Olimpos bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Olimpos Gezilecek Yerler

Doğa ile iç içe ve telaşsız bir tatil geçirmek istiyorsanız; geceleri caretta carettaların ziyaret ettiği, her şeyin taze olduğu bir masal diyarı olan Olimpos sizi ağırlamak için sabırsızlanıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Olimpos Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Olimpos Tarihi Mekanlar

Doğa ile iç içe ve telaşsız bir tatil geçirmek istiyorsanız; geceleri caretta carettaların ziyaret ettiği, her şeyin taze olduğu bir masal diyarı olan Olimpos sizi ağırlamak için sabırsızlanıyor.
Pırıl pırıl kumsalı, yeşilin binbir tonuna sahip ormanları, maviden turkuaza dönen denizi ve sakinliği ile dikkat çeken Olimpos, her şeyi geride bırakıp, sıfırlanabileceğiniz bir cennet adeta. Birçok tatil bölgesinin aksine sessizdir burası. Kuş sesleri ve dalga sesleri ile uyanıp, organik ürünlerle hazırlanan zengin bir kahvaltı ile güne başlarsınız. Doğa ile iç içe ve telaşsız bir tatil geçirmek istiyorsanız; geceleri caretta carettaların ziyaret ettiği, her şeyin taze olduğu bir masal diyarı olan Olimpos sizi ağırlamak için sabırsızlanıyor.

Yanartaş: Olimpos - Çıralı Köyü yakınlarında bulunan ve turistler tarafından yoğun ilgi gören Yanartaş, önemli bir doğalgaz kaynağıdır. Yaz kış yanmaktadır ve mitolojik değeri de vardır. Olimpos'a geldiyseniz, Yanartaş'ı mutlaka gezi listenize ekleyin.

Çıralı: Bölgedeki en özel yerlerden biridir caretta carettaların yanı sıra çok sayıda hayvan ve bitki türünü de barındıran Çıralı. Taze ürünlerle zengin bir kahvaltı ile güne merhaba demek, doğanın kucağında, zamanın hızına yenilmeden vakit geçirmek, akşamları dalga sesleri eşliğinde rakı – balık yapmak ve masmavi denizinde huzur bulmak istiyorsanız Çıralı en doğru adreslerden biridir.

Ceneviz Koyu: Olimpos'a 5 kilometre mesafede yer alır tekne turlarının uğrak yerlerinden biridir yeşil ve mavi ile çevrili Ceneviz Koyu. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı bakir doğası, güneşin tertemiz sulara yansıması ve daha birçok güzellikleri gözler önüne seren koy, görenleri büyülüyor adeta.

Olimpos Antik Kenti: Bölgedeki en dikkat çeken ve en önemli tarihi kalıntılardan biri olan Olimpos Antik Kenti'nin geçmişi M.Ö. 2. yüzyıla dayanır ve varlığını M.S. 15. yüzyıla kadar sürdürmüştür. Likya bölgesinin en önemli antik kentidir. Kilise kalıntıları ve Roma Tapınağı Bizans ve Roma'nın bu bölgede en fazla hüküm süren medeniyetler olduğunu göstermektedir. Helenistik dönemine dayanan Olimpos Antik Kenti, gezi listenize eklemeniz gereken yerlerin başında gelir.

Ulupınar: Bölgedeki nefes alma alanlarından biridir yüzyıllık çınarların gölgesinde yer alan Ulupınar. Tekirova'yı geçince çıkar karşınıza ve suların aktığı yol kıyısındaki mola yeridir. Sahip olduğu uçsuz bucaksız ormanlık arazi ve debisi yüksek suların bir arada olması Ulupınar'a olan ilginin gün geçtikçe artmasına neden oluyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın