Olimpos bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Olimpos Aktiviteleri

Akdeniz'in kıyısında, bakir bir doğa ve binlerce yıllık bir tarih ile çevrili Olimpos'ta tatil yapacakları birbirinden keyifli aktiviteler bekliyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Olimpos Görülecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Olimpos Görülecek Yerler - Olimpos En İyi 10 Yapılacak Şey

Akdeniz'in kıyısında, bakir bir doğa ve binlerce yıllık bir tarih ile çevrili Olimpos'ta tatil yapacakları birbirinden keyifli aktiviteler bekliyor.
Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan ve eski bir Likya kenti olan Olimpos, Antalya'da, Kemer ile Adrasan arasında yer alıyor. Muhteşem bir doğa ile iç içe olan Olimpos'u her yıl yerli yabancı binlerce turist ziyaret ediyor.

Olimpos'ta tatil yapmayı planlıyorsanız sizi birbirinden keyifli aktiviteler bekliyor. İşte bunlardan bazıları...

Bölgenin en önemli antik kentlerinden biri olan Olimpos Antik Kenti'ni gezmek, Olimpos'ya yapmanızı önerdiğimiz ilk şeylerden biri. Helenistik döneme ait kalıntıların yer aldığı antik kentte gezerken kendinizi zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissedeceksiniz.

Olimpos'ta yapmanızı önerdiğimiz ilk şeylerde biri de Çıralı'da bulunan Yanartaş'ı görmek. Mitolojiye konu olan Yanartaş, hiç sönmeden devamlı yanan bir gaz kaynağı esasen.

Antalya Olimpos'ta bakir doğayı keşfetmek, yürüyüşler yapmak en güzel aktivitelerden. Ayrıca masmavi bir denizle buluşan Olimpos sahilinde güneşin tadını çıkarabilir, gün boyu denizde yüzebilirsiniz.

Olimpos sahili koruma alanı olduğundan burada restoran veya kafe gibi mekanlar bulma şansınız yok. Bu nedenle sahile inerken yanınıza içecek ve yiyecek gibi şeyler gibi almayı unutmayın.

Bungalow otel ve pansiyonların bulunduğu bölgede akşamları keyifle içkinizi içip müzik dinleyebileceğiniz, dans edebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Bu mekanları keşfedebilir, doyasıya eğlenebilirsiniz.

Olimpos'a yakın konumda bulunan Çıralı, Adrasan ve Kemer gibi tatil beldelerini de gezmek yapabileceğiniz şeyler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın