Kartalkaya Görülecek Yerler

Batı Karadeniz'de, büyük şehirlere yakınlığı ile özel bir konuma sahip olan Kartalkaya, kış tatili için ülkemizdeki en popüler ve çekici merkezlerden biridir.Kartalkaya Görülecek Yerler - Kartalkaya En İyi 10 Yapılacak Şey

Batı Karadeniz'de, büyük şehirlere yakınlığı ile özel bir konuma sahip olan Kartalkaya, kış tatili için ülkemizdeki en popüler ve çekici merkezlerden biridir.
Kartalkaya, Bolu'nun güneydoğusunda, Köroğlu Dağ'ında yer almaktadır. Yılın 4 ayı kayak yapılabilen Kartalkaya, her yıl artan ziyaretçi sayısı ile ülkemizdeki en popüler kayak merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Hem amatör kayakçılar hem profesyonel sporcular için oldukça elverişli pistlere sahip olan Kartalkaya Kayak Merkezi, otel ve yatak kapasitesi ile de tatilcilere keyifli bir konaklama ve tatil imkanı sunuyor.

Kartalkaya'da eğer kış sezonunda bulunursanız yapacağınız en güzel aktivite elbette kayak. Kartalkaya Kayak Merkezi'nde 13 kayak pisti, 2 teşesiyej, 9 teleski bulunuyor. En uzun pist ise 1400 metre. Kayak severler için en ideal ortamı sunan Kartalkaya'da dilerseniz kayak, dilerseniz snowboard yapabilirsiniz. Eğer daha önce kayak yapmadıysanız eğitmenlerden alacağınız eğitimler ile siz de kayak deneyiminize başlayabilirsiniz.

Kartalkaya'da kayağın yanı sıra rehber eşliğinde yapacağınız dağ yürüyüşleri de ideal aktiviteler arasında. Kartalkaya'nın muhteşem doğası ile iç içe, eşsiz manzarada yapacağınız dağ yürüyüşleri ve doğa keşifleri sizi yenileyecek.

Kartalkaya'da yer alan otellerin neredeyse tamamı muhteşem dağ manzarasına sahiptir. Eğer buradaki otellerden birinde konaklıyorsanız, şömine başında, manzaraya karşı kahvenizi veya sıcak şarabınızı yudumlayabilirsiniz.

Bolu Kartalkaya'nın komşu bölgelerinde, hepsi birbirinden güzel pek çok yayla bulunuyor. Bu yaylalara çıkabilir, yayla evlerini görebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Kartalkaya otellerinde pek çok özel aktivite düzenleniyor misafirler için. Akşam yemekleri, mini konserler, partiler ve eğlenceler bu aktiviteler arasında. Keyifli ve eğlenceli bir akşam için bu organizasyonlara katılabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın