Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Yamaç Paraşütü

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Bolu Aktiviteleri

Bolu civarında yapılacak 9 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Abant Gölünde Balıkçılık
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu
Abantda Kampçılık
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu
Abantta Fayton Keyfi
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme1/5 Kötü
(1 yorum)
Bolu
Abant Köylü Pazarı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu
Mudurnu Yöresel Pazarı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2/5 Ortalama
(2 yorum)
Bolu

9 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Bolu Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Bolu, her mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı, doğanın nimetlerini bolca sunduğu, ülkemizin mutlaka görülmesi gereken cennet köşelerinden biridir.

Ülkemizin turizm açısından en yüksek potansiyele sahip yerlerinden olan Bolu, Batı Karadeniz'de yer almaktadır. Büyük şehirlere yakınlığı ve kolay ulaşım imkanları ile her mevsim tatilciler tarafından sıkça ziyaret edilir Bolu. Konaklama seçenekleri için uygun Bolu otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Bolu'da ne yapılır, nerelere gidilir diyenlere önerdiğimiz şeyler şöyle:.

Bolu, doğal güzellikler açısından ülkemizin en zengin yörelerinden biridir. Doğa harikası Yedigöller bu güzelliklerden biridir. Her mevsim birbirinden eşsiz görüntüler sunan Yedigöller'de iser bahar aylarında ister yaz ya da kış mevisiminde tadına doyulmaz bir gezinti yapabilir, dilerseniz kamp kurabilirsiniz. Doğa fotoğrafları çekebilir, bölgede yer alan göllerde olta balıkçılığı yapabilir, doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Abant da Bolu'da yer almaktadır. Muhteşem doğası ve kaliteli konaklama tesisleri ile cazibe merkezi olan Abant'ta ister sevdiğinizle romantik bir tatil, ister arkadaşlarınızla eğlenceli bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Yamaç paraşütü, doğa yürüşüyü, atla gezinti gibi pek çok doğa sporunu yapabileceğiniz Abant Gölü ve çevresine dilerseniz günübirlik geziler de düzenleyebilirsiniz.

Kış sporlarının ülkemizdeki en popüler merkezlerinden olan Kartalkaya da Bolu sınırları içinde bulunmaktadır. Bolu şehir merkezine 38 km uzaklıkta yer alan Kartalkaya'da yılın 5 ayı kayak ve kış sporları yapabilir, birbirinden kaliteli otellerde konaklayabilir, doğa ile iç içe eşsiz bir tatil yapabilirsiniz.

Bolu'da yapabileceğiniz bir diğer şey ise mıhteşem güzellikteki yaylaları keşfetmektir. Yemyeşil ormanlarla kaplı, doğa harikası yaklaşık 300 yaylaya sahip olan Bolu'da en mehur yaylalar Aladağ Yaylaları, At Yaylası, Sarıalan Yaylası ve Gerede Yaylaları'dır.

Bolu aynı zamanda kaplıca turizmi ile de öne çıkan bir şehirdir. Şifalı yer alti kaynaklarına ve kaplıcalara sahip olan Bolu'da pek çok termal otel vardır. Özellikle Karacasu beldesinde yoğunlşamış olan kaplıcalarda sağlık dolu bir tatil yapabilirsiniz.

Mudurnu ve Göynük gibi tarihi ilçeleri gezebilir, buradaki geleneksel Türk ve Osmanlı mimarisine sahip evleri görebilirsiniz.

Bolu doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi varlıklara da sahip bir kenttir. Antik dönemlerden kalma eserlerin sergilendiği Bolu Müzesi''ni gezebilir, Asar Kale, Keçi Kalesi kalıntıları, Kiliseli Han, Yukarı Tekke Camisi, Aşağı Tekke Cami Türbesi, Yıldırım Beyazıt Camii gibi tarihi yapıları görebilirsiniz.

Bolu Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bolu için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Bolu için ailelere uygun aktiviteler : Abant Gölünde Sandal Gezisi, Mudurnu Yöresel Pazarı, Abantta Fayton Keyfi, Bolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bolu için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Bolu için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Abant Gölünde Sandal Gezisi, Mudurnu Yöresel Pazarı, Abantta Fayton Keyfi, Bolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bolu için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Bolu için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Abant Gölünde Sandal Gezisi, Mudurnu Yöresel Pazarı, Abantta Fayton Keyfi, Bolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bolu için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Bolu için çiftlere uygun aktiviteler : Abant Gölünde Sandal Gezisi, Mudurnu Yöresel Pazarı, Abantta Fayton Keyfi, Bolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bolu için aktiviteler nelerdir?
Bolu için aktiviteler : Abant Gölünde Sandal Gezisi, Mudurnu Yöresel Pazarı, Abantta Fayton Keyfi, Bolu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.