Azdavay Gezilecek Yerler

Azdavay ve civarında gezilecek yerler için öneriler...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Azdavay Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çatak Kanyonu

"Görmenizi tavsiye ederim"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Azdavay Tarihi Mekanlar

Azdavay ve civarında gezilecek yerler için öneriler...
Azdavay civarında gezilecek yerler ve tarihi mekanlar hakkında aşağıda editörlerimizin ve seyahat severlerimizin ekledikleri başlıkları görebilirsiniz.

Azdavay ve civarında daha önce gezdiğiniz ve seyahat severlere tavsiye etmek istediğiniz, mutlaka görülmeli dediğiniz yerleri tatil blog sayfamızdan ekleyebilirsiniz.

Daha önce ziyaretçilerimizin ekledikleri başlıklar hakkında görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi de yazabilirsiniz.

Üstelik Azdavay hakkında yorumda bulunabilir, gezdiğiniz yerlerin fotoğraflarını ekleyebilir, gezilecek yerler, tarihi mekanlar hakkında ipuçları yazabilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Çatak Kanyonu
Çatak Kanyonu
Azdavay / Kastamonu
Türkiye
Görmenizi tavsiye ederim

-

Bildiğim kadarı ile bu kanyonu ilk geçen kişileriz arkadaşım Arif Uğur Demirci ile birlikte. Sene yanılmıyorsam 1992/93. Balık tutmak için girmiştik; ama bilmiyorduk ki yaklaşık 100 metre gittikten sonra kesinlikle geri dönüş olmayacağını ve mecburen devam ettik. İyi ki de devam etmişiz. Burası ne kadar ıssız ne kadar korkutucu da olsa inanın cennetten bir yer diyebilirim. İçeride 2 büyük şelale ve 9 adet yaklaşık 100 metre göl var. Şelalelerden atlamak zorundasınız. Yükseklik yaklaşık 15 metre, gölleri mecburen yüzerek geçmek zorundasınız. Su inanılmaz soğuk, davetsiz misafirleriniz olabilir (aslında doğanın sahibi onlardı yani davetsiz misafir olan bizdik sanırım). İki tane su kunduzu gördük, bir koyun büyüklüğünde ve inanılmaz hızlılar. Sağ olsunlar bizi iyi ağırladılar. Artık git git bitmeyen sonu neresi bilmediğimiz yolculuktan birazcık korkmaya başladık. Çünkü hava kararmak üzereydi. Geceyi burada geçirmek inanın hiç de kolay olmazdı. Gündüz cennet, gece cehennem diyebilirim. Yanılmıyorsam akşam saat 20.00 sularında 15/16 km yolu bitirerek Tüz Köy diye bilinen Nalbando Köyü'nde bu muhteşem macerayı sonlandırdık. Bu kanyonu daha sonra iki defa daha geçtim. İlkinde 3 arkadaşımız girmiş; ama haber alınamadığı için tecrübeli olduğumuz için ailelerin ve jandarmanın ricası ile girdik. İki arkadaşımızı alarak çıktık; ama maalesef bir arkadaşımız hayatını kaybetmiş gölette boğulmuştu. Ertesi günü de tekrardan girip arkadaşımızın cansız bedenini çıkardık. Anlatacağım o kadar güzelliğin için çok büyük hüzün yaşadık. Bu vesile ile merhuma tekrardan rahmet diliyorum. Göklere selam olsun. Herkesin bu doğa harikası yeri görmesini tavsiye ediyorum, saygılarımla. Oğuz Hayati Özyürek 22 Şubat 2019.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)