Safranbolu bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Safranbolu Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Köklü tarihi ve geleneksel Türk toplum yaşantısını yansıtan tüm özellikleriyle ülkemizin önemli değerlerinden Safranbolu, yıl boyunca ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Safranbolu Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 16 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

İncekaya Su Kemeri

"Şaşırtıcı"

"Açıkça söylemem gerekirse beğenmedim"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Safranbolu Hıdırlık Tepesi

"Safranbolu Hıdırlık Tepesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası

"Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Safranbolu Kent Tarihi Müzesi

"Safranbolu Kent Tarihi Müzesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kristal Cam Teras Safranbolu

"Mükemmel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Safranbolu Evleri

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

İncekaya Kanyonu

"canan celik tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Safranbolu Tarihi Mekanlar

Köklü tarihi ve geleneksel Türk toplum yaşantısını yansıtan tüm özellikleriyle ülkemizin önemli değerlerinden Safranbolu, yıl boyunca ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor.
Karabük'e bağlı bir turizm beldesi olan Safranbolu, aynı zamanda il merkezinin en gelişmiş ilçesi olma özelliğini taşıyor. Yerli – yabancı çok sayıda gezginin dikkatini çeken bölge, Türkiye'de kültürel mirasın korunduğu örnek yerlerden biri. Tarihi konakları, evleri ve sahip olduğu nice değeri ile ziyaret etmeyi çokça hak eden durak, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmeyi başarmış. Üstelik bünyesinde bölgeyi ziyaret edenlere özel çok sayıda konaklama alternatifi de bulunuyor. Siz de Safranbolu'da gezilecek yerler nelerdir, merak ediyorsanız hazırladığımız yazıya mutlaka bir göz atın.

Safranbolu Evleri:Bölgenin en meşhur değerlerinin başında gelen Safranbolu Evleri, şüphesiz Safranbolu seyahatinin olmazsa olmazlarından. Hem geleneksel Türk mimarisi hakkında detaylı bilgiye sahip olacağınız hem de içinizi ısıtacak güzellikte fotoğraf kareleri yakalayacağınız evleri görmek için şehir merkezinde tur atmanız yeterli.

Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası:Bugünün alışveriş merkezi işlevini gören çarşılardan biri olan Safranbolu Yemenciler Çarşısı Arastası, bölgenin diğer durakları gibi tarihi bir yapıya sahip. Safranbolu'ya özgü hediyelik eşyalar alabileceğiniz, daha önce görme fırsatınızın olmadığı el ustalığının icra edildiği dükkanları gezebileceğiniz, lokantalarda ve dükkanlarda keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bu durak bölgenin önemli değerlerinden biri.

Tokatlı Kanyonu:Safranbolu'nun tarihi güzelliklerinin yanı sıra biraz da doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için Tokatlı Kanyonu, doğayla iç içe bir seyahat olanağı sunmaktadır.

Safranbolu Hıdırlık Tepesi:İlçenin bir diğer meşhur durağı ise Hıdırlık Tepesi. Şehri kuşbakışı izleme olanağı sunan tepe, aynı zamanda Saafranbolu'nun en güzel manzaralarından birine sahip.

Kristal Cam Teras:Tokatlı Kanyonu üzerine yapılan ve 75 tona kadar ağırlık taşıyabilen Kristal Cam Teras muhteşem bir kanyon manzarasına ev sahipliği yapmaktadır. Safranbolu ziyaretiniz sırasında farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu durağı da seyahat planınıza dahil etmeyi unutmayın.

Safranbolu Kent Tarihi Müzesi:Tarihi bir konakta ziyaretçilerini ağırlayan müzede, Safranbolu tarihi hakkında belge ve eşyalara ev sahipliği yapıyor. Şehrin geçmişi hakkında detaylı bilgiye sahip olabileceğiniz müzeyi de seyahat planınıza dahil edebilirsiniz.

8 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
8
Mükemmel bir yer
10

-

Mükemmel bir yer. Paraya kıyın gidin. Harika bir manzarası var.

8
Şaşırtıcı
10

-

Görmeniz gereken yerlerden. Yıllar önce böyle büyük mimariler nasıl yapılmış gerçekten şaşırtıcı. Şansınız varsa ve biraz cesursanız üstünde yürüyebilirsiniz . Ancak çok fazla riskli söylemem gerek

8
Açıkça söylemem gerekirse beğenmedim
1

-

Açıkça söylemem gerekirse beğenmedim. Aslında görüş bildirmezdim. Ama ilk yorum benim olsun diye bildiriyorum.

8
Çok güzel
10

-

Çok güzel ve gezilecek mekanlar.

8
canan celik tarafından...
10

-

Safranbolu'ya hayran kaldım. Zamanımız çok kısıtlıydı, bir daha gitmek isterim.

8
Safranbolu Hıdırlık Tepesi
10

-

Safranbolu turlarında, tur programlarına dahil olan Hıdırlık Tepesi'ni, yolunuz Safranbolu'ya düşer veya Safranbolu otellerinde konaklarsanız muhakkak ziyaret etmelisiniz.

8
Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası
10

-

Safranbolu otellerinde konaklama şansını yakaladıysanız burayı mutlaka gezin.

8
Safranbolu Kent Tarihi Müzesi
10

-

Safranbolu otellerinde konaklama planınız varsa gezi listenize Safranbolu Kent Merkezi'ni eklemeyi unutmayın.