Haritayı Görüntüle

Kategori

Aktivite-Eğlence

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Kastamonu Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Kastamonu civarında yapılacak 3 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Kastamonu
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Kastamonu
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Kastamonu

Kastamonu Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Batı Karadeniz şehirleri arasında yer alan Kastamonu, keyifli bir tatilin yanı sıra, yapılacak aktiviteleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kastamonu, tarihi kalıntılarıyla, doğal güzellikleriyle eğlenceli bir tatil isteyenlere hitap etmektedir. Her mevsim farklı bir güzellikle karşımıza çıkan Kastamonu’da sıcak yazlarında kültür ve doğa gezileri yapılabilirken, kış sezonuyla birlikte kayak imkanı da vermektedir. Kastamonu’na gitmeden bu güzel şehirde yapılacak aktivitelerin bir listesini hazırlamayı sakın ihmal etmeyin.Konaklama seçenekleri için uygun Kastamonu otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Kastamonu’nun yöresel lezzetlerinde ağırlıklı olarak et yemekleri, sebze yemekleri, çorbalar oluşturuyor. Şehrin birbirinden güzel tatlarını öğle ve akşam yemeklerinize dahil edebilirsiniz. Banduma, paça, ekşili pilav, püryan kuyu kebabı denemenizi önerdiğimiz yemeklerin başında geliyor. Kastamonu’da çekme helvanın da tadına muhakkak bakmalısınız.

Şehre özgü hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Çeşitli motiflerle süslenmiş çarşaf bağları, ağaç oyma işleri, el emeği olan oyalardan alarak hem kendinize hem de sevdiklerinize tatilinizden küçük hatıralar bırakabilirsiniz geriye.

Eğer kış mevsiminde yolunuz Kastamonu’ya düşerse Ilgaz Kayak Merkezi’ne muhakkak gitmelisiniz. Aralık-nisan arasında süren bir sezona sahip olan Ilgaz Kayak Merkezi’nde 3 adet tesis ve konaklama yerine sahip. Dilerseniz günübirlik, dilerseniz 2-3 gününüzü kayak merkezinde tatil yaparak geçirebilirsiniz.

Şehrin tarihi ve kültürel değerlerine yakından tanık olmak için müzeleri gezip görmeyi ihmal etmeyin. İlk olarak Hitit, Hellen, Bizans ve Roma dönemine ait olan arkeolojik eserleri görmek için Kastamonu Arkeoloji Müzesi’ne zaman ayırabilirsiniz. Ardından Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi’nde şehrin kültürel değişimine tanık olabilirsiniz.

Pınarbaşı ilçesinde yer alan Ilıca Şelalesi’ni keşfe çıkabilirsiniz. Şehrin en cezbedici doğal güzelliklerinden biri olan Ilıca Şelalesi, fantastik görüntüsüyle görenlerin beğenisini kazanıyor. Şelalenin suyu oldukça soğuk ve çevresi zengin bir doğaya sahip… Ilıca Şelalesi’ne giderken yanınıza fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın.

Aynı zamanda Zımbıllı Tepe Höyüğü, İsmail Bey Külliyesi, Çatak Kanyonu, Ilgarini Mağarası ve Kastamonu Kalesi görmenizi önerdiğimiz noktalar arasındadır.