Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Mudurnu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Mudurnu civarında görülmesi gereken 10 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bolu
Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bolu
Mudurnu Sülüklügöl
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
Bolu
Mudurnu Babas Kaplıcası
Kaplıcalar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu
Mudurnu Armutçular Konağı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu
Mudurnu Şehriman Tepesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bolu
Mudurnu Evleri
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu
Sarot Kaplıcası
Kaplıcalar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu
Karamurat Gölü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Bolu
Akkayalar Travertenleri
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu

10 mekandan 10 tanesi gösteriliyor

Mudurnu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
2/5 Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
16.07.2020
Misafir
Mudurnu Sülüklügöl için yapılan yorum
Yola değmez
Göl güzel ama yolu berbat. Alkol alıp yüksek sesle müzik dinleyenler bol halde mevcut. O yola değer mi derseniz değmez derim

Mudurnu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Bolu’nun en meşhur ilçesi olan Mudurnu gezilecek yerler bakımından ziyaretçilerine pek çok farklı seçenek sunuyor. Antik dönemlerden günümüze dek ulaşan bir tarih çizelgesine sahip olan Mudurnu tarihi yerler açısından da zengin bir çeşitliliğe sahiptir.

Mudurnu ziyaretiniz esnasında Tarihi Mudurnu Evleri, Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Camii, Mudurnu Saat Kulesi gibi pek çok farklı tarihi mekanı gözlemleme şansı elde edebilirsiniz.

Mudurnu Yıldırım Bayezid Camii: Mudurnu’da gezilecek yerler arasında tarihi bir öneme sahip olması ile öne çıkıyor. Mudurnu Yıldırım Bayezid Camii, I. Murad’ın oğlu olan Yıldırım Bayezid’in şehzadeliği döneminde 1328 senesinde bir hamam ve medrese ile birlikte inşa ediliyor.

Sahip olduğu mimari plan ile ilk dönem Osmanlı mimarisi için önem teşkil eden bu camii, günümüze dek çeşitli onarımlardan geçse de aslına uygun bir şekilde ziyaretçilerin erişimine açık olarak karşımıza çıkıyor.

Mudurnu Yıldırım Bayezid Hamamı: Yıldırım Bayezid Camii karşısında yer alan Yıldırım Bayezid Hamamı, cami ile aynı sene inşa ediliyor. Çifte tamam olarak tasarlanan bu yapıda erkekler soyunmalığı doğuda, kadınlarınki ise batıda yer alıyor. Varlığını başarı ile koruyan Mudurnu Yıldırım Bayezid Hamamı, günümüzde de hamam olarak işlevini sürdürmeye devam ediyor. Mudurnu

tarihi yerler arasında bulunan Yıldırım Külliyesi içerisinde bir de medresenin bulunduğunu biliyoruz. Fakat bu medrese, bağlı bulunduğu arazinin eğimi sebebiyle uğradığı sel ve baskınlar sonucunda ortadan kalkıyor.

Mudurnu Saat Kulesi: 1890’lı yılların başında ahşaptan inşa edilen Mudurnu Saat Kulesi, Mudurnu gezilecek yerler listesinde bulunuyor. 1900 senesinde başından bir yangın geçen bu kule, 1905 senesinde Mudurnu Hapishanesi mahkumlarına tekrar yaptırılıyor ve yöre halkından bir demirci ustasının yaptığı bir saat takılıyor.

Mudurnu Saat Kulesi, 1964 senesine gelindiğinde ise yine bir yangın geçiriyor ve büyük hasar görüyor. Aynı sene içerisinde tekrar onarılan bu kule, tepesinde sahip olduğu manzara ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Tüm bunlara ek olarak Mudurnu müzeler açısından da çeşitli seçeneklere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Mudurnu Kent Müzesi ve Ahi Müzesi, Mudurnu müzeler rotası belirlemek isteyen misafirler için önerilen mekanlar arasında bulunuyor.

Mudurnu Doğal Güzellikler

Mudurnu doğal güzellikler listesi denilince akla pek çok farklı mekan geliyor. Günübirlik bir Mudurnu gezisi esnasında yolu doğal güzelliklerle kesişsin isteyen pek çok misafir Akkaya Travertenleri, Sülüklügöl Tabiat Parkı, Gölköy Barajı, Mudurnu Karamurat Gölü, Mudurnu Babas Kaplıcası gibi pek çok mekanı Mudurnu gezilecek yerler listesine ekleyerek ziyaret ediyor.

Abant Gölü: Bir krater ve birikinti gölü olarak karşımıza çıkan Abant Gölü, sadece Bolu’nun değil ülkemizin en çok bilinen ve ziyaret edilen gölleri arasında yer alıyor.

Mudurnu’ya 18 kilometre uzaklıkla bulunan bu göl ve bağlı bulunduğu tabiat parkı, dünyada hiçbir yerde kaydı bulunmayan küçük taraklı semenderin yanı sıra su samurları, pek çok yabani hayvan ve kızıl geyik doğal yaşam alanı olarak karşımıza çıkıyor.

Abant Gölü ziyareti dendiğinde akla karla kaplı donmuş yüzeyi ile kış tatilleri gelse de bu bölge yılın hemen her mevsiminde ayrı bir güzelliğe sahip.

Göl kenarında yer alan çeşitli su bitkileri ile birlikte çilek, ahududu, meşe, kayın, fındık gibi çok çeşitli ağaç ve ağaççıkları gözlemlemek için Abant Gölü ve çevresini, Mudurnu gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Bununla birlikte Abant Gölü ve çevresini, günübirlik olarak ziyaret etmek yerine bu muhteşem doğada birkaç gün geçirmek ya da keyifli hafta sonu kaçamakları yapmak isterseniz de bölgede bulunan konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Mudurnu doğal güzellikler listesinin belki de bir numarası olan bu yerde, doğa yürüyüşleri yapmak ve şehir stresinden uzaklaşarak derin bir nefes almak için sitemizde yer alan Mudurnu otelleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Mudurnu Karamurat Gölü: Mudurnu doğal güzellikler listesi içerisinde ziyaret etmenizi önerebileceğimiz bir diğer mekan ise Karamurat Gölü olarak karşımıza çıkıyor. İlçe merkezine yaklaşık 30 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan göl, üç tarafı dağlarla çevrili manzarası ile ziyaretçilerine huzur ve sakinlik dolu dakikalar vadediyor.

Sülüklügöl Tabiat Parkı: Mudurnu gezilecek yerler arasında bulunan ve ilçeye yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta yer alan Sülüklügöl Tabiat Parkı, el değmemiş doğası ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. 6 hektarlık bir alana sahip olan göl, yaz aylarında doğasever gezginlerin en sık ziyaret ettiği mekanların başında yer alıyor.

Kendine has bir fauna ve floraya sahip olan Sülüklügöl’e ismini veren sülükler ise artık gölde yaşamıyor. Bölgeyi ziyaret listenize eklemeyi planlıyorsanız, Sülüklügöl Tabiat Parkı içerisinde herhangi bir tesis bulunmadığı uyarısını yapmak istiyoruz.

Bu bağlamda bu doğa harikası yeri doğa yürüyüşleri ya da bulduğunuz gibi bırakmak kaydıyla piknik yapmak amacıyla ziyaret edebilirsiniz.

Akkaya Travertenleri: Bolu’nun Pamukkalesi olarak da adlandırılan Akkaya Travertenleri, Mudurnu’da gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Batı Karadeniz Bölgesi içerisinde tek olan bu travertenler, yaz aylarında sıcak havadan bunalan ve serinlemek isteyen yerli halk ve turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Bununla birlikte Akkaya Travertenleri, ziyaretçilerine ormanın yeşili ile göğün mavisinin buluştuğu enfes bir manzara da vadediyor. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde huzurlu bir doğa yürüyüşü aktivitesi gerçekleştirebilir, dilerseniz sevdiklerinizle yeşillikler içerisinde bir piknik de yapabilirsiniz. Bununla birlikte Akkaya civarında doğa ile iç içe geçebileceğiniz ve karnınızı doyurabileceğiniz tesisler de bulunuyor.

Mudurnu kaplıcalar açısından da ziyaretçilerine değerli seçenekler sunuyor. Mudurnu Babas Kaplıcası, Sarot Kaplıcası gibi mekanlar sene içerisinde doğadan derin bir nefes alarak şifa bulmak isteyen yerli ve yabancı turistler tarafından bol bol ziyaret ediyor.

Siz de doğal termal sular arasında sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Mudurnu kaplıcalar ve tesislerini ziyaret listenize ekleyebilirsiniz.

Mudurnu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mudurnu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Mudurnu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami, Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami, Mudurnu Şehriman Tepesi, Mudurnu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mudurnu için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Mudurnu için gezilecek ücretsiz yerler : Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami, Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami, Mudurnu Şehriman Tepesi, Mudurnu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mudurnu için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Mudurnu için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami, Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami, Mudurnu Şehriman Tepesi, Mudurnu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mudurnu için gezilecek yerler nelerdir?
Mudurnu için gezilecek yerler : Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami, Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami, Mudurnu Şehriman Tepesi, Mudurnu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.