidiyoruz. Gitmeyi düşünen varsa kötü yorumlara aldanmasınlar. İnsanlar yorumları abartıyor ve gidenler otel hizmeti beklemesin. Orası konak olarak hizmet ediyor. Kahvaltısı harika. Cengiz abimizin sohbeti ve ilgisi bize yetti. Sessiz bir yer arıyorsanız burada kalın. Dinlenmeye müsait. Sıcakkanlı insanlarla çok güzel bir tatil geçirdik. Kuş sesleriyle uyuduk. Seneye Allah izin verirse tekrar gitmeyi düşünüyoruz. Herkese tavsiye ederim...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safranbolu Konağı
Safranbolu Konağı

-

Kahvaltısı çok güzeldi

Odalar gayet güzel ve temiz. Kahvaltısı çok güzeldi. Merkezi konumda bulunması nedeni ile ulaşım kolaylığı. Daha ne olsun? :))

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Babahan Konakları
Babahan Konakları

-

Merkeze yakınlığı

İşletmeye adım atar atmaz karşılanma biçimim, tüm personelin cana yakın tavrı, odanın konforu-temizliği, gözlemesi, çiğköftesi :) ile her gezginin uğraması gereken tek mekan. Ulaşım kolaylığı, merkeze yakınlığı ve daha bir sürü seçenek ile inanılmaz bir tatil noktası.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Nefis bir yerdi

Nefis bir yerdi, çok beğendik. Geçmişin izlerinin ve günümüzün konforunun buluştuğu 140 yıllık bir konakta bulunmanın keyfinin yanında güler yüzlü bir işletmeyle aile ortamı yaşadık. Çok teşekkür ederiz Benan Konak. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Benan Konak
Benan Konak

-

Sıcak, samimi sohbet ve misafirperverlik harika

İlk karşılamadan uğurlamaya kadar sıcak, samimi sohbet ve misafirperverlik harikaydı. Konak muazzam restore edilmiş ve temizlik ve dekorasyon son derece iyiydi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Otel değil de ev rahatlığı arıyorsanız doğru adres.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safranbolu Safa Otel
Safranbolu Safa Otel

-

Huzurun, rahatın, hizmetin

Huzurun, rahatın, hizmetin ve aile sıcaklığının hepsinin bir arada yaşanılacağı mükemmel bir yer. Çok memnun kaldım. Buradan işletmecilerine teşekkür ediyorum.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Biz de size teşekkür ederiz. Sizleri memnun edebildiysek ne mutlu bize. Şengül Karabay.

18 Temmuz 2017, Salı 14:13
Güney Konak
Güney Konak

-

Odaları temiz ve konforlu

Erol Bey ve ailesi son derece güler yüzlü, ilgili ve özenli işletmeciler. Odaları temiz ve konforlu. Rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Zalifre Otel
Zalifre Otel

-

Personel çok iyi

Batı Karadeniz turu için en mükemmel konaklama yeri Zalifre Otel. Yeri güzel, yemekleri (başta zeytinyağlılar olmak üzere tüm yemekleri, kahvaltıları) mükemmel, personel çok iyi, akşam yemeğindeki canlı müzik performansı çok iyi. Şiddetle tavsiye ederim, o tarafa gitsem yine orada kalırım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Çamlı Konak Otel
Çamlı Konak Otel

-

İlgi, temizlik, kahvaltı

Biz beş kişilik aile olarak Batı Karadeniz turu devamında buraya ulaştık. Bir gece kalmamıza rağmen çok beğendik. İlgi, temizlik, kahvaltı konusunda da memnun kaldık. Gidip görmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca bizi güler yüzle karşılayan aileye de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Safranbolu Asya Konak
Safranbolu Asya Konak

-

Bahçesi harika, kahvaltı çok güzel

Bu ne güzel bir konak öyle, tarih kokusunu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Sessiz sakin mükemmel bir konaklama. Bahçesi harika, kahvaltı çok güzel. Çalışanlar ve işletme sahipleri resmen gülücük saçıyorlar çok ilgililer. Teşekkürler Asya Konak tekrar görüşmek dileğiyle.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hilton Garden Inn Safranbolu
Hilton Garden Inn Safranbolu

-

Odalar konforlu, yataklar çok rahat

Güler yüzle karşılayan personel çok yardımcı oldu, odalar konforlu, yataklar çok rahat, tekrar gitsem yine tercih ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Beyzade Konak Otel
Beyzade Konak Otel

-

Kahvaltıyı hiç beğenmedik

Yani doğrusunu söylemek gerekirse iğrenç bir otel, oda küçük diye çıkmak istedik bizi bırakmadılar, parasını vereceksiniz dediler ve kalmak zorunda kaldık. Kahvaltı desem berbat asla gitmeyin derim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Babahan Konakları
Babahan Konakları

-

Temizlik, yemekler, ilgi

Eğer ilk defa buralara geliyorsanız hiç düşünmeden bu otele gelin derim. Temizlik, yemekler, ilgi, sakinlik, hepsi burada. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Kapıdan girerken daha Kadriye Hanım'ın güler yüzüyle karşılaşıyorsunuz. Ekip mükemmel, herkes güler yüzlü. İşlerini severek yaptıkları aşikar. Kimsede ego yok, müdürü de hizmet ediyor size elleriyle, sahipleri de. Bir sürü yerde konakladım ama burası gerçekten farklı. Bir daha buralara yolum düşerse tereddütsüz kalacağım yer burası. Her şey için çok teşekkürler Kadriye Hanım, Esra Hanım ve tüm ekip, mükemmel bir tatildi bizim için.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hilton Garden Inn Safranbolu
Hilton Garden Inn Safranbolu

-

Odalar konforlu

Personel çok iyi. Bellboy çok yardımcı oldu. Yemekler lezzetli. Kahvaltı kaliteli. Çökertme kebabı güzel. Eski çarşıya yakın olması güzel. Bölgede kalınabilecek en iyi otel. Dış mimarisi değişik; ama içi daha güzel. Odalar konforlu. Bebek yatağı bizim için önemliydi. Bazı otellerde ne çeşit yataklarla karşılaştık. Yeni ve temiz olması güzeldi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hilton Garden Inn Safranbolu
Hilton Garden Inn Safranbolu

-

Safranbolu için harika bir imkan

Temiz ve güler yüzlü hizmet. Ayrıca odalar geniş, banyo, kahvaltı sunum ve resepsiyon hızı müthiş. Safranbolu için harika bir imkan. Tavsiye ediyorum. Tekrar geleceğim. Tesekkürler Hilton Garden Inn Safranbolu ailesi ve çalışanları.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)