Kastamonu Yaylaları

  • Kastamonu

Kastamonu Yaylaları

Kastamonu Yaylaları, doğayla baş başa kalabileceğiniz, tabiatı en iyi şekilde hissedebileceğiniz, Karadeniz'in en harika iklimine sahip zenginlikleri olarak biliniyor. Özellikle yaz aylarında mutlaka görmenizi önerdiğimiz Kastamonu Yaylaları, yemyeşil alanları ile keyifle vakitler geçirmek için birebir.

Kastamonu genel olarak yayla turizmi açısından oldukça zengin bir Karadeniz kenti. Çok sayıda yaylaya ev sahipliği yapan Kastamonu, yayla turizmi açısından gerekli altyapıların tamamlanmasından sonra bu güçlü potansiyelini daha etkin bir şekilde kullanmaya başladı. Bu durumun ülke ve bölge turizmine katkısı da bir hayli yüksek. Başta Araç ilçesi olmak üzere, Azdavay, Pınarbaşı, Çatalzeytin, Daday, Devrekani ve Bozkurt, yayla turizminin en fazla olduğu Kastamonu ilçeleri arasında yer alıyor.

Kastamonu Yaylaları arasında görmenizi önerdiklerimiz ise; Oluklu Yaylası, Suğla Yaylası, Ayrancı Yaylası, Kösen Çayırı Yaylası, Gürcü Yaylası, Karacaoğlan Yaylası, Sarıcaörük Yaylası ve Asarbaşı Yaylası. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın