Muratpaşa Görülecek Yerler

Muratpaşa; doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve kültürel varlıklarıyla en çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya'nın ilçesidir.Muratpaşa Görülecek Yerler - Muratpaşa En İyi 10 Yapılacak Şey

Muratpaşa; doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve kültürel varlıklarıyla en çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya'nın ilçesidir.
Muratpaşa, Akdeniz Bölgesi'nin tatil ve turizm başkenti Antalya'nın merkez ilçelerinden biridir. Muratpaşa ilçesi gerek tarihi mekanları gerekse restoran ve kafeleri ile gerekse de plajları ile gezmeye ve görmeye doyamayacağınız bir yer.

Kaleiçi: Tarihi Kaleiçi Antalya'nın ilk yerleşim yerlerinden biridir. Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde kalan bu tarihi yer bozulmamış sokakları, parkları, limanı, tarihi evleri ve konakları, restoranları, kafeleri, eğlence mekanları ve daha bir çok yeri ile turistleri kendine çekmeye devam ediyor.

Tarihi yerleri keşfedin: Muratpaşa ilçesi birçok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Öncelikle ilçe sınırları içerisinde yer alan Kaleiçi ve Kaleiçi'nde yer alan Yivli Minare'yi ve Antalya Karatay Medresesi'ni gezebilirsiniz. Ayrıca Antalya Merkez'de yer alan Hadrian Kapısı'nı da ziyaret edebilirsiniz.

Müzeleri gezin: Kaleiçi'ndeki Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, yat limanında bulunan Antalya Oyuncak Müzesi, Bakırcılar Çarşısı'ndaki Antalya Soba Müzesi Muratpaşa'da ziyaret edebileceğiniz müzelerden bazıları. Tüm bunların yanı sıra, pek çok sergi ve sinema salonunun yer aldığı Muratpaşa'nın, şehrin kültürel yaşamının önemli bir parçası olduğu hemen göze çarpıyor.

Plajlarında denize girip güneşlenin: Lara Plajı Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Lara Plajı'nda denize girebilir, güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz de Konhyaaltı Plajı'nı keşfedebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın