Kekova bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kekova Aktiviteleri

Doğanın en çarpıcı renklerine sahip coğrafyası, denizin kokusuna karışan kır çiçeklerinin kokusu, nefes kesen güzellikteki koyları ve Likya Medeniyetinden kalma kaya mezarları ile tarih ve doğanın koyun koyuna yattığı şiir gibi bir yerdir Kekova.



Kekova Aktiviteleri

Doğanın en çarpıcı renklerine sahip coğrafyası, denizin kokusuna karışan kır çiçeklerinin kokusu, nefes kesen güzellikteki koyları ve Likya Medeniyetinden kalma kaya mezarları ile tarih ve doğanın koyun koyuna yattığı şiir gibi bir yerdir Kekova.
Tabiat Ana'nın doğanın en güzel renklerini bahşettiği Kekova, Kaleköy ve Üçağız açıklarındaki kayalık bir adadır. Buraya kara yolu ulaşımı yoktur ve Üçağız Köyü'nden kalkan küçük tekneler ile ulaşılır. Kekova gezi listenize mutlaka ama mutlaka eklemeniz gereken kale; Rodos Şövalyeleri'ne aittir. Uzun bir merdivenle ulaştığınız kalenin sağında ve solunda ise birbirinden şirin evler yer alıyor. Evlerin balkonlarından rengarenk çiçekler sarkıyor ve bu görüntüye bakmaya doyamıyorsunuz. Doğanın en çarpıcı renklerine sahip coğrafyası, denizin kokusuna karışan kır çiçeklerinin kokusu, nefes kesen güzellikteki koyları ve Likya Medeniyetinden kalma kaya mezarları ile tarih ve doğanın koyun koyuna yattığı şiir gibi bir yerdir Kekova.

Dalış: Kekova ve Kaş çevresi dalış için bir cennettir adeta. Su altının güzelliklerine şahit olmak ve denizin derinliklerindeki canlıları izlemek istiyorsanız mutlaka dalış yapmalısınız. Antrum, Blue Cave, Eğri Liman, Deniz Feneri ve Yelkenli Gemi dalış için sık tercih edilen yerler arasında gelir.

Seakayak: Genellikle 10 -15 kişilik grupların katıldığı seakayak etkinlikleri gezinize renk ve eğlence katacak. Tek kişilik ya da çift kişilik hızlı giden kano da diyebileceğimiz seakayaklar ile küreklere sarılıp başlıyorsunuz kürek çekmeye. Bu keyifli gezi boyunca size bir rehber eşlik ediyor. En çok ilginizi çekecek olan Batık kentin üzerinden geçerken ise tarihi bilgiler veren rehber eşliğinde Kekova'ya doğru gidiyorsunuz. Burada bulunan birbirinden şirin restoranlarda yemeğinizi yedikten sonra tekrar Üçağız'a doğru kürek çekmeye başlıyorsunuz. Neredeyse tüm günü kapsayan bu etkinlik hem spor yapmanızı sağlıyor, hem de tarihe kısa bir yolculuk yapmış oluyorsunuz.

Tekne Turu: Kekova'da yapılacak en keyifli, en eğlenceli aktivitedir tekne turu. Turkuazdan maviye dönen denizi, nefes kesen güzellikteki koyları ve tüm hücrelerinize işleyen tertemiz havası ile baş döndüren güzellikte bir yerdir burası. Tüm bu güzelliklere ve renklere daha yakından dokunmak istiyorsanız tekne turuna katılabilirsiniz. Tur boyunca Akdeniz'in ılık esen rüzgarı, gülümseyen güneşi ve benzersiz doğası eşlik edecek size. Tabiat Ana'nın özenerek yarattığı muhteşem koylarında mola vererek gününüzü güzelleştirecek ve sakinliğin, huzur kokan atmosferin tadını çıkaracaksınız.

Mehtap Turu: Ay ışığında Kekova'nın ışıl ışıl parlayan sularını izlemek, sessizliği bölen kuş seslerini dinlemek ve bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerini birde ay ışığında izlemek istiyorsanız mehtap turuna katılmalısınız. Bu tuta katılmak için Kekova Üçağız Köyü yat limanından kendinize uygun bir tekne kiralamanız yeterlidir.

Doğa Yürüyüşü: Kekova'nın doğal güzelliklerine daha yakından şahit olmak, tertemiz havasını tüm hücrelerinizde hissetmek ve kuş sesleri eşliğinde bir ağaç gölgesinde öğle uykusuna dalmak istiyorsanız doğanın kucağında bir gün geçirmenizi öneririz. Önce uzun bir yürüyüş yapıp, sonrasında ise sevdiğiniz yerlerde kısa kısa molalar verebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın