Bolu bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bolu Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Abant, Yedigöller, Kartalkaya gibi Türkiye'nin en popüler gezi rotalarından bazılarına ev sahipliği yapan Bolu, ülkemizin görülmeye değer, en keyifli tatil duraklarından biri.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bolu Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 30 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Yedigöller Kamp Alanları

"Görülmeye değer güzellikte"

"Gittiğinize değecek güzellikte"

9.0

Misafir yorumu

6 yorum

Yedigöller Milli Parkı

"Yollara bakım yapılmalı"

"Doğa olarak mükemmel"

9.0

Misafir yorumu

3 yorum

Çubuk Gölü

"Kamp için çok ideal"

"Çok güzel ama çok bakımsız"

7.0

Misafir yorumu

3 yorum

Akşemseddin Türbesi

"Ziyarete açık ve sizleri bekliyor"

"Olumlu tarihimiz"

9.0

Misafir yorumu

3 yorum

Mudurnu Sülüklügöl

"Yola değmez"

"Ağaçları ve doğayı katlediyorlar"

6.5

Misafir yorumu

2 yorum

Seben Gölü

"Seben Gölü"

"Seben Gölü"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami

"650 yıldır ibadet edilen bir mekan"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Mudurnu Kanuni Sultan Süleyman Cami

"Geçmişimizin kültür mirası"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Mudurnu Şehriman Tepesi

"Bayram yapılmaktadır"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kartalkaya Kayak Merkezi

"Değerli bir kayak alanı"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Bolu Tarihi Mekanlar

Abant, Yedigöller, Kartalkaya gibi Türkiye'nin en popüler gezi rotalarından bazılarına ev sahipliği yapan Bolu, ülkemizin görülmeye değer, en keyifli tatil duraklarından biri.
Bolu, ülkemizin en popüler tatil destinasyonlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Yılın her dönemi, her mevsim farklı bir tatil ve gezi imkanı sunan Bolu'da gezilecek yerleri sizin için sıraladık... Aynı zamanda konaklama seçeneklerini de görmek isterseniz Bolu otel fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Abant: Dört mevsim doğada zaman geçirip, temiz havayı ciğerlerine çekmek isteyenler için klasik rotalar arasında yer alır Bolu Abant. Yılın hangi dönemi giderseniz gidin, muhteşem bir görsel şölen sizleri bekliyor olacak Abant Gölü ve çevresinde. Abant'a Bolu merkezden kısa bir yolculukla ulaşmanız mümkün.

Yedigöller: Doğanın tüm renklerini gözler önüne seren Yedigöller, ülkemizin cennet köşelerinden biri ve gezginlerin rotalarının vazgeçilmez duraklarındandır. Doğa fotoğrafçılığı, yürüyüşler, kamp, olta balıkçılığı gibi aktiviteler için eşsiz bir yerdir Yedigöller. Bolu'da özellikle bahar aylarında bulunacaklara Yedigöller Milli Parkı'nı gezmeyi mutlaka öneriyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi: Türkiye'nin en popüler kaya merkezlerinden Kartalkaya Kayak Merkezi de >Bolu'da bulunuyor. Bolu merkeze yaklaşık 45 dakika uzaklıkta bulunan Kartalkaya'da sezon kasım ayı gibi başlayıp nisan ayına dek sürüyor. Eğer kış sporlarına ilginiz varsa Kartalkaya'ya gitmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Gölcük Milli Parkı: Bolu eşsiz doğal güzelliklere sahip bir şehir. Gölcük Milli Parkı da bu güzellikler arasında yerini alıyor. 2011 yılında koruma altına alınan Gölcük Milli Parkı gürgen, kayın ve göknar ağaçları arasında doğal bir peyzaj güzelliğe, yürüyüş parkurlarına, piknik alanlarına ve seyir teraslarına sahip.

Camiler: Bolu'nun merkezinde ve çevre ilçelerde görebileceğiniz tarihi camiler bulunuyor. Gazi Süleyman Paşa Camii, Ilıca Musa Paşa Camii, Akşemseddin Türbesi, Yukarı Tekke Camisi, Aşağı Tekke Cami Türbesi, Yıldırım Beyazıt Camii ve Esentepe'deki Ramazan Dede Türbesi gibi dini eserleriyle de İslam dininin Bolu'da çok eskilere dayandığını göreceksiniz.

Bolu Müzesi: Bolu'nun tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz Bolu Müzesi'ni gezmenizi öneriyoruz. Müzede Osmanlı, Frig, Urartu, Lidya, Grek, Roma ve Bizans dönemlerine ait arekolojik buluntular ve Bolu geleneksel el sanatlarına ait eşyalar sergileniyor.

Tarihi yerleriyle Gerede, kentsel SİT alanı ilan edilen ve eski Türk evleri bakımından zengin ve Zafer Kulesi'yle ünlü Göynük, Akkayalar Travertenleri ile bilinen Mudurnu, yaban ördeği bolluğundan dolayı av meraklılarını daha çok ilgilendirecek olan Kıbrısçık, yaylaları ve birçok hastalığa iyi gelen kaplıcaları, Seben Kaya Evleri ve Seben Gölü ile ünlü Seben ilçelerini de görmeden Bolu'dan dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

28 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
28
Yollara bakım yapılmalı
9

-

Yedigöller aşığı olarak bu yaz da çocuklarımla gittim. Yedigöller çok ama çok güzel lakin gidiş yolunun ilk kısmı çok bozuk. Giderken Google haritalar beni farklı köy yollarına soktu, çok kötüydü, yolda kalacağım diye korktum, zorla çıktım. Dönerken esas yoldan döndüm yine de Bolu merkeze yaklaşırken yollar kötüydü. Böyle kıymetli bir milli parka giden yollara sık sık bakım yapılması gerektiğini düşünüyorum.

28
Yola değmez
4

-

Göl güzel ama yolu berbat. Alkol alıp yüksek sesle müzik dinleyenler bol halde mevcut. O yola değer mi derseniz değmez derim

28
Her mevsim ayrı güzel
10

-

Türkiye'de dört mevsimin ayrı güzellikte ve zarafette yaşandığı yerlerden birisi. Milli park olarak korunma altına alınması bence çok yerinde bir tedbir. Kışı, baharı, yazı ve sonbaharı ayrı ayrı güzellikler sunuyor. Fotoğraf çekmeyi hobi edinenler için bulunmaz bir lokasyon.

28
İnanılmaz
10

-

Çok güzel bir yer gitmeniz lazım. Yani inanılmaz bir yer.

28
Kamp için çok ideal
10

-

Çubuk Gölü kamp için çok ideal bir yer. Doğanın içinde, sessiz, sakin. Çadırınızı alıp gidebilirsiniz. Yanınıza aldıklarınız yetmezse göl kenarındaki kafe/restoranın sahibi Uysal Bey çok ilgili, çok alakalı. Kapısını çalmaktan kesinlikle çekinmeyin.

28
Ağaçları ve doğayı katlediyorlar
9

-

Doğa harikası bir yer, ne yazık ki iki ayaklı yaratıklar çevredeki ağaçları ve doğayı katlediyorlar. 2017 Mayıs ayında gittiğimde mangal yakmak için çam ağaçlarının gövdesini çıra malzemesi olarak kullanmışlar, ağaçların gövdeleri yarıya kadar yok olmuş. Çevreyi de pislik götürüyor, denetim yetersiz.

28
Değerli bir kayak alanı
9

-

Özellikle kaymaya ilk kez başlayanlar için oldukça müsait pistlere sahip. İstanbul ve Ankara üzerinden görece rahat bir ulaşıma sahip olması açısından da değerli bir kayak alanı. Konaklama fiyatları da görece uygun ve piste kolaylıkla çıkma mesafesinde çok daha uygun fiyatlı oteller var.

28
650 yıldır ibadet edilen bir mekan
10

-

Yaklaşık 650 yıldır ibadet edilen bir mekanda namaz kılabilmek özel, güzel bir duygu... Hanımların girişi yandan ama caminin içinde namaz kılabiliyorsunuz. İmamın okuyuşu güzel. Cemaat de çok az değildi. Hatta minik bir çocuk vardı ki bu hoşuma gitti.

28
Sessiz bir ortam
8

-

Yazılacak bir şey yok. Sessiz bir ortam. İçerisinde tepede kendine yer bulan bir yapıt. Göynük'ün en çok sevdiğim yanı sessiz, sakin olmasıydı. Benim gittiğimde Zafer Kulesi çevresinde restorasyon çalışması vardı. Çıkışı kolay, ilçeye hakim bir tepede bulunuyor. Aşağı tarafında bulunan Akşemsettin Türbesi görülebiliyor.

28
Çok güzel ama çok bakımsız
9

-

Bir televizyon dizisi için restore edilmiş göl ve çevresi TV dizisi bitimi ile kaderine terk edilmiş durumda. Değirmenler, göl çok güzel ama çok bakımsız, hatta hiç bakım yok denilebilir. Göle girmek, balık tutmak yasak ama herkesin elinde olta mevcut. Göl kenarında küçük küçük balıkları gözle görebiliyorsunuz. Her ne kadar bakımsız olsa da görülmesi muhakkak gerekir.

28
Ziyarete açık ve sizleri bekliyor
9

-

Göynük merkezde görülmesi gereken (bana göre) 2 yerden biri ve önemli olan gerek cami gerekse türbe ziyarete açık ve sizleri bekliyor.

28
Çevre bakımı yetersiz
2

-

Yol kötü, yeme-içme servisi yok sayılır, çevre bakımı yetersiz.

28
Doğa olarak mükemmel
8

-

Doğa olarak mükemmel bir yer. Çok yoğun ilgi görüyor. İnsanlar akın akın geliyor. Buna rağmen oraları hiç bilmeyen, ilk kez gidenler için yön tabelalarının olması lazım. İnsanlar ezbere gidip geliyor. Ben Ankara'dan gittim. Otobandan yolculuk yapmayı sevmediğim için Gerede üzerinden gittim. Yedigöller'in yolu çok kötü, trafik levhası diye hiçbir şey yok, yolların belli kısımlarına mıcır döktükleri ve trafik levhalar.. Devamını Göster

28
Görülmeye değer güzellikte
8

-

Yol gerçekten çok virajlı. Büyük bölümü asfalt. Parkın içindeki araç trafiğinden yürümekte zaman zaman zorlanıyorsunuz. Yine de görülmeye değer güzellikte. Mutlaka gidin.

28
Gittiğinize değecek güzellikte
10

-

İçerisi muhteşem fakat Bolu'dan Yedigöller'e giden 42 km'lik yol engebeli, dar ve keskin virajlı, üstelik uçurum kenarı 900 metre yükseklikten bahsediliyor. Yani anlayacağınız oraya varmak için Bolu'dan 1 saat kadar daha yol var ve zor. Yol bittiğinde gittiğinize değecek güzellikte bir manzara ve çıkmak istemeyeceğiniz bir yer, bence oraya ulaşımı daha kolaylaştıracak çözümler bulabilmeliler. Bir milli parka bu kada.. Devamını Göster

28
Olumlu tarihimiz
8

-

Fatih Sultan Han'ı yetiştiren dehayı tanıtmakta geç kalınmış. Benim gibi yine de olumlu tarihimizi bilgilendirirseniz detaylı dahi olumlu olur. Hayırlı ve daim olsun.

28
Tarihi yerler
10

-

Çok güzel bir yer. Tarihi yerler, herkes gelip Allah için dua etsin. Dualarınız kabul olsun. Yazılan yazıları okuyun. Çok güzel bir yer yani.

28
Geçmişimizin kültür mirası
10

-

Geçmişimizin kültür mirasına sahip olmak, bizim en büyük övüncümüzdür.

28
Bir doğa harikası
8

-

Bir doğa harikası, görülecek yerlerden birisi. En son temmuz ayında gitmiştim.

28
Temiz havası harika
10

-

Ailece kalacağımız çok güzel bir yer. Temiz havası, buz gibi suları var.

28
Bayram yapılmaktadır
10

-

Her yıl Temmuz ayının ilk pazar günü bayram yapılmaktadır. Katılım 5000 kişi yemekli, mevlütlü.

28
Yol gerçekten çok kötü
6

-

Bolu Merkez'e 42 km. Bu yol gerçekten çok kötü. Toprak ve taşlık bir yol. Bir buçuk saatte ancak gidebildik. Arabam çok yıprandı. Manzara güzel ama yine de pişman oldum. Şu an yol yapımı var, 2 yılda ancak biter.

28
karamurat golu
10

-

Çok güzelmiş gerçekten. Yeni tayin oldum, yarın Mudurnu'dayım.

28
okan kirlioglu tarafından...
10

-

Yedigöller muhteşem, görülmesi gereken yerlerden...

28
yedigoller kamp alanlari
10

-

Çok güzel.

28
Seben Gölü
10

-

Batı Karadeniz'in en büyük gölü Seben Gölü'dür. Seben gölü çevresindeki yeşillikler mağaralar ve kaya evler çok cazip bir noktadır. Burada piknik yapılabilir ve dostlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

28
Seben Gölü
10

-

Ben de Seben'denim ama burası Gölcük.

28
Yedigöller Kamp Alanları
10

-

Bence Yedigöller çok güzel.