Abana Otelleri

Kastamonu’ya 90 km uzaklıkta bulunan Abana, Karadeniz’in deniz kenarındaki en güzel ilçelerinden biridir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Abana Otelleri

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Abana Otelleri ve Abana Otel Fiyatları

Kastamonu'ya 90 km uzaklıkta bulunan Abana, Karadeniz'in deniz kenarındaki en güzel ilçelerinden biridir.

6 kilometre boyunca uzanan kumsalı, Karadeniz'in meşhur yemyeşil doğası ile doğa turizmini sevenlerin yakından ilgilendiği yerler arasında yer alır. İstanbul, Ankara ve Bursa'da yaşayanların kaçış noktaları arasında yer alan Abana, Kastamonu'nun kıyıdaki dört tatil yöresinden en fazla dikkat çekeni olarak tanınır.

Kış aylarında yaklaşık 5 bin nüfusu olan bu belde, yaz aylarındaki nüfus kış nüfusunu 5'e hatta 6'ya katlar. Karadeniz'in güzel ve görkemli doğasını görebileceğiniz Abana'da, birçok otel hizmet vermektedir. Abana otelleri, daha çok motel ve pansiyon kategorisindedir.

Abana otellerinin yanında çadır ve kamp alanları da mevcuttur. Kimi Abana otellerinin havuzu da bulunmakta ve geniş bir alana yayılan çevresi ile tatil köyü sınıfına girmektedir. Abana otelleri arasında uygun fiyatlı konaklama imkanı daha çok moteller ve pansiyonlar tarafından sağlanmaktadır.

Abana otellerinde konaklamak ve temiz denizine girmek isterseniz en uygun mevsim temmuz ve ağustos aylarıdır. Doğa ile iç içe olmak, keyifli bir yürüyüş yapmak için ise yılın 12 ayı Abana doğasını ve Abana otellerini tercih edebilirsiniz.

Abana otellerinde konaklarken spor yapmak isteyenler için de birçok alternatif bulunmaktadır. Basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu mevcuttur. Ancak en çok tercih edileni Abana'da bir dağ yürüyüşüdür. Abana otellerinde huzurla konaklamanızı ve keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz...

Karadeniz'in en güzel kıyılarından birine sahiptir Abana. Kastamonu'nun doğası içerisinde dinlendirici bir tatil imkanı sunar.

Kastamonu'nun il merkezine yaklaşık 90 kilometrelik bir uzaklıkta yer alır Abana. Upuzun bir kumsala sahip olup, sahil kıyısı yaklaşık 6 kilometre uzunluğundadır. Özellikle İstanbul, Bursa ve Ankara'dan çok ziyaretçisi olur. Şehrin en dikkat çeken 4 tatil bölgesinden biri olarak öne çıkar.

Abana'nın nüfusu yaz mevsiminde 6 kat artış gösterir. Bu durum Abana'nın turizm açısından önemini ortaya koymaktadır.

Şehrin en çok tercih edilen tatil bölgesi olan Abana'da birçok konaklama tesisi mevcuttur. Kimi konaklama tesisi yöre halkı tarafından işletilirken, kimi oteller yatırımcılara aittir. Yine de Abana'daki otel sayılarının çok fazla olduğunu söyleyemeyiz. Fakat mevcut oteller turistlerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Abana otel fiyatları hakkında kısa bir bilgi verelim. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören Abana otel fiyatları yaz sezonunda yükselirken, kış aylarından düşmeye başlar. Bir gecelik Abana otel fiyatı 130-240 TL arasında değişirken bu fiyatlar kış mevsiminde, yani eylül ayının ortalarından itibaren 50-90 TL'ye kadar iner.

Abana otel fiyatlarına genellikle oda kahvaltı dahil olurken, her şey dahil hizmet fiyatlarında az da olsa yüksel görülüyor. Fakat aynı fiyatlara her şey dahil hizmeti veren oteller de bulabilirsiniz. Abana otel fiyatları arasında bütçeye en uygun konaklama tesisleri pansiyonlardır. Ekonomik bir tatil geçirmek isterseniz pansiyon kategorisinde hizmet veren işletmeleri tercih edebilirsiniz. Diğer taraftan tatil köyleri, butik oteller ve lüks oteller de tercihleriniz arasında olabilir.

Abana otel fiyatları her bütçeye hitap etmektedir. Bu küçük, şirin ama kumsalıyla insanı etkisi altına alan ilçede keyifli bir tatil yapmak isterseniz, Abana otel fiyatlarını inceleyip, erken rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın