Çalışanlar İçin En İdeal 13 Hafta Sonu Rotası, Türkiye

Çalışanlar İçin En İdeal 13 Hafta Sonu Rotası

Yorum Yok

Rota Önerileri Diley Kuru

Çalışanlar İçin En İdeal 13 Hafta Sonu Rotası
Hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında çalışan kesim için hafta sonu oldukça kıymetli bir zaman dilimi. Ne de olsa yorucu geçen bir haftanın tüm stresinden arınmak, ailenizle zaman geçirmek ve biraz da kendinize zaman ayırabilmek için harika bir fırsat. Hafta sonlarını seyahat ederek geçirmek kimi zaman kulağa yorucu geliyor olsa da, sıraladığımız bu rotaların, çalışanları yormayacağını, aksine dingin bir hafta sonu geçirmelerini sağlayacağını söyleyebiliriz. Tamamen doğayla baş başa zaman geçirebileceğiniz bu rotalardan birini tercih ettiğinizde, pazartesi günü son derece dinamik bir şekilde haftaya başlayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

1 – Kıyıköy

kıyıköyTarihi ve doğal güzel güzellikleri bir arada sunan Kıyıköy, Trakya'nın şirin bir sahil kasabası. İstanbul'a fazlasıyla yakın olmasından dolayı, çalışanlar için de ideal hafta sonu rotalarından biri Kıyıköy. Pazartesi günü itibariyle başlayan yoğun temponun yarattığı tüm yorgunluğu Kıyıköy'ün huzur dolu ortamında giderebilir ve bedeninize biraz enerji depolayabilirsiniz. Nasıl bir rota çizeceğinize dair tüm bilgiler burada mevcut.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2 – Yedigöller

yedigöllerBatı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan ve bir yeryüzü cenneti olarak nitelendirilen Yedigöller, Bolu'nun kuzeyinde bulunuyor. Görüntüsü itibariyle adeta bir orman denizini andıran Yedigöller, dört mevsim boyunca doğanın bambaşka renklerini ortaya koyuyor. Hafta boyunca o toplantıdan bu toplantıya koşturan beyaz yakalı dostlarımız için Yedigöller, tüm streslerden arınmak için ideal rotalardan biri. Sizin için daha önce Yedigöller'e dair bir hafta sonu rotası çizmiştik, buraya tıklayabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3 – Abant

abantDoğada zaman geçirmek, egzoz dumanından arınmış tertemiz bir havayı solumak ve iki gün bile olsa büyük şehirlerin karmaşasından uzaklaşmak hepimizin ruhuna iyi gelecek şeyler. Klasik hafta sonu rotalarından biri olan Abant, tüm bu sıraladığımız şeylerle buluşabileceğiniz bir doğa cenneti. Burada hafta boyunca içine düştüğünüz yorucu tempodan, karmaşadan, gürültüden ve trafik çilesinden uzaklaşmanın haklı gururunu yaşayacaksınız. Hemen buraya tıklayın ve sizin için oluşturduğumuz iki günlük Abant gezi rehberine bir göz atın.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

4 – Şirince

şirinceSon derece klişe olacak ama bu benzetmeyi yapmazsak içimizde kalır; adı gibi şirin bir İzmir köyü Şirince. Geçtiğimiz yıllarda Maya takviminin azizliğine uğrayarak adını herkese duyurmuş ve netice olarak da turistik bir köy halini almış olsa da, güzelliğinden hala daha bir şey kaybetmiş değil. Pazartesi başlayacak koşuşturmacanın içinde birbirini unutan romantik çiftler için Şirince'yi özellikle tavsiye ediyoruz. Hafta sonu rotası olarak Şirince'yi düşünenler buraya tıklayarak, daha önce hazırlamış olduğumuz Şirince gezi rehberine ulaşabilirler.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

5 – İğneada

iğneadaŞimdi oldukça yoğun geçen bir haftanın ardından hafta sonu gelmiş çatmış ve siz bir bakmışsınız 592 bitki ile 224 kuş türü arasında doğa yürüyüşü yapıyor, salaş bir balıkçı lokantasında sevdiklerinizle muhabbet ediyor, bir sobanın yanı başında kitabınızı okuyor, bir de üstüne daha önce görmediğiniz yerleri keşfediyorsunuz. Bunlar ilk duyduğunuzda uzak bir hayal gibi görünebilir ama cenneti fazla uzakta aramanıza gerek yok çünkü yanı başınızda İğneada var. Sizler için daha önce hazırladığımız hafta sonu İğneada gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

6 – Safranbolu

safranboluArnavut kaldırımlı dar sokakları, Osmanlı döneminden kalma tarihi konakları ve kendine has ruhu ile Safranbolu, kendinizi yaşayan bir tarih kitabının içerisinde hissettirebilir. Yoğun ve yorucu bir haftanın ardından Safranbolu'da sessiz ve sakin bir keşfe çıkabilir, ruhunuza biraz olsun huzur depolayabilirsiniz. Ne de olsa böyle şeylere hepimizin her daim ihtiyacı var. Sizler için daha öncesinde Safranbolu'ya dair iki günlük bir gezi rehberi hazırlamıştık, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

7 – Uludağ

uludağBazı insanlar vardır ki, kendilerini daha çok bedensel olarak değil de, kafa olarak yorgun hissederler. Yani onlar için hafta sonu yan gelip yatmaktansa, eğlenceli aktiviteler yapmak daha cazip gelir. İşte bu düşünce ve istekte olan çalışan okuyucularımız için önerebileceğimiz en ideal rotanın Uludağ olacağı düşüncesindeyiz. Hazır mevsimlerden kışken, bembeyaz karların arasında çocuklar gibi eğlenebilir, kayak yapabilir ve bu vesileyle kafanızı tüm dertlerden uzaklaştırabilirsiniz Uludağ'da. Sizler için daha önce hazırladığımız Uludağ gezi rehberine mutlaka bir göz atın deriz. Ayrıca aradığınız Uludağ otelini bulabilmek için Uludağ otel sayfamıza bakmayı da ihmal etmeyin.

  Array
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  8 – Köyceğiz/Dalyan

  köyceğiz-dalyanBiz buralarda kışı yaşıyor olabiliriz ancak ülkemizin güney kesimlerinde hava çoğu zaman yumuşacık. İşte o havalara özlem duyan beyaz yakalı okuyucularımıza şahane bir hafta sonu rotası tavsiyemiz var; Köyceğiz ve Dalyan. Şimdi elinizdeki klavyeyi yere bırakın ve ılık ılık esen rüzgarın yanağınızı okşadığını, doğal güzelliklerin etrafınızı sarmaladığını, Ege ile Akdeniz'in tüm asaletinin gözlerinizin önüne serildiğini hayal edin. Sonra da sizin için daha önce hazırlamış olduğumuz Köyceğiz-Dalyan gezi rehberine ulaşmak için buraya tıklayın.

  Tesis Fiyatı

  28 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

  665 TL

  En Uygun Fiyata Git
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  9 – Amasra

  amasraKaradeniz'e doğru uzanan limanları, birbirinden ilgi çekici tarihi yapıları ve kendinizi adeta bir Avrupa şehrinin küçük bir kasabasında hissettiren doğal güzellikleri ile Amasra, içinizdeki tüm siniri, stresi ve bedeninizdeki tüm yorgunluğu alacak bir rota. Daha ilk görüşte hayranlıkla seyredeceğiniz Amasra'ya Fatih Sultan Mehmet bile kıyamamış da savaşla elde etmekten vazgeçmiş bu güzel kasabayı. Görüp görebileceğiniz en güzel manzaralara sahip olan Amasra'yı bir hafta sonu detaylıca keşfedebileceğiniz rotaya buradan ulaşabilirsiniz.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  10 – Sapanca

  sapancaBüyük şehirde yaşayan, hafta boyunca hem iş yoğunluğuyla hem de trafikle boğuşan insanlar için doğanın kucağında vakit geçirmek için büyük bir nimet. Bazen insan öyle bunalıyor ki, kalabalıktan delicesine sıyrılmak istiyor. İşte bu noktada Sapanca'nın ideal bir hafta sonu rotası olabileceğini düşündük. Hem İstanbul'a yakın hem de yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seren muhteşem bir doğası var. Sapanca gezi rehberini daha önce hazırlamıştık, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  11 – Sinop

  sinopMavi ile yeşili buluştura buluştura bir hal olduk ama Sinop gerçekten de böyle bir yer. Bir kere ülkemizde kaç tane şehir vardır ki her sokaktan denizin görülebildiği? Her köşesinde ayrı bir hikayenin barındığı, ıssız kumsalların yemyeşil ormanlarla birleştiği, huzurun vuku bulduğu, yalnızca ülkemizin değil dünyanın da en güzel şehirlerinden biri Sinop. Hem keşfetmenin doyumsuz hazzını yaşayacağınız hem de huzurun dibine vuracağınız bir hafta sonu için, daha önce hazırlamış olduğumuz Sinop gezi rehberine göz atmayı ihmal etmeyin deriz.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  12 – Kartepe

  kartepeİşten başını kaldıramayanlara, bütün bir hafta o toplantı senin bu toplantı benim koşturanlara ve artık yoğunluktan günleri karıştıranlara çok iyi geleceğini düşündüğümüz bir rota önerimiz var; Kartepe. Hafta sonlarını bembeyaz bir rüyaya dönüştüren Kartepe'de doyasıya eğlenebilir, kayak yapabilir ya da çocuklar gibi kartopu oynayabilirsiniz. Daha önce hazırladığımız hali hazırda bir Kartepe gezi rehberimiz de bulunuyor üstelik. Unutmadan, Kartepe otelleri sayfamızdan aradığınız uygun oteli bulabileceğinizi unutmayın.

   Array
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   13 – Birgi

   birgiYoğun ve yorucu geçen bir haftanın ardından bulunduğunuz şehirden uzaklaşmak bile iyi geliyor insana. Hem bu yoğunluktan bunalanlara hem de Ege'nin ılık rüzgarını özleyenlere özel sessiz, sakin ve huzur dolu bir rota tavsiyemiz var; Birgi. Birbirinden etkileyici konakları, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile Birgi, ülkemizin en ideal hafta sonu rotalarından biri. Sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz Birgi gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   Popüler Blog Başlıkları

   Son İncelenenler
   E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)