Neredekal.com
Kartalkaya Kayak Otelleri
Giriş
30.05.22
Çıkış
31.05.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Tesis Türü

Otel

Spa & Sağlık

Buhar Odası
Hamam

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Kartalkaya Kayak Otelleri:

Kartalkaya için 10 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
Aile Dostu
4.1/5 Mükemmel
(31 değerlendirme)
Kartalkaya merkezine 11.3 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
1.650 TL
Odamax
1.568 TL
En uygun fiyat
1.568 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
1.568 TL
Otel
Aile Dostu
3.8/5 Çok İyi
(12 değerlendirme)
Kartalkaya merkezine 8.5 km uzaklıkta
Jolly Tur
%10 Tasarruf
Yarım Pansiyon
1.256 TL
Otelz.com
1.489 TL
En uygun fiyat
1.256 TL
Jolly Tur
En uygun fiyat:
Jolly Tur
1.256 TL
Otel
Termal Otel
3.8/5 Çok İyi
(11 değerlendirme)
Kartalkaya merkezine 12.3 km uzaklıkta
Setur
%10 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
842 TL
Jolly Tur
795 TL
En uygun fiyat
692 TL
TatilBudur.com
En uygun fiyat:
TatilBudur.com
692 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.7/5 Mükemmel
(3 değerlendirme)
Kartalkaya merkezine 13.8 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
250 TL
Otelz.com
335 TL
En uygun fiyat
250 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
250 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.6/5 Mükemmel
Kartalkaya merkezine 9.1 km uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
720 TL
Apart Otel
Aile Dostu
4.8/5 Mükemmel
Kartalkaya merkezine 12.6 km uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
449 TL
5/5 Mükemmel
(1 değerlendirme)
Kartalkaya merkezine 14.8 km uzaklıkta
TatilBudur.com
Oda-Kahvaltı
595 TL
Odamax
458 TL
En uygun fiyat
458 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
458 TL
Otel
Şehir Oteli
4.4/5 Mükemmel
Kartalkaya merkezine 14.8 km uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
449 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.2/5 Mükemmel
(2 değerlendirme)
Kartalkaya merkezine 19.7 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
350 TL
Otelz.com
489 TL
En uygun fiyat
350 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
350 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.2/5 Mükemmel
Kartalkaya merkezine 15.2 km uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
299 TL

Kartalkaya Kayak Merkezleri

Kartalkaya Kayak Merkezleri

Kış ayları gelip çattığında yeni bir turizm sezonuna merhaba demenin vakti gelmiş oluyor! Ülkemizin iklimi ve coğrafi özellikleri sayesinde kış sezonu boyunca tatil severlerin yapabileceği pek çok aktivite mevcut. Bunlar arasında kamp, doğa yürüyüşü, kar motoru ve kış sporları yer alıyor. Kış sporları demişken, kış tatilinizi birbirinden güzel anılarla süsleyecek, ülkemizin en güzide kış turizmi rotaları arasında yer alan Kartalkaya Kayak Merkezlerinden bahsetmezsek olmaz. Karla örtülmüş çam ağaçlarının süslediği eşsiz manzarası eşliğinde saydığımız çoğu aktiviteyi gerçekleştirmenize olanak sunan Kartalkaya Kayak Merkezleri, her sezon fazlasıyla ziyaretçi ağırlamakta. Eğer kayak, kızak ve snowboard gibi aktivitelerde tecrübeniz yoksa hiç meraklanmayın; Kartalkaya kayak pistleri her seviyeye uygun şartları kapsıyor. Bunun yanında sunulan ekipman kiralama hizmetleri sayesinde snowboard, kayak gibi ekipmanları da temin edebilirsiniz. Geriye İse sadece kış doğasının tadını çıkarmak, birbirinden güzel doğa fotoğrafları çekmek ve kış sporlarının adrenalinini yaşamak kalıyor. Elbette unutulmaması gereken bir nokta daha var o da Kartaltepe kayak merkezi otelleri.

Kartalkaya Kayak Otelleri

Kartalkaya Kayak Otelleri

Kartalkaya kayak merkezi Bolu ilimizin en önemli kış rotaları arasında olduğundan, Kartaltepe kayak merkezi otelleri, Bolu kayak otellerinin arasında en niteliklerinden desek yanılmış olmayız. Bunun en önemli nedenleri otellerin kendi bünyelerinde bulundurdukları pistler, zorlu kış şartlarında diğer pistlere ulaşım imkanı sağlamaları ve başka spor severlerin de konaklamasıyla oluşan sosyal ortam. Ayrıca sağlığa yararlı, sıcak termal suları da atlamamak gerekir. Kartaltepe kayak merkezi otelleri, adeta kışın soğuğunu unutturacak ve yorgunluğunuza iyi gelecek termal kaynaklarla donatılmış. Sadece bununla da sınırlı değiller; kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak çeşitli araç gereçler odalarda yer alıyor. Her biri kış tatiline uygun, sıcak hissettiren özgün dizaynlara ve manzara açılarına sahip. Ücretsiz olarak sunulan lezzetli kahvaltı hizmetleri sayesinde güne dinç başlayıp sporunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer size uygun pistleri keşfetmek isterseniz otellerden danışmanlık da alabilirsiniz. Günümüzde oldukça önemli bir faktör haline gelen Covid sertifikalarına sahip olduklarını da belirtmeyi unutmayalım. Tüm oteller odalarda ve ortak kullanım alanlarında hijyeni ilk öncelik konumunda tutuyorlar.

Kartalkaya Kayak Otelleri

Otellerin konumu 2000 m yükseklikte yer alıyor yani zirveyle aralarında yaklaşık 200 m bulunmakta. İklim koşullarına göre kar kalınlığı yaklaşık 3 m civarına gelebiliyor. Fakat Kartalkaya kayak pistlerine sahip oldukları değeri veren asıl etmen kar kalitesi. Kayak ve kızak yapmaya tamamen elverişli olduğunu ve buzlanma oranının dengeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu pistlere dilediğiniz otellerden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz; zaten otellerin de bu konuda yardımcı olduklarını tekrardan hatırlatalım.

Otellerin fiyatlarıysa sunduğu imkanlara ve konumuna göre değişiklik gösteriyor. Bazı tesislerde taksit imkanı ve uzaktan rezervasyon gibi seçenekler de mevcut. Kendi bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre tatilinizi planlayabilirsiniz. Kartalkaya’nın en iyi otel seçenekleri arasında zevklerinize hitap eden, unutulmaz bir kış tatili geçirmenizi sağlayacak tesisler bulunuyor.

Kartalkaya ve Çevresinde Başka Neler Yapılabilir?

Kartalkaya ve Çevresi

Uludağ ile ülkemizin en popüler kayak merkezleri arasında yer alan Kartalkaya, sadece kış sporlarına elverişli olmakla sınırlı kalmıyor. Aralık ayında başlayıp Nisan sonuna kadar süren kayak sezonu sona erdiğinde de bölgede yapılabilecek çeşitli aktiviteler mevcut. Özellikle kamp yapmak için daha elverişli hale gelen hava şartlarından yararlanabilir, bahar kokuları içerisinde mevsimi karşılayabilirsiniz. Kartalkaya kayak merkezi otelleri yaz aylarında da rağbet görüyor. Kartalkaya bölgesinin eşsiz doğası, bol oksijenli tertemiz havası ve atmosferi ayrı bir güzelliğe bürünürken yapılabilecek çeşitli aktivitelere de elverişli hale geliyor.

Dağın eteklerinde bulunan yaylalarda yürüyüş ve piknik tarzı aktiviteler yaparak benzersiz deneyimler yaşayabilirsiniz.

Doğal güzelliğiyle görenleri hayran bırakan Sarıalan Yaylası’na da uğramanızı tavsiye ederiz. Upuzun yeşillikleriyle ve uzak dağ manzaralarıyla içinizi ferahlatacak, her mevsim görülmeye değer bir doğa harikası.

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük göllerinden Seben Gölü’nü de ziyaret edebilirsiniz. Etrafını saran çam ağaçları ve harika gün batımı manzarasıyla görenleri kendine aşık eden bir yapısı var.

Sülüklü Göl ve çevresi, kamp yapabileceğiniz en güzel yerlerden biri diyebiliriz. Sabaha eşsiz bir göl manzarasıyla başlamaktan daha iyi ne olabilir ki? Etrafında bulunan ormanlık alansa bölgeyi adeta cennetten bir parça haline getiriyor. Sülüklü Göl, her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen, ülkemizin gizli kalmış kamp alanlarından biri diyebiliriz.

Yedigöller ve Abant

Yedigöller ve Abant

Kartalkaya ve çevresinde bulunan doğal güzelliklerden bahsettik fakat Bolu ilimizin bunlarla sınırlı olduğunu söylersek yanılmış oluruz. Hazır Bolu’ya gelmişken görmeniz gereken bir diğer doğal güzellikler Yedigöller Milli Parkı ve Abant Gölü. Bu alanlar sadece bölgenin değil ülkemizin en önemli doğa alanlarından biri. Koruma altında bulunan bu alanlardan kısaca bahsetmek gerekirse:

Yedigöller milli parkı 1965 yılına milli park olarak koruma altına alınmış, fazlasıyla geniş bir alana yayılan bir havza. Kapsadığı alanda pek çok aktivite gerçekleştirilebiliyor. İçerisinde yedi adet göl bulunan milli park alanında kamp yapabilir, orman içerisindeki bungalov evlerde konaklayabilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında eşsiz bir turuncuya bürünen doğa manzaraları, adeta bir yağlı boya tablosundan fırlamış gibi duruyor. Her mevsim ziyaret edilmeye değer, ülkemizin en güzide doğa alanlarından biri.

Abant Tabiat Parkı alanı, ülkemizin en ünlü göllerinden Abant etrafında bulunan alanın genel ismi. Kışın bölge genele kıyasla daha soğuk olduğundan ideal ziyaret zamanının bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Aracınızla ziyaret ederseniz göl etrafında tam tur atabildiğinizi de söyleyelim.

Kartalkaya Kayak Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Nereden ve Nasıl Gidilir?
Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya, yıl boyunca ziyaretçilerin yoğun talebi ile karşılaşan bir bölge konumunda. Kartalkaya kayak merkezi Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağları'nda yer alıyor. Burası  aynı zamanda Bolu’nun her dönem ziyaretçi alan ilçelerinden biri olarak karşınıza çıkıyor. Kartalkaya oldukça popüler olmasının yanı sıra sunduğu aktivitelerle de adından sıkça söz ettiren bir kayak merkezi. Kartalkaya’da kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmetlerinden yararlanarak kış tatilini unutulmaz bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz.
Kartalkaya Kayak Merkezi Hangi Aylar Hizmet Vermektedir?
Kayak tutkunları için kış sporlarını icra edebilecekleri bölgeler ve zaman dilimi büyük önem taşır. Kayak sezonu açılışı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de heyecanla beklenen bir durum. Pandemi etkilerinin devam ettiği günümüzde kayak sezonu, çeşitli önlemler gölgesinde açılışını yaptı. Genel olarak Türkiye’deki tüm kayak merkezleri aralık ayının ilk haftalarında ya da sonunda açılıyor. Kayak turizmi kapsamında hizmet veren birçok kayak merkezi de bu tarihler arasında sezonu açıyor. Pandemi sürecini en iyi şekilde yöneten işletmeler sayesinde güvenle 2022 sezonunda kayak merkezlerini tatil listenize ekleyebilirsiniz. Aralık ayından itibaren Türkiye’deki tüm kayak merkezleri gibi Kartalkaya kayak merkezi de açılışını yaptı. 2022 sezonunu açan Kartalkaya kayak merkezine nisan ayına kadar kayak için gitmeniz mümkün. 
Kartalkaya Kayak Kiralama Ücreti Ne Kadar?
Kartalkaya kayak merkezine gitmek isteyenler işletme ile ilgili detaylar başta olmak üzere pek çok ayrıntıya dikkat ediyor. Özellikle Kartalkaya kayak kirası yanıtlanmayı bekleyen sorular arasında yer alıyor. Kartalkaya kayak kiralama ücretleri saatlik ve günlük olmak üzere farklı şekillerde fiyatlandırılıyor. Burada kayak yapmak için tercih edebileceğiniz iki otel pisti mevcut. Kartal Otel ve Grand Kartal Otel’de yapacağınız kış sporuna göre farklı  ücretlerle karşılaşabilirsiniz. 2022 yılında Kartal Otel’de kayak kirası için 100-250 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Kayak kıyafeti kiralama ücretleri ise 80-100 TL arasında değişiklik gösterebilir.