Kastamonu bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kastamonu Aktiviteleri

Batı Karadeniz şehirleri arasında yer alan Kastamonu, keyifli bir tatilin yanı sıra, yapılacak aktiviteleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kastamonu Yapılacak Şeyler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kastamonu Görülecek Yerler - Kastamonu En İyi 10 Yapılacak Şey

Batı Karadeniz şehirleri arasında yer alan Kastamonu, keyifli bir tatilin yanı sıra, yapılacak aktiviteleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kastamonu, tarihi kalıntılarıyla, doğal güzellikleriyle eğlenceli bir tatil isteyenlere hitap etmektedir. Her mevsim farklı bir güzellikle karşımıza çıkan Kastamonu'da sıcak yazlarında kültür ve doğa gezileri yapılabilirken, kış sezonuyla birlikte kayak imkanı da vermektedir. Kastamonu'na gitmeden bu güzel şehirde yapılacak aktivitelerin bir listesini hazırlamayı sakın ihmal etmeyin.Konaklama seçenekleri için uygun Kastamonu otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Kastamonu'nun yöresel lezzetlerinde ağırlıklı olarak et yemekleri, sebze yemekleri, çorbalar oluşturuyor. Şehrin birbirinden güzel tatlarını öğle ve akşam yemeklerinize dahil edebilirsiniz. Banduma, paça, ekşili pilav, püryan kuyu kebabı denemenizi önerdiğimiz yemeklerin başında geliyor. Kastamonu'da çekme helvanın da tadına muhakkak bakmalısınız.

Şehre özgü hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Çeşitli motiflerle süslenmiş çarşaf bağları, ağaç oyma işleri, el emeği olan oyalardan alarak hem kendinize hem de sevdiklerinize tatilinizden küçük hatıralar bırakabilirsiniz geriye.

Eğer kış mevsiminde yolunuz Kastamonu'ya düşerse Ilgaz Kayak Merkezi'ne muhakkak gitmelisiniz. Aralık-nisan arasında süren bir sezona sahip olan Ilgaz Kayak Merkezi'nde 3 adet tesis ve konaklama yerine sahip. Dilerseniz günübirlik, dilerseniz 2-3 gününüzü kayak merkezinde tatil yaparak geçirebilirsiniz.

Şehrin tarihi ve kültürel değerlerine yakından tanık olmak için müzeleri gezip görmeyi ihmal etmeyin. İlk olarak Hitit, Hellen, Bizans ve Roma dönemine ait olan arkeolojik eserleri görmek için Kastamonu Arkeoloji Müzesi'ne zaman ayırabilirsiniz. Ardından Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi'nde şehrin kültürel değişimine tanık olabilirsiniz.

Pınarbaşı ilçesinde yer alan Ilıca Şelalesi'ni keşfe çıkabilirsiniz. Şehrin en cezbedici doğal güzelliklerinden biri olan Ilıca Şelalesi, fantastik görüntüsüyle görenlerin beğenisini kazanıyor. Şelalenin suyu oldukça soğuk ve çevresi zengin bir doğaya sahip… Ilıca Şelalesi'ne giderken yanınıza fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın.

Aynı zamanda Zımbıllı Tepe Höyüğü, İsmail Bey Külliyesi, Çatak Kanyonu, Ilgarini Mağarası ve Kastamonu Kalesi görmenizi önerdiğimiz noktalar arasındadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın